6 Φεβ 2019

«Βόλτα» στο Καλοχώρι για τον Φρυγανιώτη

Αυξάνοντας τη διαφορά ανά δεκάλεπτο, οι γυναίκες του Φρυγανιώτη επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 82-29.

«Ανέβαζαν στροφές» ανά δεκάλεπτο οι γυναίκες της ΜΕΝΤ

Με διψήφια διαφορά στο σκορ μετά τη δεύτερη περίοδο και ανεβάζοντας την απόδοσή τους μέχρι το τέλος, οι γυναίκες της ΜΕΝΤ συνέχισαν την αήττητη πορεία τους επικρατώντας του Αχιλλέα στην Τριανδρία με 60-35.

«Καθαρή» επικράτηση για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Παίρνοντας «κεφάλι» στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε άνετα με 62-42 του Ζέφυρου.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη το γυναικείο του ΠΣ Ευκαρπίας

Ανεβάζοντας αισθητά τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο, οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας κέρδισαν το ΠΚ στη Νεάπολη με 62-35.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και για το κύπελλο ανδρών κατά τη διάρκεια των αγώνων

Ανετο «διπλό» στον Σταυρό για τον ΓΣ Μενεμένης

Εχοντας διψήφια διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, ο ΓΣ Μενεμένης επικράτησε στον Σταυρό του Αριστοτέλη με 46-19. Οι Θεσσαλονικιές ευχαριστούν τους γηπεδούχους για την άψογη φιλοξενία.

Στα ημιτελικά του κυπέλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ η GBA-Επικράτησε με 99-76 του Αρίωνα Σταυρούπολης

Με εκπληκτική απόδοση στην επανάληψη η GBA επικράτησε με 99-76 του Αρίωνα Σταυρούπολης και προκρίθηκε στις τέσσερις καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Καθαρή ήττα για τις γυναίκες του Ολυμπιακού-Τι δήλωσαν Παντελάκης και Τίκβιτς-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Ρίγα

Δεν τα κατάφερε ο Ολυμπιακός στη Λετονία, καθώς στο πλαίσιο του Β' Ομίλου της Ευρωλίγκα Γυναικών γνώρισε την ήττα με 70-44 από την ΤΤΤ Ρίγα.

Αύριο το φιλικό με το Στρατώνι για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Ένα ιδιαίτερα δυνατό φιλικό έχει προγραμματιστεί για την Πέμπτη (7/2). Ο Απόλλων Καλαμαριάς θα υποδεχτεί το Στρατώνι, μια ομάδα που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι θα υπάρχει η ευκαιρία διάφορων δοκιμών εν όψει του εκτός έδρας αγώνα (10/2, 17.00) απέναντι στον ΑΟ. Πολυγύρου.

Οι διαιτητές των αγώνων των Εθνικών κατηγοριών

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές των αγώνων της σε όλες τις κατηγορίες που είναι:

Μεγάλο «διπλό» στους Αμπελόκηπους για τις γυναίκες της ΧΑΝΘ

Υστερα από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι γυναίκες της ΧΑΝΘ επικράτησαν εκτός έδρας των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 40-36. Οι νικήτριες μετά το 35ο λεπτό, πήραν μια πολύ μικρή διαφορά που την κράτησαν μέχρι την λήξη.

«Πέρασαν» από τον Αγιο Παύλο οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, οι νέοι του ΠΚ Νεάπολης επικράτησαν στον Αγιο Παύλο του Κεραυνού με 74-68.

Η βασιλόπιττα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης έκοψε χθες την βασιλόπιτα για το έτος 2019, στο B Happy. Η αρχική ομιλία του προέδρου Μιχάλη Κολογοσίδη στηρίχθηκε σε μια ιστορία-παραμύθι με τίτλο «Η Χώρα Των Μεγάλων Κουταλιών».

Δείτε τι συνέβη κατά τη διακοπή του αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Το Scouting Report του 2019 για την Ελενα Τσινέκε

Η βασιλόπιτα του ΑΣ Ασβεστοχωρίου-«Θεόδωρος Χριστοδούλου» ονομάστηκε το κλειστό της περιοχής-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Κοινή κοπή της πίτας τους, πραγματοποίησαν την Κυριακή οι υποδομές του ΑΣ Ασβεστοχωρίου και της Νέας Γενεάς. Κατά την διάρκειά της, πραγματοποιήθηκε η ονοματοδοσία του κλειστού το οποίο ονομάστηκε Θεόδωρος Χριστοδούλου (παλιός δήμαρχος Ασβεστοχωρίου για πολλές τετραετίες, εκ των ιδρυτών και για πολλά χρόνια πρόεδρος της ομάδας) που συνετέλεσε αποφασιστικά και με τις δυο ιδιότητες του στη κατασκευή του κλειστού και απεβίωσε το 2017.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα και στιγμιότυπα από τον αγώνα νεανίδων Αρης-ΠΑΟΚ

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Ηρακλής-ΠΑΟΚ 56-73

Αλλαγές ωρών και ημερών έναρξης σε αγώνες Α2 και Γ΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ-ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, για την 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 10/02/2019 αντί ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στις 17.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Πολυγύρου.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Διακοπή συνεργασίας της ΑΕ Πυλαίας με τον Μπάγκι για πειθαρχικούς λόγους

Η Αθλητική Ένωση Πυλαίας μετά το έκτακτο διοικητικό συμβούλιο που πραγματοποιήθηκε στις 5-2-2019 αποφάσισε την τιμωρία του αθλητή Μπάγκι Αναστάσιου για ανάρμοστη συμπεριφορά και τη διακοπή συνεργασίας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Μαντουλίδης 29-67

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

«Πέρασαν» και από το «Ιβανώφειο» οι έφηβοι του ΠΑΟΚ

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και αυξάνοντας εντυπωσιακά τη διαφορά στην τελευταία περίοδο, οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 73-56.

Στην Λετονία οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Τι δήλωσαν Παντελάκης και Σταμάτη

Στην Ρίγα της Λετονίας βρίσκεται ο Ολυμπιακός από το μεσημέρι της Τρίτης, καθώς έφτασε μέσω Φρανκφούρτης στον προορισμό του, με την ομάδα του Πειραιά να αγωνίζεται την Τετάρτη (06/02, 20:00) με την TTT Riga για την 12η «στροφή» της Ευρωλίγκας.

Τα αποτελέσματα όλων των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Τα ζευγάρια των πλέι-οφ των νεανίδων της ΕΚΑΣΘ-Το σύστημα διεξαγωγής

Ύστερα από τα σημερινά αποτελέσματα βγήκαν και τα ζευγάρια των πλέι-οφ των νεανίδων της ΕΚΑΣΘ. Πρώτος είναι ο ΠΑΟΚ που έχει να χάσει από το 2017 από τον Αρη με τον οποίο θα διασταυρωθεί καθώς τερμάτισε τέταρτος. Ο Παναθλητικός θ' αγωνιστεί ως δεύτερος με τον Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη που τερμάτισε τρίτος.

Εύκολο «πέρασμα» των νεανίδων του ΠΑΟΚ από το «Αλεξάνδρειο»

Παίρνοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 73-41 του Αρη και παρέμειναν πρώτες και αήττητες στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ.

Ανετη επικράτηση και δεύτερη θέση για τις νεάνιδες του Παναθλητικού

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι νεάνιδες του Παναθλητικού επικράτησαν με 80-49 του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη και κατέκτησαν τη δεύτερη θέση στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Σημαντική επιτυχία επί του Ιωνικού για τον Μέγα Αλέξανδρο-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Υστερα από συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε με 79-77 του Ιωνικού. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλο τον αγώνα (είναι χαρακτηριστικό ότι η μεγαλύτερη διαφορά ήταν πέντε πόντοι για τον Ιωνικό στις αρχές της τρίτης περιόδου).