Μετέτρεψε τον θρίαμβο σε… θρίλερ η Σταυρούπολη ΕΚ

Αν και προηγήθηκε με διαφορά 13 πόντων στο πρώτο ημίχρονο η Σταυρούπολη ΕΚ, επικράτησε στη Νεάπολη του ΠΚ με 48-46. Οι νικητές ήταν φοβεροί στην άμυνα και προηγήθηκαν με 15-2 στην πρώτη περίοδο, έχοντας διαφορά κοντά στους δέκα πόντους μέχρι το τέλος της τρίτης.
Στο τέλος το σκορ έγινε 40-47 με τρίποντο του Καρούζου, όμως οι γηπεδούχοι έκαναν σερί 6-0 με έξι βολές και έτσι έφθασαν στο 46-47. Μία βολή του Μαραπίδη, 5 δεύτερα πριν τη λήξη διαμόρφωσε το τελικό σκορ, καθώς είχαμε άστοχο σουτ από τους γηπεδούχους στο τέλος.
Δεκάλεπτα: 2-15, 14-27, 28-37, 46-48
Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι-Αναστασιάδης Β.-Παπαδόπουλος Κ.
ΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 5(1), Μπεχλιβάνης 12(1), Δημητρόπουλος, Χατζόπουλος 5(1), Χύτας 6, Μαυροκεφαλίδης, Τσουτσούκας, Παπαϊωάννου 4, Τσιώρας 6, Αμανατίδης 6, Γεωργιάδης 2, Γιαννούλης.
Σταυρούπολη ΕΚ (Κασικτσόγλου-Κώττης): Δουλγερίδης, Φωτιάδης 2, Μαραπίδης 18(4), Κοκκαλιώτης 2, Παρίσης, Μπάρκος, Παπαβασιλείου, Μαργαρίτης 14, Τετράδης 7(1), Λυχριδάς, Καρούζος 5(1), Τούνης.