19 Ιαν 2019

Τι δήλωσαν Ρουμπελάκης και Καπουσούζη μετά το τέλος του αγώνα Πανιώνιος-Ηρακλής για την Α1 γυναικών

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Μια ακόμη νίκη κατάφερε η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης, κόντρα στην πολύ μαχητική ομάδα της Προοδευτικής με 61-50. Υστερα από ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο, οι νικητές έχτισαν μια διαφορά εννέα πόντων, την οποία κράτησαν και διεύρυναν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ανετη επικράτηση στο Κορδελιό για το εφηβικό του ICBS

Χωρίς κανένα πρόβλημα οι έφηβοι του ICBS επικράτησαν στο Κορδελιό με 37-84 του Πρωτέα.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Πολύ καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη, επικράτησαν με 50-77 στο «Αλεξάνδρειο» του Αρη. Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν με πολλές και σημαντικές απουσίες.

«Διπλό» για το εφηβικό της ΧΑΝΘ στο «Ιβανώφειο»

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο «Ιβανώφειο» πέτυχε η εφηβική ομάδα της ΧΑΝΘ για την έκτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου του 1ου ομίλου της ΕΚΑΣΘ, καθώς επικράτησε του Ηρακλή με 53-59.

Καθαρή επικράτηση για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα των εφήβων του ΠΚ Νεάπολης ήταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του από 4-11 πόντους εκτός από τα πρώτα λεπτά που ο Απόλλων  Καλαμαριάς είχε προηγηθεί με 4-7, τελικά επικράτησε με  57-47.

Σταματά το μπάσκετ η Τάνια Χαλιβέρα

Η Τάνια Χαλιβέρα ανέφερε σε μέσο κοινωνικής δικτύωσης ότι σταματά το μπάσκετ μετά την διακοπή της συνεργασίας με τα Καλύβια:

Κυριακάκης: «Να είναι μια καινούργια αρχή η πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα γυναικών»

Από τον Μιχάλη Κυριακάκη, πήραμε και δημοσιεύουμε τον κάτωθι σχολιασμό για την πρώτη νίκη του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα γυναικών:

Μέξας: «Δίκαιη η νίκη μας, μπράβο στα παιδιά και στον κόσμο».

Ο προπονητής του Ηρακλή, Κώστας Μέξας, μετά το τέλος του νικηφόρου αγώνα με τον Αμύντα τόνισε:

Ανετο «διπλό» στην Τριανδρία για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Χωρίς να συναντήσουν πρόβλημα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 59-73.

«Πέρασαν» από τη Θέρμη οι κορασίδες της Νέας Ραιδεστού

Εκτός έδρας νίκη για τις κορασίδες της Νέας Ραιδεστού επί του Θερμαϊκού Θέρμης, με 50-56.

Ανετη επικράτηση του Ηρακλή στον Αμύντα-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή ο Ηρακλής επικράτησε εκτός έδρας του Αμύντα με 65-83. Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών είναι τα εξής:

Δεν τα κατάφεραν στη Νέα Σμύρνη οι γυναίκες του Ηρακλή-Νίκη για τον Πανιώνιο με 75-68-Η βαθμολογία της Α1

Προσπάθησε ο Ηρακλής αλλά γνώρισε την ήτα στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο με 75-68. Οι νικήτριες πήραν διαφορά στην τρίτη περίοδο, ο «Γηραιός» μείωσε στην τελευταία αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.

Μεγάλο «διπλό» στη Λευκάδα για τις γυναίκες του ΠΑΟΚ

Σημαντική επιτυχία για τις γυναίκες του ΠΑΟΚ που επικράτησαν εκτός έδρας της Νίκης Λευκάδας με 68-74 και διατηρήθηκαν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τσεσμετζής: «Όλα θα κριθούν από την άμυνα και το physical game...»

Ο Απόλλων Καλαμαριάς στο παιχνίδι (20/01, 18.00) απέναντι στον Αίαντα Ευόσμου θα επιδιώξει να πάρει την τέταρτη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Γιάννης Τσεσμετζής και ο συνεργάτης του, Κώστας Κεσίδης πριν την έναρξη της προπόνησης του Σαββάτου (19/01), ανέλυσαν στους παίκτες τους τον αγώνα της Κυριακής και ο έμπειρος τεχνικός του Απόλλωνα Καλαμαριάς δήλωσε στο mgskapollon.gr:

Ανετη επικράτηση για τον Μέγα Αλέξανδρο Καλοχωρίου

Εντός έδρας νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επί του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 68-37. Η νίκη είναι αφιερωμένη στο Βαλέριο Αμπατζόγλου ο οποίος λόγω των νέων επαγγελματικών υποχρεώσεων του και της χιλιομετρικής απόστασης αποχώρησε από την ομάδα.

Τσαβλίδης, Μακαλέκας, Τσακίρης και Μπουγιουκλή, μιλούν για το παιχνίδι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού με τον Αρίωνα Σταυρούπολης για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Η Jenna Smith στη Νίκη Λευκάδας-Οι πρώτες της δηλώσεις

Λίγο πριν το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ το ΔΣ της Νίκης Λευκάδας ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας του με την Αμερικανίδα φόργουορντ-σέντερ Jenna Smith (1.88, 31 ετών), ενεργοποιώντας την δεύτερη και τελευταία αλλαγή ξένης αθλήτριας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΕ Πυλαίας 76-69

Τα παιχνίδια των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, Α2 και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 γυναικών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ο Γιάννης Λίβανος στην τεχνική ηγεσία του Ερμή Αγιάς

Μία ακόμη πολύ δύσκολη αναμέτρηση έχει μπροστά του ο Ερμής Αγιάς-Λάρισας, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την πάντα δυνατή ομάδα της Καστοριάς στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 εθνικής κατηγορίας.

Ανετο «διπλό» για τον Θερμαϊκό

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Θερμαϊκός επικράτησε εκτός έδρας του ΓΣ Ηλιούπολης με 54-76.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA-AK Πανόραμα για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και νέους

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ξαναγύρισε στις επιτυχίες ο Δημόκριτος

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον Δημόκριτο που επικράτησε με 77-64 των Ελπίδων Ηλιούπολης.