Χάλκινο μετάλλιο στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών για τον Αρίωνα Σταυρούπολης-Επικράτησε με 83-81 της GBA

Την τρίτη θέση στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών κατάκτησε ο Αρίων Σταυρούπολης που επικράτησε μετά από πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι με 83-81 της GBA. Οι νικητές προηγήθηκαν με διαφορά 19 πόντων στην αρχή της δεύτερης περιόδου.

Στα τέλη της τρίτης αποβλήθηκε ο προπονητής του Αρίωνα Σπύρος Τσακίρης, ενώ στο τέλος του αγώνα η GBA μείωσε στο καλάθι. Ο Σπυρόπουλος έχασε δύο βολές και ο Βενιζέλος με άστοχο μακρινό τρίποντο, δύο δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, έχασε την ευκαιρία να δώσει θέση στο βάθρο για την ομάδα του. Την απονομή των χάλκινων μεταλλίων στους τριταθλητές της κατηγορίας έκανε ο πρόεδρος της Επιτροπής Πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΘ, Λάμπρος Τάκης.

Δεκάλεπτα: 23-9, 39-25, 60-52, 83-81
Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Θρασυβουλίδης
Αρίων Σταυρούπολης (Τσακίρης-Μαστοράκης): Παπανικολάου 12(1), Βλάχος 9, Σιδηρόπουλος 12, Κοτζαμπάσης 12(1), Χατζηκωνσταντίνου 16, Ζηκούλης 16(2), Φερμάνογλου 2, Κωστόπουλος, Κλώνος 4.
GBA (Δεμερτζής): Βενιζέλος 3, Σακαλάκης 9, Παπαϊωάννου, Μαλτέσιος 2, Ντινάκης 17(3), Φωτιάδης 4, Σπυρόπουλος 25(4), Χαραλαμπίδης Χ., Κουντουράκης, Παυλίδης 14, Κουτζιάμπασης 5(1), Μαυροχωρίδης 2.