18 Δεκ 2018

Ανετο «διπλό» στη ΜΕΝΤ για τις νεάνιδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο ο Αστέρας Ιπποδρομίου-Μαντουλίδης επικράτησε στη ΜΕΝΤ με 52-77 για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ. Παπαδοπούλου, Σιφναίου και Σταματάκη ήταν οι καλύτερες των νικητριών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του χθεσινού αγώνα με τον Ιωνικό το ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι

Το ΠΚ Νεάπολης ανάρτησε πριν από λίγο την κάτωθι ανακοίνωση:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Ηρακλής-ΑΚ Αστέρια 109-64

Εχασαν την ευκαιρία για την πρώτη τους νίκη στην Ευρωλίγκα οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Ηττα σε… νεκρό χρόνο στο ΣΕΦ από την Αβενίντα με 68-69-Φωτορεπορτάζ

Μια μοναδική ευκαιρία για την πρώτη τους νίκη στην Ευρωλίγκα γυναικών είχαν πριν από λίγο οι παίκτριες του Ολυμπιακού, που ηττήθηκαν με 68-69 με καλάθι σε νεκρό χρόνο μετά από επιθετικό ριμπάουντ από την Αβενίντα.

ΓΑΣ Βασιλικών: «“Ακριβοδίκαιες” οι αποφάσεις της χθεσινής τριάδας των διαιτητών»

Το ΔΣ του ΓΑΣ Βασιλικών με ανακοίνωσή του, ευχαριστεί τους φιλάθλους της ομάδας για την στήριξή τους στο χθεσινό παιχνίδι με την Ελπίδα Αμπελοκήπων και παράλληλα συγχαίρει τη διαιτητική τριάδα για τις «ακριβοδίκαιες» όπως χαρακτηριστικά αναφέρει αποφάσεις της.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Κεραυνός Αγίου Παύλου-Γαλάζιοι 87-66 για την Α' ΕΚΑΣΘ ανδρών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον χθεσινό αγώνα εφήβων Άρης-ΧΑΝΘ 87-56

Οι αξιολογήσεις των διαιτητών Εθνικών Κατηγοριών-Ποιοι ανεβαίνουν κατηγορία-Στην Α1 ο Γαζέτας

Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΟΚ οι αξιολογήσεις των διαιτητών Εθνικών Κατηγοριών αγωνιστικής περιόδου 2018-19:

Στο τουρνουά «Μάκης Δενδρινός» το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (2004)-Ποιοι θα συμμετάσχουν-Το πρόγραμμα

To κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παμπαίδων (γεν.2004) θα πάρει μέρος στο τουρνουά «Μάκης Δενδρινός», το οποίο θα διεξαχθεί στο ΚΓ «Α. Βαρίκας» από τις 21 ως τις 23 Δεκεμβρίου. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

34ο Τουρνουά Χριστουγέννων Κορασίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» από 2-6 Ιανουαρίου στην Αρναία-Ποιες θα συμμετάσχουν

Το 34ο Τουρνουά Χριστουγέννων Κορασίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ» θα διεξαχθεί στην Αρναία. Το τουρνουά διοργανώνουν η ΕΟΚ και η ΕΚΑΣΧ από 2 ως 6 Ιανουαρίου.

Ζωντανά ο αγώνας Ερμής Αγιάς-Ηρακλής για την Α2 ανδρών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για τη ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη του αγώνα (Iraklis-bc.gr) ΓΣ Ερμής Αγιάς Λάρισας – ΓΣ Ηρακλής της 22/12/2018 για το πρωτάθλημα της Α2 Κατηγορίας.

Μία ώρα αργότερα η έναρξη του Ιωνικός-Αμύντας για την Α2 ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΟ Ιωνικός Νικαίας - ΑΟ Αμύντας για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 22/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 18.00, στο ΔΑΚ Νίκαιας «Ο Πλάτων».

Παναγιώτου, Χριστοφορίδης, Κυρούδης μιλούν για τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Ιωνικός της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ολυμπιακός-Αβενίντα για την Ευρωλίγκα γυναικών, ζωντανά από το ΣΕΦ

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νέα άνετη επικράτηση για τον Εθνικό Κορδελιού Ευόσμου

Ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου παίζοντας ολοκληρωτικά, απέναντι σε έναν αξιόμαχο και σκληροτράχηλο Απόστολο Αστεινίδη, τον νίκησε στην έδρα του με 83-46 . Με αυτή την νίκη του  έφτασε  στους 24 βαθμούς, έχοντας δύο βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο του ομίλου .

Ανετη νίκη στο ντέρμπι με τη ΧΑΝΘ και ρεκόρ τριπόντων για το εφηβικό του Αρη

Νίκη για το εφηβικό του Αρη απέναντι στην ΧΑΝΘ εντός έδρας με 87-56, σημειώνοντας ρεκόρ στα τρίποντα, αφού πέτυχε 20 συνολικά.

«Διπλό» στο κλειστό του ΠΑΟΚ ύστερα από παράταση για το παιδικό του Μαντουλίδη

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι, οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν στην παράταση με 62-64 στο κλειστό του ΠΑΟΚ. Οι νικητές προηγήθηκαν με 32-50 στην τρίτη περίοδο, όμως ο «»Δικέφαλος» με σερί 28-10 στην τελευταία ισοφάρισε το σκορ.

Ανετη νίκη για τον Μάρκο Μπότσαρη

Παρά τη μόνιμη τον τελευταίο καιρό απουσία των Ζεμπεκίδη, Χαραλαμπίδη και Ζάχου, ο Μάρκος Μπότσαρης σοβαρός από τα πρώτα λεπτά επικράτησε άνετα του Αγίου Γεωργίου Νεοχωρούδας με 88-56.

Παραιτήθηκε ο Σδράκας από την Καλαμπάκα

Ο Κώστας Σδράκας μετά την τελευταία ήττα της Καλαμπάκας από τους Τιτάνες Παλαμά δήλωσε:

Μασλαρινός: «Γκρινιάζω και εγώ για να πάρω κανένα σφύριγμα»

Τσεσμετζής: "Να έχουμε πιο καθαρό μυαλό όταν το παιχνίδι γίνεται ντέρμπι..."- Ο Απόλλων Καλαμαριάς μετατρέπει σε... γιορτή τα εντός έδρας παιχνίδια-Δείτε το βίντεο

Λίγο πριν το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ο Απόλλων Καλαμαριάς βρισκόταν στο +10 (50-40) απέναντι στην Ασπίδα Ξάνθης και ουσιαστικά το τέταρτο δεκάλεπτο αποτέλεσε "πληγή" για την ομάδα του Γιάννη Τσεσμετζή. Ο έμπειρος κόουτς μίλησε στο mgskapollon.gr για τον αγώνα της Κυριακής (16/12) και στάθηκε στις λάθος επιλογές της τελευταίας περιόδου που είχαν σαν αποτέλεσμα να "έρθει" το αρνητικό αποτέλεσμα.

Η παρακάμερα του αγώνα Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Ο Μιχάλης Κυριακάκης «σκιαγραφεί» την Αβενίντα, σημερινή αντίπαλο του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα γυναικών

Η παρουσίαση της Αβενιντα, αντιπάλου του Ολυμπιακού για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου της Ευρωλίγκας γυναικών από τον Μιχάλη Κυριακάκη:

«Κατοστάρα» για το εφηβικό του Ηρακλή

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν εκτός έδρας της Ακαδημίας Αστέρια με 64-109.

«Πέρασε» από το Ωραιόκαστρο ο Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σε αγώνα για την αγωνιστική της Παρασκευής για τον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ο Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησε στο Ωραιόκαστρο με 60-78 του ΔΑΣΩ.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, εφήβους, παίδες και παμπαίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Συνεχίζει την πορεία πρωταθλητισμού ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Νέα επιτυχία για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου που επικράτησε εντός έδρας των Γαλάζιων με 87-66. Οι νικητές που αγωνίστηκαν χωρίς τον Αγγελόπουλο, πήραν διψήφια διαφορά στην τρίτη περίοδο και επικράτησαν τελικά άνετα.