24 Ιαν 2019

Οι σύλλογοι, τα πρόσωπα και οι αθλητές που θα τιμηθούν στην πίτα της ΕΚΑΣΘ

Η ΕΚΑΣΘ κατά τη διάρκεια της κοπής της πίτας της την Κυριακή, θα τιμήσει πρόσωπα που προσέφεραν στο παρελθόν και εξακολουθούν να προσφέρουν στην ελληνική καλαθοσφαίριση. Θα τιμηθούν λοιπόν οι εξής:

Λέανδρος Βογιατζής : "Παρά τις απώλειες βρίσκουμε ρυθμό"-Δείτε το βίντεο

Δείτε τα καλάθια που έκριναν τον αγώνα ΑΕ Πυλαίας-Ιωνικός 81-71 για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι δηλώσεις του Αντώνη Μιχάλογλου του ΑΟ Αγρινίου ενόψει του αγώνα με το Ανατόλια για την Β΄ Εθνική ανδρών

Προπόνηση κλιμακίου Βορρά των Εθνικών Κορασίδων και Παγκορασίδων-Ολα τα ονόματα

Το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 10:00 στο Γήπεδο Μίκρας Β΄ θα πραγματοποιηθεί προπόνηση του κλιμακίου Βορρά Κορασίδων. Για τον λόγο αυτό καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες:

Το πρόγραμμα του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για το Σάββατο, που είναι το εξής:

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι νέοι των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι νέοι των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων επικράτησαν στην Ευκαρπία του ΠΣ με 83-76.

Διαδικτυακή κάλυψη αγώνων των Εθνικών Κατηγοριών

Το Δ.Σ. της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη για τους εξής αγώνες:

Νωρίτερα θα αρχίσουν δύο αγώνες για την Α2 ανδρών και γυναικών- Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών η Νίκη Βόλου

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, αγώνας ΚΑΟ Μελισσίων - ΑΟ Φάρος Κερατσινίου, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος όμιλος), της 27/01/2019 αντί ώρας 14.30, θα διεξαχθεί στις 14.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Μελισσίων.

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Η πίτα των κορασίδων του Απόλλωνα Καλαμαριάς-Φωτορεπορτάζ

Σε μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα το τμήμα κορασίδων του Απόλλωνα Καλαμαριάς έκοψε την βασιλόπιτά του.

Η αλήθεια για τις φήμες περί αποχώρησης του Φαίακα Κέρκυρας από την Β΄ Εθνική

Το τελευταίο διάστημα ακούγονται πολλά για τον Φαίακα Κέρκυρας και την πορεία στην Β Εθνική. Ακούστηκε μέχρι και το ενδεχόμενο αποχώρησης από το πρωτάθλημα λόγω οικονομικών προβλημάτων.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ2 ανδρών, νέους και κορασίδες

Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Φόρτσαρε» στο τέλος ο ΓΣ Μενεμένης

«Πατώντας γκάζι» στην τελευταία περίοδο (επιμέρους σκορ 25-12), οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης επιβλήθηκαν τελικά άνετα στην Περαία του Ζέφυρου με 72-53. Οι νικήτριες είχαν μικρό προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, που το διεύρυναν στο τελευταίο. Φοβερή εμφάνιση από την Παγκαλίδου με 29 πόντους και έξι τρίποντα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Νίκη Βόλου-Χαλκηδόνα και δηλώσεις του προέδρου των φιλοξενουμένων, του προπονητή των γηπεδούχων και παικτών των δύο ομάδων