24 Νοε 2018

Νίκη στο τέλος για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Υστερα από ιδιαίτερα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν του Αχιλλέα Τριανδρίας με 46-41.

«Πέρασε» και από τη Νεάπολη και παρέμεινε αήττητος ο Φρυγανιώτης

Σε εξ αναβολής αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών, ο Φρυγανιώτης επικράτησε με 52-62 εκτός έδρας της ΗΟΟΡ και παρέμεινε αήττητος μετά από οκτώ παιχνίδια. Οι νικητές πήραν διψήφια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο και τη διατήρησαν μέχρι το τέλος.

Οι δηλώσεις και τα κρίσιμα καλάθια στο Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ιπποκράτης Κω 84-93 για την Α2 ανδρών

Ανετη νίκη στις Συκιές για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από το παιχνίδι με τον Παναθλητικό

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με το επιβλητικό 32-87 επί της ομάδας του Παναθλητικού εκτός έδρας. Από τις νικήτριες δεν αγωνίσθηκαν λόγω τραυματισμού οι Καζαμία, Κουματσιώτη. Να σημειωθεί ότι τραυματίσθηκε 30 δεύτερα πριν την λήξη του αγώνα με διάστρεμμα η Γενναίου.

Η συνέντευξη τύπου των προπονητών Χαρίλαου Τρικούπη και Ηρακλή μετά τη λήξη του μεταξύ τους αγώνα για την Α2 ανδρών

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Δέλλα και για την αλλαγή των διαιτητών στο χθεσινό παιχνίδι νεανίδων ο Παναθλητικός

Από τον Παναθλητικό Συκεών πήραμε την κάτωθι ανακοίνωση για τον χθεσινό αγώνα νεανίδων με τον ΠΑΟΚ:

«Διπλό» στην Πολίχνη για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Εχοντας διψήφια διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε στην Πολίχνη με 55-66 της Αναγέννησης Φλόγας. Είναι χαρακτηριστικό ότι στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι δεν έβαλαν ούτε ένα καλάθι.

Δίκαια επικράτηση των κορασίδων της Νέας Ραιδεστού

Όμορφο παιχνίδι διεξήχθη στο ΔΑΚ Βασιλικών μεταξύ των κορασίδων της Νέας Ραιδεστού και του Απόλλωνα Καλαμαριάς με νικήτρια την ομάδα της Ραιδεστού με 57-50.

Δείτε τις δηλώσεις Σκαραφίγκα και Καραπιπερίδη, μετά το τέλος του αγώνα Ερμής Αγιάς-ΕΚ Καβάλα για την Α2 ανδρών

Ανώτεροι οι έφηβοι της ΧΑΝΘ, κέρδισαν την ΑΚ Αστέρια (43-59)

Με όπλο την καλή της άμυνα η ΧΑΝΘ κατάφερε να φτάσει στην τέταρτη νίκη της στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΚΑΣΘ (1ος Όμιλος) απέναντι στην ΑΚ Αστέρια με 43-59.  Η ομάδα της «Αδελφότητας», μπήκε με μεγάλο ενθουσιασμό στο παιχνίδι, προηγήθηκε με 8-21 από το δεκάλεπτο, διαφορά την οποία κατάφερε να συντηρήσει και στην συνέχεια για να φτάσει έτσι στην νίκη.

Δείτε τις δηλώσεις προπονητών και παικτών μετά τον αγώνα ΑΣ Καστοριά-Διαγόρας Δρυοπιδέων για την Α2 ανδρών

«Διπλό» στην Κλεάνθους για τον ΑΣ Πέρα

Με εξαιρετική απόδοση στην τελευταία περίοδο ο ΑΣ Πέρα επικράτησε εκτός έδρας της Ελβετίας με 80-87.

Δουβίτσας: «Εκμεταλλευτήκαμε τη διακοπή»

Ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας, Νίκος Δουβίτσας δήλωσε μετά τη νίκη της ομάδας επί του Πανιωνίου:

«Διπλό» του Ηρακλή στο Μεσολόγγι-Ηττα στη δεύτερη παράταση για το Πευκοχώρι-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 Ανδρών

Τα αποτελέσματα της έβδομης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νεανίδων Παναθλητικός-ΠΑΟΚ 48-69

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Σαφώς ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων επικράτησε του ΓΣ Μενεμένης με 72-55.

Τσεσμετζής: «Η ομάδα έχει ταλέντο, ο κόσμος να είναι ο έκτος μας παίκτης»

Μετά την ήττα από τον ΠΣ Ευκαρπίας ο Απόλλων Καλαμαριάς θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες, στο εντός έδρας παιχνίδι (25/11, 18.00) απέναντι στον Λεύκιππο Ξάνθης. Για τον συγκεκριμένο αγώνα μίλησε στο mgskapollon.gr ο Γιάννης Τσεσμετζής ο οποίος αναφέρθηκε στις εντυπώσεις του από τις πρώτες του ημέρες ως κόουτς του ανδρικού τμήματος του Απόλλωνα Καλαμαριάς ενώ στάθηκε ιδιαίτερα στον παράγοντα κόσμο εν όψει του κυριακάτικου ματς.

Ανετη επικράτηση της Νίκης Λευκάδας-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Στο παιχνίδι που άνοιξε την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών η Νίκη Λευκάδας επικράτησε άνετα με 67-49 του Πανιωνίου.

Φωτορεπορτάζ από τη σημερινή τελετή λήξης του τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ (γεννημένων το 2005)

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αρετσού-ΑΚ Αστέρια 79-71 για τη Β' ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τους τρέλανε όλους η Κριμίλη

Στο παιχνίδι που άρχισε την προηγούμενη Τρίτη και ολοκληρώθηκε χθες η Κριμίλη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στο ντέρμπυ των αήττητων για το πρωτάθλημα νεανίδων με τον Παναθλητικό, πέτυχε 44 πόντους και έκανε νέο ρεκόρ πόντων σ' ένα παιχνίδι νεανίδων από τότε που διεξάγεται το πρωτάθλημα σ' έναν όμιλο.

Απέκτησε την Κάμπελ η Νίκη Λευκάδας-Οι πρώτες της δηλώσεις

Το ΔΣ του ΑΣ Νίκη Λευκάδας ανακοίνωσε την έναρξη της συνεργασίας του με την Αμερικανίδα φόργουορντ-σέντερ Ρουβάνα Κάμπελ (Ruvanna Campbell). Η 25χρονη, ύψους 1.88, αθλήτρια μπορεί να αγωνιστεί με την ίδια άνεση στις θέσεις 3, 4 και 5.

Μυλωνάς, Αποστολίδης, Κουτρομπίλας και Γκένογλου μιλούν για το παιχνίδι Αριστοτέλης Επανομής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα ΑΣ Πανόραμα-GBA για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα εφήβων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, Α2 και Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το Μεσολόγγι

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ιπποκράτης Κω για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από τον Αγιο Παύλο Καλλικράτειας

Στην ουγγρική ZTE NKK η Εβίνα Μάλτση

H Εβίνα Μάλτση βρήκε τον επόμενο σταθμό της καριέρας της, καθώς συμφώνησε με την ουγγρική ZTE NKK.  Η ZTE NKK θα αποτελέσει την 16η ομάδα στην καριέρα της 40χρονης γκαρντ, η οποία μετά την ολοκλήρωση της συνεργασίας της με τον Ολυμπιακό κυκλοφορούσε ελεύθερη στην αγορά.

Ανατροπή για τον Θερμαϊκό

Καταφέρνοντας να κάνει μια επική ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Θερμαϊκός έσπασε το αήττητο του Καλοχωρίου, επικρατώντας με πολύ δύσκολο buzzer beater δίποντο του Δαγκλή (59-57).

Πήρε τη νίκη ο Ποσειδώνας Καλαμαριάς

Δύσκολη εκτός έδρας νίκη για τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς που μετά από μέτρια εμφάνιση, επικράτησε των Ιπποτών Χαριλάου με 58-65. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα οι σωστές επιλογές των φιλοξενουμένων έφεραν το νικηφόρο αποτέλεσμα.

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη στις Συκιές επί του Παναθλητικού-Η βαθμολογία του πρωταθλήματος

Με απίστευτη εμφάνιση στην τελευταία περίοδο και με την Κριμίλη να πετυχαίνει 44 πόντους, οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησαν στο μεγάλο ντέρμπι εκτός έδρας του Παναθλητικού με 48-69.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και νεάνιδες

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Διπλό» στην Ηλιούπολη για τον Δημόκριτο

Με νίκη πέρασε ο Δημόκριτος από το κλειστό της Ηλιούπολης  επικρατώντας του μαχητικού ΓΣ με 70-77.