Ανοιχτοί λογαριασμοί για τους εφήβους Ηρακλή και Μαντουλίδη-Νίκη του «Γηραιού» με 64-63 ύστερα από ανατροπή

Συγκλονιστικό ήταν το παιχνίδι στο «Ιβανώφειο» ανάμεσα στο εφηβικό του Ηρακλή και του Μαντουλίδη που ολοκληρώθηκε με νίκη των γηπεδούχων με 64-63. Τώρα όλα θα κριθούν την Πέμπτη στο κλειστό του γυμνασίου-λυκείου των Εκπαιδευτηρίων.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά μετά τη δεύτερη περίοδο και κατάφεραν να προηγηθούν με 58-46 στο 34ο λεπτό. Ο Ηρακλής όμως που ήταν εύστοχος σε μεγάλα σουτ, «ροκάνισε» τη διαφορά και κατάφερε να πάρει και τη νίκη έστω και με ένα πόντο.

Δεκάλεπτα: 14-13, 29-33, 41-50, 64-63
Διαιτητές: Σιταρίδης-Λουλουδιάδης
Ηρακλής(Ντάγιος-Τσάικος): Φίλλιος 20(4), Μπελτές, Γεωργαλάς 10, Αλεξιάδης 12, Πετανίδης Γ. 3, Κωστίκας 6, Τσούκας 12, Κατσαούνης 1, Βαφειάδης.
Μαντουλίδης (Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 17(1), Λαγός, Ψαθάς 2, Ντίαθ 7, Καλόγηρος 13(2), Γκύζης 2, Φόρογλου 18(4), Σίμογλου 4, Μαλανδρής.