27 Νοε 2018

Ανετη επικράτηση για τις νεάνιδες του Παναθλητικού

Εχοντας σημαντική διαφορά από την αρχή, οι νεάνιδες του Παναθλητικού επικράτησαν της ΑΕ Πυλαίας με 81-22. Η Ελεάννα Γιαννάτση, χρησιμοποίησε όλες τις παίκτριές της μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

«Πέρασαν» από το «Αλεξάνδρειο» οι νεάνιδες του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη

Με απίστευτη απόδοση στην τελευταία περίοδο και την Δανάη Παπαδοπούλου να πετυχαίνει πάνω από τους μισούς πόντους της ομάδας της, οι νεάνιδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη επικράτησαν εκτός έδρας του Αρη με 62-66.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα νέων GBA-ΑΕΕ Τούμπας

Νίκη στην παράταση για τον Ελλάνιο Δία

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Ελλάνιος Ζευς επικράτησε στην παράταση του Μάρκου Μπότσαρη με76-70. Οι φιλοξενούμενοι έχουν παράπονα από τη διαιτησία και ιδιαίτερα από τον Καμηλάρη.

Απίστευτο σερί στην τελευταία περίοδο για τη Νέμεση

Νίκη της Νέμεσης επί του Θρίαμβου Ταγαράδων, με 68-51. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στα τρία πρώτα δεκάλεπτα με τις ομάδες να είναι πολύ κοντά στο σκορ. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Νέμεσις έκανε ένα 24-5 και πήρε τελικά εύκολα την νίκη.

Ο Χρήστος Χρονόπουλος, νέος τεχνικός στην Αναγέννηση Φλόγα

Το ΔΣ του ΑΣ Αναγέννηση Φλόγα καλωσορίζει τον Χρήστο Χρονόπουλο στην θέση του προπονητή στο ανδρικό τμήμα του συλλόγου.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Άτλας Νεάπολης-ΑΕΣ Μετεώρων για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πρώτη επιμορφωτική αθλητική ημερίδα με θέμα «Διατροφή-Ψυχολογία-Σχέσεις αθλητών, γονέων, προπονητών» από την ακαδημία του Ηρακλή

Η ακαδημία του ΓΣ Ηρακλή διοργανώνει την πρώτη Επιμορφωτική Αθλητική Ημερίδα, το Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 13.00 στο Συνεδριακό Κέντρο «Νικόλαος Γερμανός», στο Περίπτερο 8, στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης (ΔΕΘ).

Μόνοι πρώτοι στον όμιλό τους οι παίδες της Βεργίνας

Μεγάλη νίκη για το παιδικό της Βεργίνας την Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό της Μίκρας με αντίπαλο τον Αριστοτέλη Επανομής και τελικό σκορ 64-55.

Συνεχίζει αήττητος ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου

Ισάριθμες νίκες σε ισάριθμους αγώνες έχει πετύχει μέχρι τώρα ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου.  Η ομάδα της Καραολή και Δημητρίου, κατάφερε να πετύχει την ένατη συνεχόμενη νίκη της, φτάνοντας τους 18 βαθμούς, με 62-69 επί του σκληροτράχηλου Πύρρου Ευόσμου, ο οποίος πάλεψε μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο.

«Πέρασαν» από τον Δρυμό οι έφηβοι της ΗΟΟΡ-Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα των δύο ημιχρόνων

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από το πρώτο δεκάλεπτο, οι έφηβοι της ΗΟΟΡ επικράτησαν στον Δρυμό της τοπικής Δόξας με 46-68.

Ανακοινώθηκε ο Καλαμπάκος από τον Χαρίλαο Τρικούπη Μεσολογγίου-Δείτε την παρουσίασή του

Ο Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου ανακοίνωσε την έναρξη συνεργασίας με το προπονητή Κωνσταντίνο Καλαμπάκο ο οποίος θα αναλάβει την ηγεσία του αντρικού τμήματος μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων ΔΕΚΑ-Ηρακλής 72-46

Τα καλύτερα στιγμιότυπα και η… παρακάμερα του αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Ψυχικό για την Α2 ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Χριστοφορίδης και Παπαδούλης μιλούν για το παιχνίδι Γαλάζιοι-Ιωνικός της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα υπόλοιπα χθεσινά αποτελέσματα της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

ΠΑΟΚ σε Παναθλητικό για τον αγώνα νεανίδων: «Μη αποδεκτά τα συγχαρητήριά σας»

Από τον ΠΑΟΚ πήραμε και δημοσιεύουμε την κάτωθι ανακοίνωση-απάντηση στην πρόσφατη του Παναθλητικού για τον μεταξύ τους αγώνα του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ:

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΓΑΣ Κομοτηνή-Ζέφυρος για την Γ΄ Εθνική ανδρών

«Πέρασε» από τη Χαλάστρα ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Δύσκολη νίκη για την ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού στην Χαλάστρα με 74-67 επί του Πύργου. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο, με την ομάδα του Πρωτέα να έχει πάντα τον έλεγχο του παιχνιδιού  και να μπορέσει να φτάσει στην νίκη, παρότι ο Πύργος πέρασε μπροστά στο σκορ.

Σημαντική επικράτηση για την Τερψιθέα Ευαγγελίστρια

Μετά από πολύ καλή εμφάνιση (ιδιαίτερα στην άμυνα) η Τερψιθέα επικράτησε εκτός έδρας του ΠΟ Ξηροκρήνης  43-65.

Χωρίς πρόβλημα οι παίδες του Αχιλλέα Τριανδρίας

Ανετη επικράτηση για το παιδικό του Αχιλλέα Τριανδρίας επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 68-52 Η νίκη αφιερώνεται από όλη την ομάδα στον αθλητή, Θοδωρή Ιωαννίδη, που έπαθε κάταγμα στο δάχτυλο του αριστερού χεριού και του εύχεται καλή ανάρρωση.

Κέρασε τις παίκτριές του στη Θέρμη ο Κώστας Κωτούλης

Με πίτσα και μέσα σε ευχάριστο κλίμα  κεράστηκαν οι αθλήτριες του Θερμαϊκού Θέρμης μετά την προπόνηση, από τον προπονητή τους Κώστα Κωτούλη, καθώς τις προηγούμενες ημέρες η μικρή του κόρη είχε τα πρώτα της γενέθλια.

Φωτορεπορτάζ του aitosports.gr από τον αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής για την Α2 ανδρών

«Μπλόκο» στο Δερβένι από τον Εθνικό Λαγυνών

«Μπλόκο» έστησε στο Δερβένι ο Εθνικός Λαγυνών που επικράτησε των Κενταύρων, με 71-46, έκανε το «8 στα 8» και κοιτάει το επόμενο παιχνίδι

Μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ για τους παίδες του ΒΑΟ

Οι παίδες του ΒΑΟ επικράτησαν του ΠΑΟΚ με 50-44 για το πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ. Από την αρχή οι νικητές μπήκαν με μεγάλο πάθος και ενθουσιασμό και δεν έχασαν το προβάδισμα του σκορ σε κανένα σημείο του παιχνιδιού.

Νέος προπονητής στη Γέφυρα ο Ρούλης Αλμπάνης

Το ΔΣ του ΚΣ Γέφυρας ανακοίνωσε την συνεργασία του με τον έμπειρο προπονητή Θόδωρο Αλμπάνη.

Σημαντική επικράτηση για τους Γαλάζιους

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, οι Γαλάζιοι επικράτησαν με 70-63 του Ιωνικού στο «Ιβανώφειο».  Οι νικητές προηγήθηκαν με 39-23 στο ημίχρονο, όμως οι φιλοξενούμενοι λίγο πριν το τέλος έκαναν το 63-60.

Δια χειρός Παπαβασιλείου, νίκη στη Μίκρα για τα Βασιλικά

Σημαντική επιτυχία για τα Βασιλικά που επικράτησαν στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 62-65. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Μέγας προηγήθηκε στις αρχές τρίτου δεκαλέπτου και το παιχνίδι έγινε ντέρμπι.

Διαφορά 22 πόντων για τον Φοίνικα-Η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Φοίνικας επικράτησε εκτός έδρας του Αριστοτελείου Κολεγίου με 66-88. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 57-62 στο τέλος της τρίτης περιόδου, όμως στην τελευταία η διαφορά έφυγε πάλι υπέρ των νικητών.

«Διπλό» στο Ασβεστοχώρι για το ΠΚ Νεάπολης

Πολύ σημαντική νίκη πέτυχε το ΠΚ Νεάπολης που επικράτησε στο Ασβεστοχώρι με 50-57. Οι νικητές προηγήθηκαν με 19-39(!!!) στο πρώτο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 48-52 στο 36ο λεπτό, αλλά δε μπόρεσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο.