7 Απρ 2019

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας 19-9(10), 40-32(20), 57-45(30), 76-60(τελικό) 
Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Καλαμπάκας 21-20(10), 35-37(20), 49-51(30), 58-69(τελικό)
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 24-11(10), 47-27(20), 59-50(30), 67-62(τελικό)
Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας 38-45(20), 62-86(τελικό)
Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας 32-18(10), 58-36(20), 83-46(30), 91-54(τελικό)
Μαντουλίδης-ΠΑΣ Γιάννινα 20-28(10), 37-53(20), 53-70(30), 67-83(τελικό)

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

Η βαθμολογία

1) Πρωτέας Γρεβενών 38        1490-1269       221
2) ΠΑΣ Γιάννινα          37        1565-1231       334
3) Δόξα Λευκάδας      36        1594-1292       302
4) ΑΓΣ Ιωαννίνων        34        1477-1372       105
5) Ικαροι Τρικάλων     30        1371-1401       -30
6) Μαντουλίδης         30        1640-1604       36
7) Ολυμπιακός Βόλου            30        1566-1586       -20
8) Εύαθλος Πολυκάστρου      29        1352-1348       4
9) Τιτάνες Παλαμά     29        1414-1512       -98
10) ΑΟ Καλαμπάκας   28        1349-1447       -98
11) ΓΑΣ Μελίκης         28        1420-1550       -130
12) ΑΟΚ Βέροιας         25        1240-1415       -175
13) Νικόπολη Πρέβεζας         22        1260-1711       -451

*Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Βόλου, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά
ΑΟ Καλαμπάκας-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών
Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων
ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου
Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Μαντουλίδης-ΠΑΣ Γιάννινα  67-83
Δεκάλεπτα: 20-28, 37-53, 53-70, 67-83
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 17(1), Τάκης 5(1), Μπέλλος, Γκαντίδης, Λαγός 2, Ρεφατλάρι 15(5), Ψάθας 7, Ντίαθ 1, Καλόγηρος 10, Φόρογλου 5(1), Μαλάνδρης, Σίμογλου 5.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 17, Πανάρας 14(3), Μουζακίτης, Τσίρμπας-Αναγνώστου 2, Πρέντζας 16(2), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π., Μάντζιος Δ. 9, Πάτρας 14, Πανταζής 3(1), Πιστιόλης 3, Γιωτάκης 5

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 67-62
Δεκάλεπτα: 24-11, 47-27, 59-50, 67-62
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Θρασυβουλίδης
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 6, Ζαμπέτης 6, Σαχπατζίδης, Αντωνίου 8, Πουρνάρας 14, Χρύσης 14, Μάκης 4, Παπανικολάου, Θυμνιός 8, Φίλιος 3(1), Θώδης 4, Πρεμέτης.
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19(1), Μαυρίδης 16, Μαγάλιος, Κυριάκου, Λέφας 16, Πεϊμανίδης, Ρογγότης 2, Κοτζάμπασης, Σταυρουλάκης 2, Λαπατούρας 4, Καρατζάς 3(1), Καποδίστριας.

Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας 91-54
Δεκάλεπτα: 32-18, 58-36, 83-46, 91-54
Διαιτητές: Γκέκας-Ιατρόπουλος
Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 5(1), Ιλτσόγλου, Μπράμι, Μπόγδανος 22(4), Κωστούλας 24(1), Μπουσκολίτης 17(1), Σκαμάγκας 9(3), Αναστασόπουλος 8(1), Χαρχαρής 6, Λουλούδης .
Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Τζήμας, Ζίκας 2, Μίχος Σ. 13(1),  Καραστάθης 17(3), Παπαχρήστος, Κακιούζης 12(2), Παπαμιχαήλ 3, Παππάς, Ρέμπης 7.

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Καλαμπάκας 58-69
Δεκάλεπτα: 21-20, 35-37, 49-51, 58-69
Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 2, Ζωιτσάκος 4, Καραϊσκάκης 4, Γκογκίδης 9, Καραδήμας 4, Τσουμας 4, Μακρής 12(4), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 21(3).
ΑΟ Καλαμπάκας (Κωνσταντινιδης): Μασάδης 5(1), Μπαλωμένος, Τούλας, Σπανός 9(2), Γαϊτανίδης 11(1), Παουλεάνου, Σούλκο 9(1), Γκάντιάς 11(1), Οικονόμου 6, Παπακώστας 11, Κιουρτζίδης 7.

Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας 62-86
Δεκάλεπτα: 19-22, 38-45, 41-71, 62-86
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωαν.-Βασιλόπουλος
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 16(1), Μέξης 2, Βλάχος 7, Κολότσιος Β. 5(1), Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας, Τζιοβάρας 2, Φούντας 23(2), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς 4.
Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 18(4), Αργυρός 4, Αναγνωστόπουλος 22(3), Τσιαβές 9(1), Φέτσης 4, Βαγενάς 10, Κελάριου, Γεωργάκης, Κόγκος, Μακρόπουλος 13(1), Βλαχάκης 2, Ζαμπάκης 4(1). 

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας  76-60
Δεκάλεπτα: 19-9, 40-32, 57-45, 76-60
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Τσαντάλη
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 15(1), Γρούδος 12, Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 18(4), Γιώτας, Συλλάκος, Ταμπακάκος, Τακίδης 2, Μπόζιαρης 7(1), Σιούμουρας , Μακρής 4, Μαλιούρας 8.
ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Στοϊτσης 8, Ντουλαβέρης 4, Γκάνας 14(3), Αβραμίδης, Ιωαννιδης 3, Κασαμπαλής 12, Στογιαννόπουλος 3, Καραθανάσης 6(1), Γιοβανόπουλος, Χαραλαμπίδης 10.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (4ος)

Τα αποτελέσματα
  
Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ  23-14(10), 34-34(20), 61-53(30), 80-69(τελικό)
ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου  37-29(20), 58-46(30), 76-58(τελικό)
ΒΑΟ-ΑΟ Πολυγύρου 20-18(10), 29-28(20), 57-46(30),  72-56(τελικό)
Μακαμπή-Ζέφυρος  35-38(20), 55-49(30), 73-67(τελικό)
ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΠΣ Ευκαρπίας 16-26(10), 33-45(20), 47-64(30), 61-85(τελικό)
ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης  41-34(20), 54-51(30), 69-69(κ.α.), 83-73(τελικό)
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς  11-9(10), 28-21(20), 56-49(38), 60-50(τελικό)

Η βαθμολογία

1) ΠΣ Ευκαρπίας         41        1851-1535       316
2) ΓΑΣ Κομοτηνή         38        1555-1441       114
3) Αίας Ευόσμου        36        1557-1482       75
4) ΑΟ Πολυγύρου       35        1680-1586       94
5) Ζέφυρος      35        1486-1449       37
6) Λεύκιππος Ξάνθης 34        1461-1398       63
7) ΜΕΝΤ          34        1758-1746       12
8) ΔΕΚΑ           33        1620-1537       83
9) Ασπίδα Ξάνθης      33        1580-1546       34
10) Απόλλων Καλαμαριάς      31        1618-1628       -10
11) Αστέρας Σίνδου    31        1359-1452       -93
12) ΒΑΟ           30        1602-1589       13
13) Μακαμπή  29        1436-1593       -157
14) ΠΟ Νέων Μουδανιών      22        1249-1830       -581

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή
Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ
Ζέφυρος-ΑΟ Πολυγύρου
ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου
Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΟ Νέων Μουδανιών
Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ
Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης

Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ 80-69
Δεκάλεπτα: 23-14, 34-34, 61-53, 80-69
Διαιτητές: Σελεβός-Αναστασιάδης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής Σκεμπής, Λαζαρίδης 7 (1), Γαϊτανης 3 (1), Ρόπουτης 16 (3), Καράσιμος, Παντόπουλος, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 9, Νέσης 30 (3), Μπρούκς 3 (1), Σαββίδης 12.

ΜΕΝΤ(Κουγιουμτζίδης- Βαρυτιμίδης): Ζειμπέκης 3 (1), Μιχαηλίδης 13 (1), Νικολούδης 21 (2), Μουταρέλος, Τσίκος, Χατζηλάμπρου, Ακσεχέρογλου 11 (1), Καρανώτας 13 (1), Ζυγούρης, Βελέντζας, Καρατόλιος 8 (2).

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 60-50
Δεκάλεπτα: 11-9- 28-21, 44-38, 60-50
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης
Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης– Κασαρτζίδης): Ανθης, Παπαδάκης 9 (1), Πενλίδης, Φαρχάτ 2, Καραμανώλης 7 (1), Θεοδωρίδης 4, Μανδαλάκης 18, Τσέλος 5 (1), Καούρας 4, Μασμανίδης 11.
Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης- Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 4, Αποστόλου 2, Μαχαιριανάκης 9 (1), Μύθιλλος 3, Τσιμπής 3, Γουναρόπουλος 4, Σαμαράς 2, Αγραφιώτης 4 (1), Μώρας, Μπαϊτάρης, Ακριτίδης 10, Αθαναηλίδης 9.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου 76-58
Δεκάλεπτα: 19-18, 37-29, 58-46, 76-58
Διαιτητές: Λαδάς-Γιαννούλης Α.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 14, Μαστροδημήτρης 3, Παλάσκας, Μπορμπίδης 6, Λεχούδης 15, Καραμαλής, Κουτσοβασίλης 2, Λεμονίδης, Ζολώτας, Σπέντζος 16 (3), Χαλίλ 20.
Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Μησιρλόγλου 9 (1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 3, Ιωαννίδης 4, Πετρίδης 8, Ταβλαρίδης 6 (2), Αντωνιάδης, Ιατρίδης 24 (1), Μπακάλης 2, Δημητριάδης 2, Μέλλιος 2, Ιατρίδης Α. 4

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΠΣ Ευκαρπίας 61-85
Δεκάλεπτα: 16-26, 33-55, 47-74, 61-85
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Λυγούρας
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 11, Μπέτσος 15 (1), Φιλοξενίδης 13(1), Τσιγγελίδης 5, Ζάχαρης 5, Τογανίδης 10, Τσατσαρής 2.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου- Δαδάλας): Γκαβέζος Αρ. 15 (1), Μητρόπουλος 10 (2), Τζιόρτζης, Κιούρκας 26 (6), Απιδόπουλος 3, Παγωνίδης 6, Γκαβέζος Αν. 5 (1), Τσολακίδης 7 (1), Πρεδάρης 7 (1), Χαρτόπουλος 6 (2).

Μακαμπή-Ζέφυρος 73-67
Δεκάλεπτα: 20-15, 35-38, 55-49, 73-67
Διατητές: Πράττος-Τσαρδούλιας
Μακαμπή  (Kοντός- Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 7(1), Θεολόγης 15 (1), Kλουντζός, Σκουφεζής, Σαμαράς, Πετράκης 7 (1), Mπαδής 22 (5), Σαββίδης 5 (1), Aρούχ 14, Mύζιου, Αργυρίου.
Ζέφυρος (Aλεξανδρίδης): Kαλπαξίδης 6, Mατενίδης 9 (2), Γιαννάκης, Kανάρας 3, Bούλγαρης 12 (2), Tσιόγκας 10, Zωγράφος 7, Tσιούντος 10 (1), Mάρκου 10 (2).

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 83-73 (69-69)
Δεκάλεπτα: 21-21, 41-34, 54-51, 69-69(κ.α.), 83-73
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 9, Βογιατζής 6 (1), Βενετίδης, Χαρταβέλλας, Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 15 (2), Παπασαβόγλου Αν. 15 (3), Μπάκος 8 (2), Παπασαβόγλου Αρ Κρίτσικας 7, Προτούλης 26 (2).
Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης- Καζάκος): Κουμάνης 19 (1), Παλάκης 4, Στασινόπουλος 18, Κάλφας 5 (1), Χρήστου 20 (3), Σταματέλος 7, Στεργίου, Νταβουρτζόπουλος, Δώδος, Βακρινός, Κυφωνίδης, Δάτσης.

ΒΑΟ-ΑΟ Πολυγύρου 72-56
Δεκάλεπτα: 20-18, 29-28, 57-46, 72-56
Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης
ΒΑΟ (Νομικός-Κατσής): Λεπτοκαρίδης 18(1), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 8, Τζουβάρας 5(1), Ταζόπουλος 12(2), Χότζα 8, Μαδεμλής 5, Πισιώτης 8, Βουνάκης 3(1), Μαγής, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 3.
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας-Καπλανίδης): Νικολαΐδης, Πιπιλιάρης 6, Κουλαξής 8(2), Ρίζος 2, Παυλέας 10(1), Νικολόπουλος 3(1), Νουκάρης 12(1), Σπουργίτης 8, Χαριστός, Αζίζης 7.


Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ (1ος)

Τα αποτελέσματα

Ακράτα-Καλαμάτα 78-65
Αιγάλεω-Αχαγιά 114-79
Ληξούρι-Ηλυσιακός 77-79 (67-67 κ.α.)
Πέρα-Μεγαρίδα 73-90
Αρης Νικαίας-Κεραυνός Αιγίου 88-69
Κηφισιά-Ιωνικός ΝΦ 71-81
Εσπερος Πατρών-Λέοντας 91-59

Η βαθμολογία

1) Αιγάλεω 43 (21-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 42 (20-2)
———————————
3) Μεγαρίδα 40 (18-4)
4) Αχαγιά 38 (16-6)
5) Κηφισιά 33 (12-9-1 μηδ.)
6) Άρης Νικαίας 32 (10-12)
7) Πέρα 32 (10-12)
8) Ηλυσιακός 32 (10-12)
9) Ακράτα 31 (9-13)
———————————
10) Ληξούρι 30 (8-14)
———————————
11) Καλαμάτα 29 (7-15)
12) Έσπερος Πατρών 29 (7-15)
13) Κεραυνός Αιγίου 27 (5-17)
14) Λέοντας 24 (2-20)

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

Καλαμάτα-Αιγάλεω
Αχαγιά-Ληξούρι
Μεγαρίδα-Ηλυσιακός
Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα
Ιωνικός ΝΦ-Άρης Νικαίας
Λέοντας-Κηφισιά
Πέρα-Έσπερος Πατρών

ΠΕΡΑ-ΜΕΓΑΡΙΔΑ 73-90
Διαιτητές: Ορφανός Εμ.-Χρηστίδης Π.
Δεκάλεπτα: 13-27, 38-47, 57-67, 73-90
Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Παπάδης 19 (5), Μυλωνάκης, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 18 (2), Χολέβας, Πατσατζόπουλος 2, Πιτούλης 18, Σωτηράκης 13 (1), Αναστασιάδης, Ντιφαντής
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 5 (1), Κοντόπουλος, Σπυρόπουλος 25 (4), Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 9, Μπαλάφας 26 (6), Αβραμίδης 1, Βούτσης, Μαλούκος 20, Θέος 4, Σιδερής

ΑΚΡΑΤΑ-ΚΑΛΑΜΑΤΑ 78-65
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 19-13, 44-34, 64-48, 78-65
Ακράτα (Ζίζηλας): Γιόβας, Τσιακμάς 3, Ονάσογλου 12 (1), Αμβραζής, Θανόπουλος 7, Γκιζόγιαννης 13 (1), Γκόβας 6 (2), Σίνης 12, Βεσκούκης 25 (1)
Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος 5 (1), Τζιλιάνος, Γκοντόπουλος 20 (2), Πέζος 2, Μπάκας 12, Μαθιόπουλος 3 (1), Σιδέρης, Καλογερόπουλος 8, Κοντόπουλος 6 (2), Γεωργανάς 2, Γιαννακόπουλος 7 (1)

ΚΗΦΙΣΙΑ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 71-81
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ.-Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 19-21, 39-44, 56-61, 71-81
Κηφισιά (Λαγοπόδης): Κρανιάς 7(1), Μοσχοβίτης 17(1), Μακρυγιάννης 6(2), Χατζηνικόλας 5, Μπακολιάς, Πρέκας 4, Μανούσος 12, Σιούτης 7(2), Δούβλης 8, Προίσκος 5(1), Γιαννόπουλος.
Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 14(1), Παπαπέτρος 6(2), Γρύλλης, Κουμουνδούρος 2, Πέττας 20(2), Μουμπάρακ 14(2), Γκίνης 7(1), Κατιάκος 12, Χριστόδουλος 6.

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΑΧΑΓΙΑ 114-79
Διαιτητές: Μαραγκάκης-Σκανδαλάκης
Δεκάλεπτα: 25-17, 58-39, 92-53, 114-79
Αιγάλεω (Ιμπραιμάκης): Καράβολας 34 (3), Γκαγκαλούδης 15(3), Μπάρδας 6(2), Φακοπουλίδης 2, Ντακούλιας 15(2), Αγγελόπουλος 20(3), Καλλινικίδης 8, Κυριακόπουλος 3(1), Κούρτης 5(1), Οικονόμου 6
Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 6, Κωνσταντινόπουλος 8(2), Νικολάου 8, Ταρνάρης, Οικονομόπουλος 10(1), Κάλλης 7, Τσάμης 33(4), Μακρής 5, Λυμπέρης 2

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΩΝ-ΛΕΟΝΤΑΣ 91-59
Διαιτητές: Ντάνος-Καββαδάς.
Δεκάλεπτα: 21-16, 35-29, 64-38, 91-59.
Εσπερος Πατρών (Δεράος): Λ. Καλογιάννης 2, Φραντζής 33 (3), Μπαρδάκης 2, Ζαφείρης 3 (1), Ροκανάς 7 (1), Σερέτης 6, Θωμόπουλος 5 (1), Τόμπρος 8, Κατσαβόπουλος, Δούρος 15 (2), Μπαρδάκας 10.
Λέοντας (Κόλλιας): Σκεπέτης, Μακρής 13, Ράπτης 5, Ποτήρης 5 (1), Κούτουλας 4, Χρήστου 6, Κοντόγιωργας 9, Σταυριαννόπουλος 17, Κατσαούνης.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 88-69
Διαιτητές: Φάκαρος-Κατσαπρακάκης
Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 9(1), Αλτσαντζής 5(1), Αλεξανδρόπουλος 11(3), Βασιλακάκης 2, Πορτελάνος, Κρητικός 23, Κόλλιας 11 (8ρ,5ασ,4κλ) Χατσόγλου 14(1) Σιδερής Παπουτσής 10(1)
Κεραυνός Αιγίου (Καραγιάννης): Μούκας 10, Τριανταφύλλου Χ 5(1), Τριανταφύλλου Β 4, Ράπτης 2, Κάντας 4, ΟΙκονομίδης 6(2), Σταματόπουλος, Αγγελόπουλος 12(2), Λυμπερέας 11, Κουκουλομάτης 4

ΛΗΞΟΥΡΙ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 77-79 (67-67 κ.α.)
Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ασημακάκη.
Δεκάλεπτα: 20-13, 38-30, 55-50, 67-67, 77-79 (παρ.).
Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 11 (1), Σαρικάς 12 (3), Ανδρικόπουλος 10 (2), Συνοδινός 3 (1), Μαρούλης 12, Τρυφωνόπουλος 8, Λαμπρόπουλος 17 (3), Αναστασάκης 3.
Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 17 (3), Κοψιάς 13 (3), Προύντζος 9 (2), Μπουργάνος 11, Αντωνόπουλος 10 (2), Αγγελόπουλος 4, Κουσιάντζας 9, Μαραγκουδάκης 2, Φουστέρης 4.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ (2ος)

Τα αποτελέσματα

ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ 89-73 (64-64 κ.α.)
Μελίσσια-ΟΦΗ 66-63
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Ικαρος Νέας Σμύρνης 61-53
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΒΑΟΛ Χίου 72-91
Κορωπί-Καλλιθέα 94-87
Ερμής Σχηματαρίου-Αρης Θήβας 75-63
Δειλινό-Λοκρός Αταλάντης 49-68

Η βαθμολογία

1) Μελίσσια 40 (18-4)
2) Λοκρός Αταλάντης 40 (18-4)
———————————
3) ΟΦΗ 40 (18-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 39 (17-5)
5) ΕΦΑΟΖ 36 (14-8)
6) Κορωπί 34 (12-10)
7) Άρης Θήβας 34 (12-10)
8) Ερμής Σχηματαρίου 32 (10-12)
9) ΒΑΟΛ Χίου 31 (9-13)
———————————
10) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 31 (9-13)
———————————
11) ΚΑΠ 30 (8-14)
12) Καλλιθέα 28 (6-16)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 23 (3-18-1 μηδ.)
14) Δειλινό 22 (0-22)

Η επόμενη αγωνιστική (23η, 14/4)

ΚΑΠ-Μελίσσια
ΟΦΗ-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
ΒΑΟΛ Χίου-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Καλλιθέα-ΕΦΑΟΖ
Άρης Θήβας-Κορωπί
Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-Δειλινό

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 72-91
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Κούλης.
Δεκάλεπτα: 20-19, 41-49, 59-66, 72-91.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β. 2, Γαλάνης 6 (1), Λούκας 5 (1), Μπέλλος 5, Θεοδωράκος Π. 10 (2), Κουτσογιάννης 8 (2), Γυφτονικολός, Μανιάτης 13 (2), Γκιζογιάννης 15 (1), Γεωργιάδης, Καραμπέκης 8, Βάκος.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Φουντουλάκος 3 (1), Σερέπας, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 2, Σαμιώτης 11 (1), Αγγελίδης 12, Καραφάντης 6, Τσουρής 13, Κουτσαντωνάκης, Τροβάς 13 (1), Σουλινάρης 12, Κωνσταντινάκος 17 (5).

ΚΟΡΩΠΙ-ΚΑΛΛΙΘΕΑ 94-87
Διαιτητές: Τσακιράκη-Λάμπος
Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 5 (1), Αγγελόπουλος 5 (1), Καμαρινός 6 (1), Αγόρης 19 (3), Καραδολάμης 26 (3), Μερκούρης 7, Μαγαλιός, Σβορώνος 11 (3), Κουτουφάς 15 (1), Χρονόπουλος
Καλλιθέα (Θεοδοσίου): Χατζηγεωργίου 4, Ματσαμάς 19 (5), Κανύχης 10, Παναγιωταράκος 5, Γυφτάκης 3 (1), Μπίλλιας, Παρδακάς 15, Σκορδάλης 27 (5), Εκινέ 4

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 75-63
Διαιτητές: Κοτσώνης-Ναστούλης.
Δεκάλεπτα: 26-14, 40-31, 59-47, 75-63.
Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3, Πανταζής 13, Κουτής, Γκρινιάρης 15 (1), Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 20 (2), Τσαπρούνης 21 (2), Ετζιάκα 3.
Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 14, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 3, Παναγιωτίδης 8 (2), Καλεμντζάκης 10 (1), Ντέντα 7, Δαχρεντζής 11 (3), Τριανταφύλλου 4, Καδηγιαννόπουλος 6.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 61-53
Διαιτητες: Πόντας-Κηπώσης
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 11 (1), Χωματάς 7 (1), Τσίρος 5 (1), Συγγούνας 10 (1), Σταμέλος 4, Τύρλας 13 (1), Ζερβός, Σιλιτζήρης 9 (2), Κορομηλιάς, Ζέρβας, Μητσάκης, Σβάρνας 2.
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Μπάζιος 10, Σταμάτης 12 (2), Γιαννακοδήμος 5, Μόσορας, Μούκας, Μιχαλοπούλος 10, Διαμαντόπουλος 8, Αντωνούσος, Ανέστης 8.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ-ΟΦΗ 66-63
Διαιτητές: Καρπάνος-Τσακαλογιάννης
Δεκάλεπτα: 19-21, 37-36, 52-52, 66-63
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης 14 (2), Στεργίου 3, Οικονομόπουλος 6 (1), Κόντος, Σοφρωνάς 13 (3), Ζήρος 5 (1), Καραχάλιος 15 (1), Καραβανάς 10
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης, Πετράκης 18 (3), Τσερκιτζόγλου 4, Αντωνόπουλος 9 (1), Αγαπιάδης 10, Μπούμπαρης 4, Καραλής 9 (1), Πάλλης 7

ΔΕΙΛΙΝΟ-ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 49-68
Διαιτητές: Σιδέρης-Βελέντζα
Δεκάλεπτα: 4-21, 20-39, 34-54, 49-68.
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμπίδης 7 (1), Αντωνογιαννάκης 4, Γουμενάκης 11 (3), Στέβοβιτς 2, Γρύλλης 7 (1), Εκίζογλου, Κυρίτσης 2, Γκουτσίδης 2, Λεφής 14 (1).

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφάντης 3 (1), Φωτητζόγλου 4 (1), Κετέμα, Κεχρής 2, Πασσάς 4 (1), Παπαηλιού, Μάτος Αν. 34 (4), Μάτος Αγ. 15 (4), Δουρούκης, Ψάλτου 6.

Δεν υπάρχουν σχόλια :