2 Φεβ 2019

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Αχιλλέας Θερμαϊκού-Ποσειδών Καλαμαριάς 86-74

«Κατοστάρα» για το εφηβικό του Αρη

Ανετη επικράτηση για το εφηβικό του Αρη που επιβλήθηκε στη Θέρμη της Νέας Ραιδεστού με 100-51.

Νταμπλ σκορ και… δύο για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Εντυπωσιακοί μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με 92-45 στη Μίκρα της Ακαδημίας Αστέρια.

Τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ σε Γ2 ανδρών, παιδικό, κορασίδες και παμπαίδες

Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Πέρασαν» από τους Αμπελόκηπους οι έφηβοι του ICBS

Εντυπωσιακοί μετά τη δεύτερη περίοδο, οι έφηβοι του ICBS επικράτησαν με 79-35 στους Αμπελόκηπους της Ελπίδας.

Δείτε τα καλάθια του αγώνα Ηρακλής-Ψυχικό 79-64 για την Α2 ανδρών

Πρώτες στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Ανετα επικράτησαν στο εξ αναβολής παιχνίδι στις Συκιές του Παναθλητικού οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη με 76-41 και κατέκτησαν την πρώτη θέση στην πρώτη φάση του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

«Πέρασε» από τον Αξιό ο Δημόκριτος

Νίκη για την ομάδα του Δημόκριτου που επιβλήθηκε με 66-54 εκτός έδρας του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων.

Τι δήλωσαν Λίβανος και Μελετιάδης μετά τον αγώνα του Ερμή Αγιάς με την Ευρώπη Πευκοχωρίου

Στην «οκτάδα» της Θεσσαλονίκης οι κορασίδες του Σταυρού

Μετά το 33-49 στην Τριανδρία οι κορασίδες του Αριστοτέλη επιβλήθηκαν με 45-31 και στο Σταυρό του Αχιλλέα και έτσι με δύο νίκες προκρίθηκαν στις οκτώ καλύτερες ομάδες της ΕΚΑΣΘ.

Μεγάλη νίκη για το ανδρικό της Αναγέννησης Φλόγας

Εμφανώς καλύτερη η Αναγέννηση Φλόγα δεν συνάντησε δυσκολίες προκειμένου να φτάσει στην νίκη επί του Αγίου Δημητρίου με 67-52. Μία νίκη που της δίνει το δικαίωμα να είναι κοντά στους στόχους του καλοκαιριού. Εξαιρετική εμφάνιση από τους Ονταμπάσογλου και Μόσχο για τους νικητές.

Νέα εύκολη επικράτηση για τον Ηρακλή-Σημαντική επιτυχία για την Καβάλα-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Tα αποτελέσματα των αγώνων της 16ης αγωνιστικής στην Α2 ανδρών έχουν ως εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-Αρετσού και δηλώσεις Σκούφου, Πετρόπουλου, Κουτρομπίλα και Γκένογλου

Κεσίδης: «Προσοχή με ΒΑΟ, είναι σκληρή ομάδα...»

Ο Απόλλων Καλαμαριάς μετά από δύο σερί άτυχα αποτελέσματα (στην παράταση) απέναντι σε Αίαντα Ευόσμου και ΓΑΣ Κομοτηνή, στοχεύει στην επιστροφή στις νίκες στον εντός έδρας αγώνα (3/2, 18.00)  κόντρα στον ΒΑΟ. Για το κυριακάτικο ματς μίλησε στο mgsksapollon.gr o συνεργάτης του Γιάννη Τσεσμετζή, Κώστας Κεσίδης ο οποίος έκανε σαφές ότι ο Απόλλων Καλαμαριάς δεν θα πρέπει να μείνει στο γεγονός ότι ο ΒΑΟ βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία.

Τα παιχνίδια των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, Α2 και Γ΄ Εθνική ανδρών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ηρακλής-Ψυχικό για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το "Ιβανώφειο"

Εντυπωσιακό πέρασμα από την Ηλιούπολη για τον Πύργο Χαλάστρας

Με φοβερή εμφάνιση στην επανάληψη ο Πύργος Χαλάστρας επικράτησε στην Ηλιούπολη του ΓΣ με 49-73.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι Κένταυροι

Επιστροφή στις νίκες  για τους Κενταύρους που επικράτησαν εντός έδρας του Μακεδονικού Λητής με 61-42. Η νίκη είναι αφιερωμένη σε αυτούς που τραυματίστηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα.

Ανετο «διπλό» στη Χαλάστρα για τον Εθνικό Κορδελιού Ευόσμου

Τέσσερα λεπτά άντεξε ο Αξιός Ανατολικού καθώς μετά το αρχικό 5-5, ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου, «πάτησε γκάζι» και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα μέχρι το τέλος, ώστε να διαμορφωθεί το τελικό 31-73.

Επανήλθε στις επιτυχίες ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Επιστροφή στις νίκες για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς που επικράτησε του Ορφέα Σουρωτής, έπειτα από ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 64-67.  Παρά το κακό πρώτο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά έφτασε στο +17 για τους γηπεδούχους, ο Ποσειδώνας επέβαλλε στην συνέχεια τον ρυθμό του και έφτασε στη νίκη.

Πλήθος επωνύμων και βραβεύσεις στην πίτα των διαιτητών Θεσσαλονίκης-Φωτορεπορτάζ

Την πίτα του έκοψε το βράδυ της Πέμπτης ο Σύνδεσμος Διαιτητών Θεσσαλονίκης  παρουσία πολλών εκπροσώπων της μπασκετικής και πολιτικής Θεσσαλονίκης στο Allegro.

Οι μεταδόσεις του Φεβρουαρίου στην ΕΚΑΣΘ

H ΕΚΑΣΘ ανακοίνωσε τις live streaming – μεταδόσεις της για το μήνα Φεβρουάριο:

Χωρίς πρόβλημα οι Ελπίδες Ηλιούπολης

Άνετη επικράτηση των Ελπίδων Ηλιούπολης στον εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την Αρμενική με 57-78.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών