3 Φεβ 2019

Στιγμιότυπα και οι δηλώσεις Φόρου, Τσαλώνη, Συνετού και Δανάκη μετά τον αγώνα Χαλκηδόνα-Φάρσαλα για την Β΄ Εθνική ανδρών

Σύσσωμο το ανδρικό τμήμα στην πίτα του Απόλλωνα Καλαμαριάς-Φωτορεπορτάζ και βίντεο

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η εκδήλωση της ετήσιας κοπής πίτας του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Σύσσωμο το ανδρικό τμήμα (παίκτες, διοίκηση, τεχνικό τιμ και γενικότερα όλο το σταφ) έδωσε το παρών, όπως φυσικά και όλα τα τμήματα του συλλόγου.

Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΔ

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΔ στο κλειστό της Μικράς απέναντι στη πολύ καλή ομάδα των Αλιγατόρων με 64-58. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και η ομάδα του ΠΑΟΔ ήταν πάντα κοντά στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε τους Αλιγάτορες μπροστά με 34-29.

Δίκαια επικράτηση για το εφηβικό του Αστέρα Πλαγιαρίου

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου επικράτησαν με 51-55 στη Μίκρα του Γαλαξία.

Χωρίς πρόβλημα οι Αμπελόκηποι Μενεμένης-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή του αγώνα οι Αμπελόκηποι Μενεμένης επικράτησαν με 29-66 στη Νεάπολη του ΠΚ, σε εξ αναβολής αγώνα για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Η νίκη αφιερώνεται από όλους στη Μαυροπούλου, που τραυματίστηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Και οι έξι ήταν υπέροχοι για τον Θρίαμβο Ταγαράδων

Με σύνθεση ανάγκης ο Θρίαμβος Ταγαράδων (μόλις έξι παίκτες συμμετείχαν), κέρδισε το Νέστορα με 68-62, χωρίς να χάσει το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ηρακλής-Εσπερίδες για την Α1 γυναικών και η βράβευση της Ζωής Κεχαγιά από τον Ηρακλή

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

ΟΑ Χανίων-ΑΟ Αμύντας 56-58

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)

Τα αποτελέσματα, τα φύλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α1 γυναικών

Ο Ολυμπιακός πέρασε και από τα Καλύβια

Τα Καλύβια δυσκόλεψαν στο τέλος τον Ολυμπιακό, που κέρδισε με 75-84 .

Ο Σπόρτιγκ άλωσε τον Αγιο Δημήτριο

Πολύ δυνατό ματς έγινε ανάμεσα στη Δάφνη Αγίου Δημητρίου και τον Σπόρτιγκ με τις φιλοξενούμενες να παίρνουν τελικά τη νίκη με 58-61.

Διέλυσε την Ολύμπια Λάρισας ο Παναθλητικός Συκεών

Ο Παναθλητικός Συκεών δεν είχε κανένα πρόβλημα να νικήσει μέσα στη Λάρισα την Ολύμπια με το επιβλητικό 49-79, μένοντας μόνος πρώτος.

Η Πυλαία επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι η Πυλαία νίκησε δύσκολα με 71-63 τον Πανσερραϊκό.

Πάλεψαν οι γυναίκες του Ηρακλή με τις Εσπερίδες

Δύσκολα πέρασε από το Ιβανώφειο η ομάδα των Εσπερίδων με 54-58.

Πέρασε εύκολα από τον Βύρωνα η Νίκη Λευκάδας- Τι δήλωσαν Δουβίτσας και Ελενα Τσινέκε

Πολύ άνετα πέρασε από τον Αθηναϊκό η Νίκη Λευκάδας με 65-92.

Ανετα ο Αρης τους Τιτάνες Δράμας

Με κορυφαία τη Γράψα που είχε 20 πόντους ο Αρης νίκησε με 68-28 τους Τιτάνες Δράμας.

Στην παράταση η Ελευθερία Μοσχάτου τον Πρωτέα Βούλας

Η Ελευθερία Μοσχάτου νίκησε στην παράταση τον Πρωτέα Βούλας με 76-75.

Με νέα ξένη οι γυναίκες του Πανιωνίου

Λίγες ώρες πριν τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ οι γυναίκες του Πανιωνίου υποδέχθηκαν την Μπρουκ Τζόνσον, που έπειτα από εισήγηση του νέου προπονητή Γιώργου Ρουμπελάκη, εντάχθηκε στην ομάδα, προκειμένου να βοηθήσει την προσπάθεια μέχρι τη λήξη του πρωταθλήματος.

Περίπατος για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς μέσα στον Ολυμπιακό Βόλου

Περίπατο έκανε στον Βόλο κόντρα στον Ολυμπιακό ο Απόλλων Καλαμαριάς καθώς επιβλήθηκε με 69-22.

Οι γυναίκες του ΠΑΟΚ υπέταξαν τον Πανιώνιο και παρέμειναν δεύτερες-Φοβερή εμφάνιση μετά τη δεύτερη περίοδο

Σε ένα ακόμη ματς ο ΠΑΟΚ ήταν σπουδαίος και κατάφερε πάρει τη νίκη κόντρα στον Πανιώνιο με 71-59, παραμένοντας στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Ουίλιαμς με 25 πόντους και Κόινεκ με 19 ήταν οι κορυφαίες.

Εύκολα η Αναγέννηση Ρυσίου τον Πιερικό/Αρχέλαο

Χωρίς να δυσκολευτεί η Αναγέννηση Ρυσίου νίκησε με 71-52 τον Πιερικό/Αρχέλαο.

Ο ΠΑΣ Γιάννενα δύσκολα τον Αστέρα/Μαντουλίδη-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα

O ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε δύσκολα τον Αστέρα/Μαντουλίδη με 53-50 και παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία.

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, την Β΄ και τη Γ΄ Εθνική ανδρών και τις Α1, Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Χαλκηδόνα-Φάρσαλα για την Β΄ Εθνική ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από τη Χαλκηδόνα

Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Σπόρτιγκ για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 16:45 από τον Αγιο Δημήτριο

Ελευθερία Μοσχάτου-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 13:00 από το Μοσχάτο

Πρόκριση στην «οκτάδα» για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Δεν είχαν πρόβλημα ούτε στο δεύτερο παιχνίδι στην έδρα τους οι κορασίδες της ΜΕΝΤ και επικράτησαν του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 59-30 εξασφαλίζοντας και τυπικά την πρόκριση στα προημιτελικά του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ο Κώστας Μέξας για τη νίκη του Ηρακλή επί του Ψυχικού: "Εμείς το κάναμε εύκολο"

Εκτός έδρας νίκη για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Εκτός έδρας νίκη επί του Αχιλλέα Τριανδρίας πανηγύρισε η ΧΑΝΘ, καθώς επιβλήθηκε με 64-47. Οι παίκτες του Γιώργου Ζαφειρούδη κατάφεραν να ελέγξουν από το ξεκίνημα του αγώνα τον ρυθμό διατηρώντας το προβάδισμα στο σκορ σε όλη την διάρκεια του 40λεπτου.