22 Νοε 2018

Σημαντική πρόκριση επί του Ναύαρχου Βότση για την Ελπίδα Αμπελοκήπων-Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Αν και αγωνίστηκε χωρίς τους Τσιάτσιο, Λύτα, Φωτόπουλο, Ζαταγιά, η Ελπίδα Αμπελοκήπων με φοβερή απόδοση στην τελευταία περίοδο επικράτησε με 65-55 του Ναύαρχου Βότση και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Παραμένει αήττητος ο Φρυγανιώτης-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από το παιχνίδι με την Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Εχοντας προβάδισμα με διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, ο Φρυγανιώτης επιβλήθηκε με 71-50 της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης και παρέμεινε αήττητος μετά από επτά αγώνες στο δεύτερο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Εκτελεστικός διευθυντής του Ηρακλή ο Δημήτρης Καρβέλας

Η ΚΑΕ Ηρακλής ανακοίνωσε πριν από λίγο την ένταξη στο στελεχιακό δυναμικό της του Δημήτρη Καρβέλα, που αναλαμβάνει τη θέση του Εκτελεστικού Διευθυντή της ομάδας.

Η ασίστ της Λύμουρα, νούμερο 2 στο Top 5 των προκριματικών του Eurobasket Γυναικών 2019

Γκαϊτατζής: «Ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει το Ανατόλια»

Το Ανατόλια έχει ξεκινήσει εξαιρετικά τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Β’ εθνικής στο Βορρά και ήδη έχει απολογισμό 5 νίκες και 1 ήττα. Ο τεχνικός της ομάδας, Πέτρος Γκαϊτατζής μίλησε στην ιστοσελίδα του ΣΕΠΚ (sepk.gr) για την εκτός έδρας νίκη της ομάδας του μέσα στον Λαγκαδά, ανέλυσε τους στόχους που υπάρχουν, ενώ έκανε και έναν μίνι πρώτο απολογισμό της χρονιάς. Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Πετυχημένη επέμβαση στον Καμάρα της ΕΚ Καβάλας

Με επιτυχία έγινε χθες η επέμβαση στο δεξί χέρι του Νίκου Καμάρα της ΕΚ Καβάλας ο οποίος είχε την ατυχία να τραυματιστεί κατά την διάρκεια της προπόνησης.

«Πέρασε» από τα Βασιλικά ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Με ένα απίστευτο σερί 8-24 στην τελευταία περίοδο, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας επικράτησε στα Βασιλικά του τοπικού ΓΑΣ με 68-75, σε εξ αναβολής αγώνα για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών και ανέβηκε αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα.

Γευμάτισαν τα στελέχη του Απόλλωνα Καλαμαριάς μετά το τέλος της προπόνησης

To άριστο και οικογενειακό κλίμα είναι κάτι που χαρακτηρίζει τον φετινό Απόλλωνα Καλαμαριάς. Μετά το τέλος της προπόνησης της Πέμπτης, στελέχη της ομάδας γευμάτισαν στο εστιατόριο «Cazzarola» το οποίο αποτελεί χορηγό του.

Σωτηρίου: «Ο αποκλεισμός δεν μηδενίζει όσα έχουμε πετύχει»

Η Εθνική Γυναικών μπορεί να μην κατάφερε να περάσει στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ 2019, αλλά η πορεία που έχει κάνει την τελευταία δεκαετία είναι κάτι παραπάνω από πετυχημένη.

Οι συμπαίκτριές της στην Εθνική μιλούν για την Στέλλα Καλτσίδου

Ο αποχαιρετισμός του Μιχάλη Κυριακάκη στην Στέλλα Καλτσίδου

Από τον «γκουρού» του γυναικείου μπάσκετ, Μιχάλη Κυριακάκη, πήραμε το παρακάτω κείμενο:

Αγώνας με τον ΠΣ Ευκαρπίας για τη μικτή κορασίδων της ΕΚΑΣΘ-Ποιες κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Η ΕΚΑΣΘ καλεί τις παρακάτω αθλήτριες  την Κυριακή 25/11/2018 και ώρα 08:45 στο γήπεδο της Μίκρας Β για τον αγώνα της μικτής κορασίδων με τον ΠΣ Ευκαρπίας:

«Κατοστάρα» στο Καλοχώρι για τους νέους του Αίαντα Ευόσμου

Πιάνοντας καταπληκτική απόδοση οι νέοι του Αίαντα Ευόσμου, συνδύασαν σκορ και θέαμα καθώς επικράτησαν στο Καλοχώρι του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 47-114.

Το Σάββατο τελική φάση του τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ (γεννημένων το 2005)-Ποιοι αθλητές έχουν κληθεί

Το Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2018  στο γήπεδο Μικρας Β΄ θα πραγματοποιηθεί η τελική φάση  του τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ για αθλητές γεννημένους το 2005.

Το πρόγραμμα του Σαββάτου στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για το Σάββατο, που είναι το εξής:

Διαδικτυακές μεταδόσεις αγώνων Α2 και Β΄ Εθνικής Ανδρών

Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε την χορήγηση άδειας στο basketplus.gr για την διαδικτυακή κάλυψη των αγώνων:

Τέσσερα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στην ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ του Σταύρου Αμουτζίδη από τον αγώνα ΓΣ Μενεμένης-Θερμαϊκός Θέρμης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ2 ανδρών και νέους

Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Στην 16άδα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ η ΑΕΝ Κρήνης

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή το οποίο διεύρυνε στην επανάληψη, η ΑΕΝ Κρήνης επιβλήθηκε του Θερμαϊκού με  55-43 και προκρίθηκε στους «16» του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

«Εδειξε τα δόντια του» ο Αρίων Σταυρούπολης

«Καθαρή» επικράτηση και πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ για τον Αρίωνα Σταυρούπολης που κέρδισε τον Γαλαξία (αγωνίζεται ως γνωστόν στην Α΄ κατηγορία) έχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, με 77-65.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη και πήρε το ντέρμπι ο ΠΣ Ευκαρπίας

Μεγάλη νίκη στο ντέρμπι για τον ΠΣ Ευκαρπίας που με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε με 70-52 του ΑΣ Πανόραμα, αναγκάζοντάς τον στην πρώτη του ήττα.

Επέστρεψε στις επιτυχίες ο Φρυγανιώτης-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί της ΧΑΝΘ

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο, οι γυναίκες του Φρυγανιώτη, χωρίς την Ιωάννα Μουταφίδου που είναι τραυματίας, επικράτησαν άνετα της ΧΑΝΘ με 41-27.

Χωρίς πρόβλημα ο Ζέφυρος

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Ζέφυρου επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου με 65-37.

Μόνη αήττητη η ΜΕΝΤ

Σοβαρεύτηκαν μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι γυναίκες της ΜΕΝΤ και επικράτησαν άνετα των Αμπελοκήπων Μενεμένης με 65-48, παραμένοντας μόνες και αήττητες στην κορυφή της βαθμολογίας.