22 Δεκ 2018

Τι δήλωσαν Μελετιάδης, Παπανικολάου, Ακεψιμαϊδης και η εξέλιξη στην τελευταία περίοδο και στην παράταση του αγώνα Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ψυχικό

Εντυπωσιάζει η Μυρτώ Σταμπουλίδου στην Ολλανδία

Εξαιρετική ήταν στα τρία τελευταία παιχνίδια της πριν κλείσει η χρονιά με την καινούργια ομάδα της στην Ολλανδία η Μυρτώ Σταμπουλίδου.

Ανετη επικράτηση για τις κορασίδες του Παναθλητικού στο ντέρμπι με τον Άρη

Με εξαιρετική εμφάνιση, με ηγέτη την Μπαξεβάνου αλλά και με αρκετές παγκορασιδες στη σύνθεση του, ο Παναθλητικός επικράτησε του Άρη παρότι και πάλι αγωνίστηκε χωρίς τις τραυματίες Αθανατου και Τσαγκαράκη. Αλλά και οι «κίτρινες», έχουν επίσης αρκετές μικρότερες σε ηλικία παίκτριες.

Το ντέρμπι του Ποσειδώνα στο εφηβικό σ’ αυτόν της Καλαμαριάς-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τη Μηχανιώνα

Με νίκη έκλεισε την χρονιά η εφηβική ομάδα του Ποσειδώνα Καλαμαριάς, η οποία επικράτησε εντός έδρας του… συνονόματού του της Μηχανιώνας με 67-54. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ για τρία δεκάλεπτα όμως ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων στο τέταρτο δεκάλεπτο τους έδωσε τη νίκη.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από το χθεσινό παιχνίδι κορασίδων ΠΑΟΚ-Ηρακλής

«Πέρασαν» και από τη ΧΑΝΘ οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Ανεβάζοντας τον δείκτη της διαφοράς ανά δεκάλεπτο, οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν άνετα εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με 56-74.

Μεγάλο «διπλό» για τον Μάρκο Μπότσαρη

Σημαντική νίκη στη δύσκολη έδρα της Χαλάστρας πέτυχε ο Μάρκος Μπότσαρης που επικράτησε με 69-74 του Πύργου. Από τους νικητές επανήλθε ο Χαραλαμπίδης αλλά έλειπε πάλι ο Φλαρούντζος. Ηταν ένα κλειστό γενικά παιχνίδι αλλά ο Μάρκος Μπότσαρης είχε από την αρχή το προβάδισμα.

Στο φάιναλ-φορ του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών ο Παναθηναϊκός-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Σημαντική νίκη πρόκριση για τις γυναίκες του Παναθηναϊκού που επικράτησαν στον Αγιο Δημήτριο του Κρόνου με 63-72, έχοντας σημαντική διαφορά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

Ηττα για τον Ηρακλή από την Αγιά στην παράταση-Νίκη με τον ίδιο τρόπο για το Πευκοχώρι επί του Ψυχικού-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

Και η Νίκη Λευκάδας στο φάιναλ-φορ, επικράτησε του Πανιωνίου

Η Νίκη Λευκάδας είναι η τρίτη ομάδα που προκρίθηκε στο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου Γυναικών, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 62-49 του Πανιωνίου.

Ρετρό: Ο ΒΑΟ το 1999

O BAO είναι στη Β΄ Εθνική και αναζητεί μια σταθερή πορεία. Ο Παναγιώτης Κοντογιάννης επαναπατρίζεται και επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη για να αναλάβει την τύχη του Βυζαντινού. Στην ομάδα ανήκουν οι:

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων χθεσινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παμπαίδες

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Πατίκας, Αποστολίδης, Χατζής και Γιαννάκης μιλούν για το παιχνίδι ΑΚ Πανόραμα-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, την Α2 ανδρών καθώς και το κύπελλο Ελλάδας γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ερμής Αγιάς-Ηρακλής για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από την Λάρισα

Επέμβαση αποκατάστασης χιαστών στον Λευκαδίτη-Ευχές από τον ΑΟ Πολυγύρου

Η οικογένεια του ΑΟ Πολυγύρου εύχεται θερμά περαστικά στον Σπύρο Λευκαδιτη τον ψηλό της ανδρικής ομάδας, μετά από την χθεσινή επέμβαση που έκανε στους χιαστούς, καθώς τραυματίστηκε στο παιχνίδι της Κυριακής με τον ΒΑΟ σε μια κυριολεκτικά ανύποπτη στιγμή.

Η βαθμολογία του πρώτου γύρου του ομίλου του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα γυναικών και ένα σχόλιο του Μιχάλη Κυριακάκη

Από τον Μιχάλη Κυριακάκη πήραμε το κάτωθι κείμενο:

Μεγάλο «διπλό» στο Κορδελιό για τον Μέγα Αλέξανδρο Εχεδώρου

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Εχεδώρου που επικράτησε με 55-63 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού, κλείνοντας έτσι με νίκη τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος και παραμένοντας μέσα στους στόχους της.

Νίκησε χωρίς να… ιδρώσει ο Φίλιππος

Με «άνετη» νίκη έκλεισε το 2018 ο Φίλιππος καθώς ο εκτός έδρας αγώνας του στην Τριανδρία δεν έγινε ποτέ, γιατί δεν κατέβηκε ο Κανάρης και πήρε το παιχνίδι στα χαρτιά.

Ανετη επικράτηση επί του Ηρακλή για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Εχοντας εντυπωσιακή διαφορά από την αρχή, οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν του Ηρακλή με 97-37.