16 Φεβ 2019

Εύκολη νίκη για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Μια ακόμη επιτυχία πρόσθεσε στο ενεργητικό της η εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ. Η «Αδελφότητα» επικράτησε σχετικά εύκολα του Αχιλλέα Τριανδρίας με 66-40 καθώς κατάφερε από το πρώτο ακόμη δεκάλεπτο να επιβάλει τον ρυθμό της.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ηρακλής-Μαρούσι για την Α2 ανδρών και οι δηλώσεις Κακαρούδη και Μέξα

Ανετη επικράτηση για τη Νίκη Λευκάδας-Δουβίτσας: «Δίκαιη νίκη, δύσκολη συνέχεια»-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 14ης Αγωνιστικής της Α1 Γυναικών η Νίκη Λευκάδας επικράτησε με 67-50 του Πρωτέα Βούλας.

Τι ειπώθηκε στη συνέντευξη τύπου του τελικού του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών

Παναγιώτης Τσαγκρώνης (γενικός γραμματέας ΕΟΚ): «Σας καλωσορίζουμε στον 44ο τελικό Κυπέλλου, ανάμεσα σε δύο μεγάλες ομάδες. Το γήπεδο είναι από τα καλύτερα της χώρας, τίθενται αντιμέτωπες δύο από τις πιο ιστορικές ομάδες της χώρας, όλα είναι έτοιμα και εύχομαι να κερδίσει ο καλύτερος και ο πιο τυχερός. Το γήπεδο θα γεμίσει με παιδικές φωνές και εύχομαι όπως και πέρσι να πανηγυρίζουν τα παιδιά σε κάθε καλάθι, και από τις δύο ομάδες».

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Ηρακλής-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α2 ανδρών

H 18η αγωνιστική της Α2 ανδρών άρχισε με δύο αναμετρήσεις:

«Διπλό» στον Αξιό για τον Μάρκο Μπότσαρη

Σε ένα πολύ κλειστό ματς και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω με 49-41, ο Μάρκος Μπότσαρης με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει τη δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη, μετά από αυτή μέσα στο Δημόκριτο, επικρατώντας του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 63-58.

Πέρασε και από το Νέο Ρύσιο ο ΕΟΝΘ

Πέρασε και από το Νέο Ρύσιο ο ΕΟΝΘ κερδίζοντας τον Ορφέα Πλαγιαρίου με 52-38. Ο αργός ρυθμός και οι κλειστές άμυνες του παιχνιδιού δεν βοήθησαν για ωραίο θέαμα με αποτέλεσμα  να νικήσουν οι φιλοξενούμενοι.

Τσεσμετζής: "Nα κάνουμε ένα νέο ξεκίνημα, πρέπει να κερδίσουμε..."

Ο Απόλλων Καλαμαριάς την Κυριακή (17/2, 20.00) υποδέχεται τον Αστέρα Σίνδου, σε ένα ματς στο οποίο η ομάδα του Γιάννη Τσεσμετζή θα επιδιώξει να "μπει" και πάλι στον δρόμο των επιτυχιών παίρνοντας το θετικό αποτέλεσμα. Για τον αγώνα κόντρα στο σύνολο του Γιώργου Μπαλογιάννη, ο κόουτς του Απόλλωνα Καλαμαριάς δήλωσε στο mgskapollon.gr:

Τα παιχνίδια των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α2 και Γ΄ Εθνική ανδρών, καθώς και την Α1 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ηρακλής-Μαρούσι για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 15:00 από το "Ιβανώφειο"

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ανετο «διπλό» για την ΑΕΝ Κρήνης-Φωτορεπορτάζ από την κοπή της πίτας του συλλόγου

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή την οποία διεύρυνε στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΝ Κρήνης επικράτησε εκτός έδρας του Ορφέα Σουρωτής με 73-50.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-ΑΚ Αστέρια για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών