«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Αστέρας Ιπποδρομίου-Μαντουλίδης-Νίκη επί του Αρη με 54-42 για την τελική φάση κορασίδων της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στην τρίτη περίοδο, οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη επικράτησαν του Αρη με 54-42 στην πρεμιέρα των αγώνων τους για την τελική φάση κορασίδων της ΕΚΑΣΘ.

Ο Αρης ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγούνταν στο μεγαλύτερο διάστημά του. Όμως οι νικήτριες καθάρισαν τον αγώνα με σερί 20-2 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Δεκάλεπτα: 6-5, 19-20, 39-22, 54-42
Διαιτητές: Πλατέλλα-Μπαχτσεβανόπουλος
Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη (Παλαμουτίδου-Νικολαϊδης): Σιφναίου 10(1), Δελιγκά 8, Καραχρήστου 5(1), Γκιώργκη 7, Παπαδοπούλου 19, Σταματάκη 5.
Αρης (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Καρβουνιάδου 5, Κυρπιζλίδου 12, Σοφιανάκου 6, Αθανασίου, Παρακεντέ, Ατζέμη, Λυκίδου 11, Εφραιμίδου 8.