Ηταν… «Μέγας» στην Ηλιούπολη

Ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε στην Ηλιούπολη με 74-66 της Σταυρούπολης ΕΚ. Οι νικητές πέτυχαν πέντε τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με 2-17. Στο 22ο λεπτό οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με πέντε πόντους και το ματς έγινε ντέρμπι, όμως στη τελευταία περίοδο οι νικητές ήταν καλύτεροι. Από την ομάδα της Σταυρούπολης σημαντική ήταν η απουσία του Μαργαρίτη.

Δεκάλεπτα: 18-24, 35-38, 53-55, 66-74
Διαιτητές: Γαζέτας-Δέλλας-Αγραφιώτης Β.
Σταυρούπολη ΕΚ (Κασικτσόγλου-Κώττης): Δουλγερίδης 4, Φωτιάδης 3, Μαραπίδης 14(1), Κοκκαλιώτης 14(1), Παρίσης, Καπάτσης, Μπάρκος 10(1), Παπαβασιλείου, Τετράδης 16(2), Καρούζος 3, Τούνης.
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Συμεών 1, Στήκας 5(1), Νεράντζης 4, Σιπητάνος 23(2), Γιαχανατζής Β. 13(1), Γκολέμας 4, Ορφανίδης, Κωστακίδης 8, Τσαντάκης 10(1), Γαλής 6(2), Γιαχανατζής Α., Κούτος.