12 Ιαν 2019

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι άνδρες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου επικράτησε εκτός έδρας των Ελπίδων Ηλιούπολης που αγωνίστηκαν με πέντε παίκτες με 59-68.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1 ανδρών, εφήβων, κορασίδων και παμπαίδων

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ο προπονητής των Ικάρων Σερρών, Κώστας Σίσκος μιλά για τον αυριανό αγώνα με το Στρατώνι

Τσεσμετζής: «Να μην υποτιμήσουμε τα Μουδανιά, θέλουμε στήριξη από τον κόσμο...»

Όπως κάθε Σάββατο, μια μέρα πριν τους επίσημους αγώνες, έτσι και σήμερα υπήρξε ομιλία του Γιάννη Τσεσμετζή και του Κώστα Κεσίδη προς τους παίκτες του Aπόλλωνα Καλαμαριάς, με τον έμπειρο κόουτς και τον συνεργάτη του να αναλύουν διάφορους τομείς στους οποίους πρέπει να δοθεί ιδιαίτερη βαρύτητα εν όψει του κυριακάτικου παιχνιδιού.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Πευκοχώρι-Μαρούσι για την Α2 ανδρών και δηλώσεις Κιτσούλη και Μελετιάδη

Οι δηλώσεις Δεμερτζή, Καλαμπάκου και Τζήμα για το παιχνίδι Χ.Τρικούπης-ΑΣ Καρδίτσας για την Α2 ανδρών

Σημαντικό «διπλό» στην Καλαμαριά για το εφηβικό του Ιωνικού

Υστερα από συναρπαστικό παιχνίδι οι έφηβοι του Ιωνικού επικράτησαν στην Καλαμαριά του Απόλλωνα με 73-80.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι των κορασίδων στις Συκιές

Για μια ακόμη φορά είχαμε αναβολή του αγώνα στο ΔΑΚ Επταπυργίου στις Συκιές, καθώς η οροφή του γηπέδου έσταζε σε κεντρικό σημείο, από το χιόνι που έλιωνε.

Ανετη επικράτηση των κορασίδων της ΜΕΝΤ

Ανεβάζοντας στροφές μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν με 62-32 του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι γηπεδούχοι εύχονται περαστικά στην αθλήτρια της Καλαμαριάς, Φίγγου που τραυματίστηκε και αποχώρησε με ασθενοφόρο από το γήπεδο.

Μεγάλη νίκη και στη Νεάπολη για τον Εθνικό Λαγυνών

Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό Λαγυνών που επικράτησε της τρίτης στην βαθμολογία  ΗΟΟΡ μέσα στο κλειστό της Νεάπολης με 58-60. Η νικήτρια ομάδα έκανε το 13 στα 13 και είναι μόνη πρώτη στην κορυφή με 26 βαθμούς.

Οι δηλώσεις μετά τον αγώνα ΑΣ Καστοριάς-Απόλλων Πάτρας για την Α2 ανδρών

Πήραν το ντέρμπι με τη Σίνδο οι έφηβοι του ICBS

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι το εφηβικό του ICBS επικράτησε του Αστέρα Σίνδου με 76-68.

Επιβλητική νίκη επί της ΧΑΝΘ για το εφηβικό του ΠΑΟΚ

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τους εφήβους του ΠΑΟΚ, καθώς στον σημερινό αγώνα που έγινε το πρωί στο γήπεδό του επικράτησε με ευκολία της ΧΑΝΘ με το εντυπωσιακό 76-31.

Νίκες για Ηρακλή, Πευκοχώρι, Καστοριά και Καβάλα στην Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική-Συνεχής ανανέωση

Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή οι κορασίδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησαν του ΠΣ Ευκαρπίας με 77-21

Με το… δεξί στο 2019 ο Θρίαμβος Ταγαράδων

Επιστροφή στις επιτυχίες για το Θρίαμβο Ταγαράδων που κέρδισε τα Καμινίκια στην έδρα του με 59-38.

Ρετρό: Η Εθνική Ανδρών στη Σάλα Φλορεάσκα στο Βουκουρέστι το 1970

H Εθνική Ανδρών στη Σάλα Φλορεάσκα στο Βουκουρέστι το 1970 για το βαλκανικό πρωτάθλημα, με όλα τα αστέρια της εποχής και με τον αείμνηστο Φαίδωνα Ματθαίου να ηγείται της αποστολής.

Ανετο «διπλό» στην Κρήτη για τις γυναίκες του ΓΣ Ηλιούπολης-Η βαθμολογία του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της ένατης αγωνιστικής στην Α2 γυναικών (1ος Όμιλος) ο ΓΣ Ηλιούπολης νίκησε εκτός έδρας με 70-50 το Αρκάδι Ρεθύμνου.

Τα παιχνίδια των εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, Α2 και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α2 γυναικών, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ηρακλής-Διαγόρας Δρυοπιδέων για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το "Ιβανώφειο"

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων επικράτησε του ΓΣ Ηλιούπολης με 78-65. Η φιλοξενούμενη ομάδα εύχεται στον αθλητή της Παναγιώτη Στεργίου γρήγορη ανάρρωση απ΄ τον τραυματισμό του στο παιχνίδι.

«Πέρασαν» από την Πολίχνη οι Κένταυροι

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή οι Κένταυροι επικράτησαν εκτός έδρας των Μετεώρων με 46-52.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι Κεραυνός Αιγίου-Αιγάλεω για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Ο Κεραυνός Αιγίου έκανε το δεκτό το αίτημα του Αιγάλεω για αναβολή της μεταξύ τους αναμέτρησης που ήταν προγραμματισμένη για τις 13.01.2019 για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών (1ος όμιλος).

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα κορασίδων ΠΑΟΚ-ΠΣ Ευκαρπίας

Ανετη επικράτηση για τον Θερμαϊκό

Έχοντας σαφές προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, ο Θερμαϊκός διατήρησε τον έλεγχο για 40 λεπτά και πήρε τη νίκη απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα του Ελλάνιου Δία με 72-61.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και κορασίδες