Νίκη μετά από 50 λεπτά για την Τερψιθέα Ευαγγελίστρια-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου

Μετά από δυο παρατάσεις η Τερψιθέα Ευαγγελίστρια νίκησε σε συγκλονιστικό αγώνα τα Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου με 75-72.

Σε συνεχή εναλλαγή στο σκορ τα πρώτα δεκάλεπτα.  Τα Μαύρα Πρόβατα μπήκαν στην τέταρτη περίοδο με προβάδισμα 4 πόντων, αλλά τα τελευταία λεπτά κατάφερε η Τερψιθέα να πάει τον αγώνα στην παράταση με καλάθια του Κοντοπαντελή και Γελαδάρη. Στην δεύτερη παράταση ήταν πιο εύστοχη η ομάδα του Δημήτρη Ντάλη και νίκησε. Οι δυο ομάδες αξίζουν συγχαρητηρίων για την μαχητικότητα και ανταγωνισμό που επέδειξαν.

Με αυτή την νίκη η ομάδα του Δημήτρη Ντάλη έγινε το μεγάλο φαβορί για την δεύτερη θέση του πρωταθλήματος. Από την ομάδα της Τερψιθέας ξεχώρισαν ο Γελαδάρης με 18, ο Δημόπουλος με 13 πόντους ενώ από την αντίπαλη ομάδα οι Μπαμπατζάνης με 14 και ο Αμανατίδης με 17.

Δεκάλεπτα: 13-17, 26-28, 46-42, 58-58(κ.α.), 64-64(α΄παρ.), 72-75
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Νάκας
Μαύρα Πρόβατα Ευόσμου (Τρανός): Μπαμπατζάνης 14, Σιδεράς 3(1), Αμανατίδης 17, Γιαπουτζής 9, Μπαρτζώκας 9,Λεμονίδης 4, Ραπτης 6, Ξυλάς 4, Ζαφειριαδης 4, Καντζαρίδης 2.
Τερψιθέα Ευαγγελίστρια (Ντάλης): Ευαγγέλου, Γεωργακάκης 14,  Κοντοπαντελής 11, Γιαννελης 1, Γεωργιάδης 2, Γελαδάρης  18(1),  Βαινάς 7, Δημόπουλος 13, Βούλγαρης 9.