Νίκη σωτηρίας για τα Βασιλικά επί της Σταυρούπολης ΕΚ μετά από παράταση-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μεγάλη νίκη για τα Βασιλικά που επικράτησαν, μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, με 76-72 της Σταυρούπολης ΕΚ.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με μικρή διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με την Σταυρούπολη να προηγείται στο μεγαλύτερό της διάστημα. Στην παράταση η διαφορά έφθασε και στους έξι πόντους για τους νικητές που κάλυπταν και τη διαφορά του στον πρώτο αγώνα, αλλά οι φιλοξενούμενοι  μείωσαν. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Τετράδης τραυματίστηκε στον αστράγαλο και αποχώρησε.
Δεκάλεπτα: 18-22, 35-38, 54-54, 63-63(κ.α.), 76-72
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας-Θρασυβουλίδης
Βασιλικά (Κοσμάς): Πατίκας, Κάππος, Σίνος 6(1), Σύρρος, Παπαβασιλείου 15(1), Μπάδραβος, Ζέγας 3(1), Κούσας 4, Κογκαλίδης, Οικονόμου 37(2), Πασούδης Δ. 11, Ραπατσάκος.
Σταυρούπολη ΕΚ (Κασικτσόγλου-Κώττης): Δουλγερίδης, Φωτιάδης 2, Μαραπίδης 23(6), Κοκκαλιώτης 14(2), Καπατσής, Παρίσης 4, Μπάρκος 10(1), Παπαβασιλείου, Τετράδης 19(2), Λυχριδάς, Καρούζος, Τούλης.