4 Δεκ 2018

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα της Πέμπτης που είναι το εξής:

Με…Στοκ από αύριο η προετοιμασία του Ηρακλή

Ολοταχώς για... Καβάλα στράφηκε η προετοιμασία του Ηρακλή ενόψει του Σαββατιάτικου αγώνα(17:00). Ο Κώστας Μέξας εντείνει τους ρυθμούς και από αύριο θα έχει στη διάθεσή του και τον Στεν Σοκ που επέστρεψε το απόγευμα από την Εσθονία.

«Περίπατος» των νεανίδων του Αρη επί της ΑΕ Πυλαίας-«Μάγεψε» η Γκρίτζαλη

Εντυπωσιακές οι νεάνιδες του Αρη επικράτησαν με 96-28 της ΑΕ Πυλαίας, που αγωνίστηκε με έξι παίκτριες. Μορφή του αγώνα η Γκρίτζαλη των «κιτρίνων» που σημείωσε 59 πόντους με έξι τρίποντα(!!!).

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Πήραν το ντέρμπι με τον Μαντουλίδη οι έφηβοι του Αρη

Συγκλονιστικό ήταν το μεγάλο παιχνίδι για το εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ, με τον Αρη να επικρατεί στο τέλος με 82-77 του Μαντουλίδη.

Oι... MVP του Απόλλωνα Καλαμαριάς Μαχαιριανάκης και Μόρας-Δείτε το βίντεο

Στις 15 Δεκεμβρίου ο Χριστουγεννιάτικος χορός του Εθνικού Λαγυνών στο Briki-Espresso & Wine Bar-Είσοδος 5 Ευρώ

Ο Μιχάλης Κυριακάκης αναλύει την ΤΤΤ Ρίγα, αυριανή αντίπαλο των γυναικών του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα-Δείτε το πρόμο-βίντεο της ομάδας του Πειραιά

Ο Μιχάλης Κυριακάκης μας έστειλε την ανάλυση της ΤΤΤ Ρίγα με την οποία θα αγωνιστεί αύριο ο Ολυμπιακός για την Ευρωλίγκα γυναικών:

Συμπληρωματική προκήρυξη για το πρωτάθλημα παμπαίδων της ΕΚΑΣΘ-Αλλάζει το σύστημα διεξαγωγής-Μπορούν να συμμετάσχουν έως τρεις γεννημένοι το 2006

Το ΔΣ της ΕΚΑΣΘ μετά από πρόταση της Επιτροπής Πρωταθλημάτων, αποφάσισε τον καθορισμό του άρθρου 2 (Σύστημα διεξαγωγής) και την τροποποίηση του άρθρου 5 (Αθλητές που έχουν δικαίωμα συμμετοχής) της Ειδικής Προκήρυξης Πρωταθλήματος παμπαίδων αγωνιστικής περιόδου 2018/2019 ως εξής:

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Μάρκος Μπότσαρης

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Μάρκος Μπότσαρης επικράτησε του ΓΣ Ηλιούπολης με 83-75. Από τους νικητές που αγωνίστηκαν χωρίς Ζεμπεκίδη και Χαραλαμπίδη, κορυφαίος σε απόδοση ο Νούσιος.

Αλλαγές γηπέδων και ωρών έναρξης σε αγώνες Α2, Γ΄ Εθνικής Ανδρών και Α2 Γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΓΣ Ηρακλής – ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στις 12/12/2018, αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο Κλειστό γυμναστήριο «Ιβανώφειο».

Άδειες για διαδικτυακές μεταδόσεις σε παιχνίδια Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση αδειών για ζωντανές διαδικτυακές μεταδόσεις για τους παρακάτω αγώνες:

Μητριτζίκης, Δάγκας και Τζιβάνης μιλούν για το παιχνίδι Γαλαξίας-Ασβεστοχώρι της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Προπόνηση στο ΟΑΚΑ για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παγκορασίδων (U14)-Ποιες κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Το κλιμάκιο Νότου (επιλογή από τα σωματεία Αττικής) της Εθνικής Παγκορασίδων (U14, γεν. 2005-2006) έχει προγραμματισμένη προπόνηση στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ την Πέμπτη 6 Δεκεμβρίου στις 17.15. Οι αθλήτριες που καλούνται είναι οι:

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Νέα επιτυχία για τον Εθνικό Κορδελιού Ευόσμου-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αισχύλο

Σε συλλέκτη ροζ φύλων εξελίσσεται ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου, ο οποίος πήρε ακόμα μία νίκη απέναντι στον Αισχύλο Ωραιοκάστρου με 78-54. Η γηπεδούχος ομάδα μπήκε από το πρώτο λεπτό δυνατά στον αγώνα, χωρίς να αφήσει περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό της και να νικήσει πολύ πιο εύκολα από όσο μαρτυράει το τελικό σκορ.

Τσεσμετζής: «Ευχαριστημένος από την παρουσία όλων, οι παίκτες μας πάλεψαν...»-Στιγμιότυπα από τον αγώνα του Απόλλωνα Καλαμαριάς με τον Ζέφυρο

Για το σημαντικό εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Ζέφυρο μίλησε ο Γιάννης Τσεσμετζής στο mgskapollon.gr. Συγκεκριμένα ο έμπειρος κόουτς του Απόλλωνα Καλαμαριάς δήλωσε:

«Ανέβασε στροφές» στο τέλος ο Φίλιππος

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Φίλιππος επικράτησε της Ελβετίας με 50-44.

Νίκες για παιδικό και προπαιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας

Με επιτυχίες προχώρησαν παίδες και παμπαίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας. Αναλυτικά:

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι κορασίδες του Παναθλητικού

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι κορασίδες του Παναθλητικού επικράτησαν με 42-51 της μικτής ΕΚΑΣΘ.

«Κατοστάρα» για το εφηβικό της GBΑ

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι της GBA επικράτησαν των Πρωταθλητών Πανοράματος με 108-51.

«Πέρασαν» από τη Νεάπολη οι Γαλάζιοι

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι οι Γαλάζιοι επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 61-73. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 40-40 στο 25ο λεπτό, όμως οι νικητές ξαναπήραν προβάδισμα ασφαλείας και το κράτησαν μέχρι το τέλος.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων σε Γ1 και Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Τι δήλωσαν Σκουρτόπουλος, Βασιλόπουλος, Αθηναίου, Μποχωρίδης, Τζόρτζεβιτς και Γκάγκιτς για τον αγώνα της Εθνικής Ανδρών στη Σερβία

Δείτε τι δήλωσαν μετά την αναμέτρηση της Εθνικής Ανδρών με τη Σερβία στο Βελιγράδι για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου ο Θανάσης Σκουρτόπουλος, ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος, ο Γιάννης Αθηναίου, ο Λευτέρης Μποχωρίδης, ο Σάσα Τζόρτζεβιτς και ο Τζόρτζε Γκάγκιτς.

«Εσπασε» το αήττητο του Κεραυνού Αγίου Παύλου, η Ελπίδα Αμπελοκήπων

Την πρώτη του ήττα και μάλιστα εντός έδρας γνώρισε ο Κεραυνός Αγίου Παύλου, από την πολύ καλή και έμπειρη Ελπίδα Αμπελοκήπων με 77-78. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 12 πόντους στο 25ο λεπτό, όμως δεν μπόρεσαν να κρατήσουν τη διαφορά.