8 Δεκ 2018

Πήραν το ντέρμπι οι κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί του Αρη

Καλύτερες στην τελευταία περίοδο οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν στο «Αλεξάνδρειο» με 47-58 του Αρη.

«Ανέβασαν στροφές» στο τέλος οι έφηβοι του ICBS

Καλύτεροι στην τελευταία περίοδο οι έφηβοι του ICBS επικράτησαν της  Σταυρούπολης ΕΚ με 63-52.

Τα σημερινά αποτελέσματα των αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, εφήβους, κορασίδες και παμπαίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Δείτε τις δηλώσεις Καλαμπάκου, Σαμόλη, Ντόβα και Νίκου για το παιχνίδι Χ.Τρικούπης – Διαγόρας Δρυοπιδέων της Α2 ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις Ζαβού, Μελετιάδη και Ελευθεριάδη, καθώς και τα καλάθια του αγώνα Ευρώπη Πευκοχωρίου-Αμύντας για την Α2 ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις μετά τον αγώνα Καστοριά-Εθνικός για την Α2 ανδρών

Στο ΠΚ το ντέρμπι της Νεάπολης στο εφηβικό-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του Μακεδονικού

Υστερα από συναρπαστικό παιχνίδι, οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης κατάφεραν να ανατρέψουν διαφορά δέκα πόντων και  να επικρατήσουν τελικά του Μακεδονικού με 61-58.

Δείτε τις δηλώσεις Σκαραφίγκα, Σορώτου, στιγμιότυπα και όλη την παράταση από τον αγώνα Ερμής Αγιάς-Κόροιβος Αμαλιάδας 99-97

Νίκη στον Αγιο Παύλο για το εφηβικό του Ασβεστοχωρίου

Εχοντας μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα οι έφηβοι του Ασβεστοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 53-59.

Αναβολή λόγω… Βλάσιου στο ντέρμπι των εφήβων ΠΑΟΚ-Αρης

Η συμμετοχή του Βλάσιου στην δωδεκάδα του σημερινού αγώνα των ανδρών του Αρη με την ΑΕΚ, ήταν η αιτία της αναβολής του ντέρμπι των εφήβων με τον ΠΑΟΚ.

«Φόρτσαραν» στο τέλος τα Καλύβια και νίκησαν εκτός έδρας τον Πανιώνιο-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Με πολύ καλή απόδοση στην τελευταία περίοδο τα Καλύβια επικράτησαν στη Νέα Σμύρνη με 58-65 του Πανιωνίου σε αγώνα για την Α1 γυναικών.

«Πέρασαν» από την Πολίχνη οι έφηβοι της Μακαμπή

Εχοντας μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και κορυφαίο τον Χατζόπουλο, που πέτυχε τους μισούς σχεδόν πόντους, η Μακαμπή επικράτησε στην Πολίχνη της Αναγέννησης Φλόγας με 65-68.

«Διπλό» στην Καβάλα για τον Ηρακλή-Νίκη στο τέλος για το Πευκοχώρι-Ανετη επικράτηση της Καστοριάς-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Ολυμπιακού

Με φοβερή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο (επιμέρους σκορ 28-51), οι γυναίκες του Ολυμπιακού επικράτησαν στον Βύρωνα του Αθηναϊκού με 58-91 και συνεχίζουν αήττητες στο πρωτάθλημα της Α1.

Τσεσμετζής: «Συγκέντρωση από το πρώτο δευτερόλεπτο, δεν είναι εύκολο παιχνίδι...»

Την δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα θα επιδιώξει να πάρει ο Απόλλων Καλαμαριάς την Κυριακή, στο παιχνίδι (9/12, 17.30) απέναντι στη Μακαμπή. Για τον συγκεκριμένο αγώνα μίλησε στο mgskapollon.gr ο Γιάννης Τσεσμετζής ο οποίος στάθηκε ιδιαίτερα στο κομμάτι του ελέγχου του ρυθμού του παιχνιδιού από πλευράς του Απόλλωνα.

Μεγάλο «διπλό» στην Ηλιούπολη για την Αρμενική

Σημαντική νίκη πέτυχε η Αρμενική που επικράτησε στην Ηλιούπολη του ΓΣ με 63-64.

Φωτορεπορτάζ, στιγμιότυπα, βραβεύσεις, παρακάμερα και δηλώσεις Τζίνα, Χαραλαμπίδη, Δεμερτζή, Τουβεντσίδη και Γκένογλου από τον αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-GBA για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νταμπλ σκορ στα Κύμινα για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εύκολο βράδυ για την φιλοξενούμενη ομάδα του Πρωτέα που επικράτησε στα Κύμινα του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 84-42.

Βασίστηκε στην καλή του άμυνα ο Θερμαϊκός

Για ακόμα ένα παιχνίδι ο Θερμαϊκός βασίστηκε στην εξαιρετική του άμυνα, παίρνοντας ευρεία νίκη απέναντι στην σκληρή ομάδα του Μπότσαρη με 69-46.

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1 και την Α2 ανδρών καθώς και την Α1 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Αμύντας για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από τον Αγιο Παύλο Καλλικράτειας