Σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης για το παιδικό του Αρη-Επικράτησε εκτός έδρας με 65-51 του ΠΑΟΚ

Μεγάλη νίκη στο PAOK Sports Arena για τους παίδες του Αρη που επικράτησαν με 65-51 του ΠΑΟΚ και απέκτησαν σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση στην «οκτάδα».
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 14-2 στα πρώτα λεπτά, όμως οι «κίτρινοι» πήραν «κεφάλι» στη δεύτερη περίοδο και στην επανάληψη ήταν μπροστά με διψήφια διαφορά παίρνοντας καθαρά τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 21-14, 29-36, 41-52, 51-65
Διαιτητές: Καντερές-Στούμπος
ΠΑΟΚ(Ροδάς-Ντίκας): Τσελεπίδης, Παπαδόπουλος, Σανιώτης 8(1), Μποζίνης, Λεονταρίδης 2, Κωνσταντινίδης 6, Αστεριάδης 14(1), Σιδηρόπουλος 9, Τσιπουλίδης 6, Κούσιας 4(1), Παλαμίδας 2.
Άρης (Μπουσβάρος-Κουβάτσης): Κουτσούκος, Ζεϊμπέκης 7(1), Σκουλαριώτης, Βασίλαγας, Στυλιανού, Παπαδόπουλος, Χρυσανθάκης 11(1), Παγώνης 14, Χασάπης 2, Γεωργίου 11, Καλαιτζάκης 20(2), Μισαηλίδης.