13 Φεβ 2019

Νίκη στον… πόντο για τις γυναίκες της ΧΑΝΘ

Αν και ήταν πίσω στο σκορ σε όλο το παιχνίδι οι γυναίκες της ΧΑΝΘ επικράτησαν τελικά του Θερμαϊκού Θέρμης με 41-40. Οι νικήτριες προηγήθηκαν για πρώτη φορά ένα λεπτό πριν τη λήξη και βρέθηκαν πάλι πίσω με 39-40.

Νέος «περίπατος» για την αήττητη ΜΕΝΤ

Παίρνοντας εντυπωσιακή διαφορά από την πρώτη περίοδο οι γυναίκες της ΜΕΝΤ επικράτησαν του Αριστοτέλη Σταυρού με 65-17.

Χωρίς πρόβλημα οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από την αρχή, ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε με το ευρύ 87-26 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Ολυμπιακού-Τι δήλωσαν Παντελάκης και Τζόνσον

Τη δεύτερη νίκη του στην Ευρωλίγκα Γυναικών σημείωσε ο Ολυμπιακός, καθώς για τη 13η αγωνιστική του Β’ ομίλου της διοργάνωσης επικράτησε στο ΣΕΦ με 79-54 της Κάρολο Μπάσκετ.

Τα ζευγάρια των κληρώσεων Β’,& Προημιτελικής φάσης Εφήβων, Ββ’ φάσης Παίδων, Γ’ φάσης Κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΗΣ Β΄ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ

Ολυμπιακός-Καρόλο για την Ευρωλίγκα γυναικών, ζωντανά από το ΣΕΦ

Δυσκολεύτηκε ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου

Αν ξεκινούσε τώρα το πρωτάθλημα, όλοι θα μιλούσαν για την ομάδα έκπληξη του πρωταθλήματος. Αυτή δεν είναι άλλη από την Α.Ε.Κ. Αγίου Αθανασίου, η οποία δεν πτοήθηκε ούτε από την βαθμολογική θέση του Εθνικού Κορδελιού Ευόσμου, αλλά ούτε από τη διαφορά που έχτισε η γηπεδούχος ομάδα στο πρώτο δεκάλεπτο, παρά το τελικό 62-54 με το οποίο ηττήθηκε.

Οι διαδικτυακές μεταδόσεις αγώνων του Σαββατοκύριακου-Ζωντανά από το tsiotras.blogspot.gr το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης στην Α2 γυναικών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων:

Αλλαγές ωρών έναρξης και γηπέδου σε αγώνες Α2 ανδρών και γυναικών, Β΄ και Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ, για την 16η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 17/02/2019 αντί ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στις 20.00, στο ΔΑΚ Καλαμαριάς.

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα παίδων Ηρακλής-ΔΕΚΑ 49-63

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (γεν. 2004)

Tο κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (γεν. 2004) έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου στις 16.15. Οι αθλητές που καλούνται να βρίσκονται στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ είναι οι:

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Οι πρώτες της στατιστικής στην Α1 Γυναικών

Μετά την ολοκλήρωση της 13ης αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες, στατιστικά, αθλήτριες είναι:

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της Τρίτης στην ΕΚΑΣΘ, σε νέους, νεάνιδες, παίδες και παμπαίδες

Προκριματική φάση ΝΕΩΝ

Προβάδισμα για τη δεύτερη θέση του ομίλου στην Τερψιθέα Ευαγγελίστρια

H Τερψιθέα Ευαγγελίστρια νίκησε σχετικά εύκολα τον Αξιό Ανατολικού, στο ντέρμπι για τη δεύτερη θέση της κανονικής περιόδου,  για τον πρώτο όμιλο της Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών με 66-48.