Μεγάλο «διπλό» στους Αμπελόκηπους για το ΠΚ Νεάπολης

Πολύ σημαντική νίκη για το ΠΚ Νεάπολης που επικράτησε στους Αμπελόκηπους της Ελπίδας με 67-60. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι πέρασαν με έξι (52-46). Στο 36ο λεπτό το παιχνίδι ήρθε στα… ίσια και στη συνέχεια το ΠΚ ήταν καλύτερο, πιο εύστοχο και πήρε τη νίκη, ευστοχώντας σε 12 συνολικά τρίποντα.
Δεκάλεπτα: 16-19, 28-32, 52-46, 60-67
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κουκουλεκίδης-Τσάνταλη
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Χρηστίδης): Μπίκης , Φωτόπουλος 6, Δελής, Ζαγορίτης 2, Δημάκης, Λύτας 10, Τσιάτσoς 11(1), Μυλωνάς, Ξηρόπουλος 10, Ζαταγιάς 12, Καδής, Χρηστίδης 9(1).
ΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 24(5), Μπεχλιβάνης 20(5), Δημητρόπουλος, Χατζόπουλος 6(2), Χύτας 6, Μαυροκεφαλίδης 2, Τσουτσούκας, Παπαϊωάννου, Τσιώρας 4, Αμανατίδης 5, Γεωργιάδης, Γιαννούλης.