14 Ιαν 2019

Ανετη επικράτηση επί του πρωτοπόρου Κεραυνού για τον Ιωνικό

Εντυπωσιακός ο Ιωνικός δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Κεραυνό Αγίου Παύλου, επικρατώντας με 80-59. Οι γηπεδούχοι πήραν από την αρχή διψήφια διαφορά και την κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, αυξάνοντας επιβλητικά το σκορ στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ανετο «διπλό» στο «Ιβανώφειο» για τα Βασιλικά

Με εξαιρετική απόδοση μετά τη δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην τρίτη, τα Βασιλικά επικράτησαν εύκολα στο «Ιβανώφειο» των Γαλάζιων με 63-80. Η διαφορά έφθασε ακόμη και στους 25 πόντους στα τέλη του τρίτου δεκαλέπτου (34-59), ενώ στο τέλος οι γηπεδούχοι μείωσαν με συνεχόμενα εύστοχα τρίποντα.

Νίκη στο τέλος επί της Σταυρούπολης ΕΚ για τη Μηχανιώνα

Υστερα από συναρπαστικό παιχνίδι, ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 66-64 της Σταυρούπολης ΕΚ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Ιωνικός-Κεραυνός Αγίου Παύλου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 21:00 από την Ιωνία

Εκτός έδρας επιτυχία για τον Πήγασο

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το νέο έτος η ομάδα του Πήγασου '24 και μάλιστα με εκτός έδρας νίκη επί του Απόστολου Αστρεινίδη με 63-69.

Εδραιώθηκαν στην πρώτη θέση του ομίλου τους οι έφηβοι της Βεργίνας

Με νίκη επέστρεψε το εφηβικό της Βεργίνας από τις διακοπές των Χριστουγέννων με αντίπαλο την ομάδα του Αριστοτέλη Επανομής, καθώς επικράτησε με 61-44.

Τέλος ο Κούκσικς από τον Ερμή Αγιάς

Στην Ιταλία θα συνεχίσει την καριέρα του ο Ρίχαρντς Κούκσικς και η διοίκηση του Ερμή Αγιάς-Λάρισας τον ευχαριστεί για την προσφορά του και τη συμβολή του στην πολύ καλή πορεία της ομάδας στο διάστημα που φόρεσε τη φανέλα της.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Aρης-ΠΑΣ Γιάννινα 54-58 για την Α2 Γυναικών

Το «ευχαριστώ» του Απόλλωνα Καλαμαριάς στους φιλάθλους του-Δείτε το βίντεο και τα στιγμιότυπα από τον αγώνα με τα Μουδανιά

Οι φίλαθλοι του Απόλλωνα Καλαμαριάς που βρέθηκαν στο πέταλο του ΔΑΚ Καλαμαριάς, στον εντός έδρας αγώνα με αντίπαλο τον ΠΟ N. Μουδανιών, δεν σταμάτησαν ούτε λεπτό να φωνάζουν κατά την διάρκεια του κυριακάτικου παιχνιδιού και μετά το τέλος του νικηφόρου ματς (94-60), όλη η ομάδα βρέθηκε δίπλα τους.

Η παρακάμερα του αγώνα Χαλκηδόνα-Μακεδονικός για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων ΠΚ Νεάπολης-Ηρακλής 26-79

Ανετη επικράτηση των παίδων του Ζέφυρου

Με νίκη συνέχισε το παιδικό του Ζέφυρου αφού επικράτησε με 51-33 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στο κλειστό της Περαίας. Οι παίκτες του Ζέφυρου παρότι αγωνίστηκαν με ελλείψεις είχαν πάθος, ενέργεια, έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και με καλές συνεργασίες στην επίθεση έφτασαν στην άνετη νίκη.

Ορίστηκε το παιχνίδι Κεραυνός Αιγίου-Αιγάλεω για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, ο εξ αναβολής αγώνας ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου-Αιγάλεω ΑΟ για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 23/01/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο Αιγίου.

Η παρακάμερα του αγώνα Ευρώπη Πευκοχωρίου-Μαρούσι για την Α2 ανδρών

Πρώτη νίκη στο 2019 για την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις το 2019 η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης, κερδίζοντας εκτός έδρας την ομάδα του Αγίου Δημητρίου με 48-63.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΚΣ Γέφυρας-Φίλιππος Βέροιας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Σταμολάμπρου VS Παυλοπούλου-Δείτε το βίντεο

Νίκες για Ανατολή και Δύση στο τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ

Διεξήχθησαν το Σάββατο οι αγώνες της πέμπτης αγωνιστικής του τουρνουά διαμερισμάτων αθλητών γεννημένων το 2006 με τα εξής αποτελέσματα:

Οι πρώτες της στατιστικής στην Α1 Γυναικών-Διπλή πρωτιά με Λύμουρα και Γκόβαν για τον ΠΑΟΚ

Μετά την ολοκλήρωση της 9ης Αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών οι κορυφαίες αθλήτριες είναι:

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 16 Ιανουαρίου στις 17.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

Τα παιχνίδια για την Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Οι δηλώσεις μετά τον αγώνα Ερμής Λαγκαδά-Νίκη Βόλου για την Β΄ Εθνική ανδρών

«Κατοστάρα» για τον Πορφυριακό

Εμφατικά ξεκίνησε η νέα χρονιά για τον Πορφυριακό, επικρατώντας του ελλιπή αλλά φιλότιμου Αετού με 101-75.

Μεγάλη νίκη του ΠΑΟΔ στο ντέρμπι με τον Βόσπορο

Κέρδισε το ντέρμπι με τον Βόσπορο Καλαμαριάς ο ΠΑΟΔ επικρατώντας με 67-58.

Τέλος από την Ολυμπιάδα ο Κυρκόπουλος

Η διαφορά φιλοσοφίας και προσέγγισης του αθλήματος ανάμεσα στον προπονητή Αγγελο Κυρκόπουλο και τη διοίκηση της Ολυμπιάδας οδήγησαν στο διαζύγιο. Ο γνωστός τεχνικός εύχεται στην ομάδα καλή συνέχεια και εκπλήρωση των στόχων της .

Ανετη επικράτηση για τον Φρυγανιώτη

Χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση ο Φρυγανιώτης επικράτησε εκτός έδρας με 52-65 του Ατλαντα. Από το ξεκίνημα υπήρχε μια διαφορά άνω των 10 πόντων για τους νικητές, στο τρίτο δεκάλεπτο έφτασε μέχρι τους 20 πόντους και μέχρι το τέλος ήταν σε διψήφιο αριθμό.