19 Δεκ 2018

Παρέμειναν αήττητες οι γυναίκες της ΜΕΝΤ

Χωρίς να συναντήσουν προβλήματα οι γυναίκες της ΜΕΝΤ επικράτησαν του Φρυγανιώτη με 57-47 και πέτυχαν την 12η νίκη τους στο πρωτάθλημα. Η διαφορά έφθασε και τους 18 πόντους στις αρχές της τελευταίας περιόδου, με την Στεργίου να πετυχαίνει τους 35 από τους 47 πόντους των φιλοξενούμενων.

Πήραν το ντέρμπι οι γυναίκες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησε εκτός έδρας του ΓΣ Μενεμένης με 43-47. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 27-39 στο τέλος της τρίτης περιόδου όμως οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 39-40 στο 37ο λεπτό.

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες του ΕΟ Σταυρούπολης

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, οι γυναίκες του ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησαν άνετα στο Καλοχώρι της νεανικής ομάδας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 32-86.

Διακόπηκε λόγω… πίνακα το ΠΚ Νεάπολης-Αμπελόκηποι Μενεμένης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Περίπου ένα λεπτό κράτησε ο αγώνας μεταξύ του ΠΚ Νεάπολης και των Αμπελοκήπων Μενεμένης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών, καθώς έπαθε… μπλακ άουτ ο ηλεκτρονικός πίνακας του γηπέδου της Νέαπολης.

Αναβλήθηκε λόγω ανακατασκευής του παρκέ το Αριστοτέλης Σταυρού-Θερμαϊκός Θέρμης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Οι εργασίες ανακατασκευής του παρκέ στο κλειστό του Σταυρού, ήταν η αιτία της αναβολής του σημερινού προγραμματισμένου αγώνα μεταξύ του τοπικού Αριστοτέλη και του Θερμαϊκού Θέρμης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Κυριακάκης: «Κρίμα κι άδικο, για ένα ριμπάουντ...»

Ο Μιχάλης Κυριακάκης σχολιάζει τον χθεσινό αγώνα του Ολυμπιακού με την Αβενίντα για την Ευρωλίγκα γυναικών:

Πρώτη ήττα για το ΑΤ Ωραιοκάστρου

Την ήττα γνώρισε στο κλειστό της Θέρμης το αήττητο μέχρι τώρα ΑΤ Ωραιοκάστρου στο πρωτάθλημα του παραρτήματος  της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών  το οποίο αγωνίστηκε χωρίς τον Παντελή Ιατρίδη. Φιλότιμες οι προσπάθειες από τους παίκτες της ομάδας με τον Μυλωνιδη να σταματάει στους 49 πόντους.

Αγγελακόπουλος: «Έχουμε δύσκολο παιχνίδι με την Αγιά»

Ο Ηρακλής προετοιμάζεται για ακόμη ένα δυνατό εκτός έδρας αγώνα, αυτή τη φορά κόντρα στον Ερμή Αγιάς στη Λάρισα (22/12,17.00). Ο Βασίλης Αγγελακόπουλος στάθηκε στην ιδιαίτερη δυσκολία που κρύβει ο προσεχής αντίπαλος, ενώ τόνισε ότι αν η ομάδα μας μείνει πιστή στο πλάνο, θα πάρει τη νίκη.

Η παρακάμερα του αγώνα Ολυμπιακός-Αβενίντα για την Ευρωλίγκα γυναικών

Aγώνας δημοσιογράφων για την Καλτσίδου και για καλό σκοπό

Έναν διαφορετικό αγώνα διοργανώνει η Pressing Team με την υποστήριξη του Δήμου Καλλιθέας, για να τιμήσει την σπουδαία αθλήτρια, Στέλλα Καλτσίδου. Την Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου στις 18:30 στο Κλειστό Γήπεδο Εσπέρου (Αριστοτέλους 22 & Τσικλητήρα, Καλλιθέα),  η Pressing Team και η ομάδα επιλέκτων φίλων της Στέλλας Καλτσίδου, δίνουν φιλανθρωπικό αγώνα για την υποστήριξη των κοινωνικών δομών του Δήμου Καλλιθέας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Ποσειδών Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 75-78

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων ΠΑΟΚ-Μαντουλίδης 62-65

Τα αποτελέσματα όλων των χθεσινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Μία ώρα νωρίτερα θα ξεκινήσει το Αργοναύτης-ΟΦΗ για την Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓ. ΡΑΦ. - ΟΦΗ, για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 23/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΡΑΦΗΝΑΣ.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου στις 18.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Εκτός έδρας νίκη για το εφηβικό του ΒΑΟ

Σημαντική επιτυχία για τους εφήβους του ΒΑΟ που επικράτησαν με 63-67 της Νέας Ραιδεστού στο κλειστό γυμναστήριο της Θέρμης.

Εύκολη επικράτηση στο «Ιβανώφειο» για τις νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον Ηρακλή

Ανεβάζοντας ανά δεκάλεπτο τη διαφορά μέχρι το τελικό 42-80, οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησαν άνετα του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο».