Αήττητος πρωταθλητής ΕΚΑΣΘ στις νεάνιδες ο ΠΑΟΚ-Επικράτησε άνετα στον πρώτο και τελευταίο τελικό με του Παναθλητικού-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα

Χωρίς να δυσκολευτεί ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 85-60 του Παναθλητικού και έχοντας ήδη το 2-0 στις νίκες από την κανονική περίοδο, κατέκτησε αήττητος το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ.

Οι παίκτριες του «Δικεφάλου» πήραν σημαντική διαφορά που έφθασε και το νταμπλ σκορ (32-16) στα μέσα της δεύτερης περιόδου. Η διαφορά διατηρήθηκε σε διψήφιο νούμερο, μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Την απονομή των αργυρών μεταλλίων στην ομάδα του Παναθλητικού πραγματοποίησε το μέλος του ΔΣ και της επιτροπής πρωταθλημάτων της ΕΚΑΣΘ, Μιχάλης Μηλιαράς, ενώ στον πρωταθλητή ΠΑΟΚ τα χρυσά μετάλλια και το κύπελλο παρέδωσε ο ταμίας και πρόεδρος της επιτροπής αναπτυξιακού της Ενωσης, Αρης Γραμμενίδης.

Δεκάλεπτα: 16-11, 42-25, 61-46, 85-60
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Θρασυβουλίδης
ΠΑΟΚ(Μασλαρινός-Αγγελίδης): Μουμτζή 4(1), Λέξα 14(1), Καλούτσικου 2, Πολυμένη 24(4), Φείδα 3(1), Στεργάκη 2, Κριμίλη 20(1), Θεοδώρου 6, Γενναίου 2, Μιχαηλίδου Κ. 4, Δαιμονάκου 4, Μιχαηλίδου Ε.
Παναθλητικός (Γιαννάτση-Διαβολεμένου): Γράψα 12(2), Σιδηροπούλου,  Αθανασιάδου 11(1), Θεοδοσίου 5, Βουζούκου 10, Κωνσταντινίδου, Βαντσιούρη 19(1), Μπαξεβάνου 5(1), Σταθη, Μπαχαρίδου.