19 Νοε 2018

Μεγάλο «διπλό» στη Νεάπολη για την Ελπίδα Αμπελοκήπων

Με απίστευτη εμφάνιση στο δεύτερο δεκάλεπτο (2-20 το επιμέρους σκορ), η Ελπίδα Αμπελοκήπων με τον Στέργιο Γκούμα και πάλι στον πάγκο της, επικράτησε στη Νεάπολη του ΠΚ με 38-62. Η διαφορά των 20 πόντων που κατακτήθηκε στο τέλος της δεύτερης περιόδου, κρατήθηκε με αυξομειώσεις μέχρι το φινάλε του αγώνα.

Ανατροπή στο φινάλε για την ΑΕ Πυλαίας

Σημαντική νίκη της ΑΕ Πυλαίας επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 71-66. Παρότι η φιλοξενούμενη ομάδα προηγούνταν έως το 37ο λεπτό η γηπεδούχος κατάφερε να… γυρίσει το παιχνίδι και χάρη στην ψυχραιμία στο τέλος των Πολυχρονιάδη Θ (5/6 βολές) και άλλες δύο εύστοχες βολές του Μπάγκι.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Σταυρούπολη ΕΚ

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά, η Σταυρούπολη ΕΚ επικράτησε εκτός έδρας του Γαλαξία με 71-86.

Νέα επιτυχία για τον αήττητο Κεραυνό Αγίου Παύλου

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικράτησε και της ΑΕΕ Τούμπας με 77-69. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα από την αρχή αν και αγωνίστηκαν χωρίς τους Αγγελόπουλο, Παπαδόπουλο και Τουρσουτζιάν.

Δίκαια επικράτηση για τον Ιωνικό

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο Ιωνικός επιβλήθηκε με 66-57 του Ασβεστοχωρίου. Οι γηπεδούχοι έφθασαν να προηγούνται δύο φορές με 13-14 πόντους, ενώ οι παίκτες του Ασβεστοχωρίου μείωσαν με δύο συνεχόμενα τρίποντα στους επτά λίγο πριν το τέλος του αγώνα.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Η Στέλλα Καλτσίδου μιλά λίγο πριν το τελευταίο της παιχνίδι με τα γαλανόλευκα

Κεραυνός Αγίου Παύλου-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 21:00 από τον Αγιο Παύλο

Καραμιχάλης: "Δουλειά, δουλειά, δουλειά..."

Για το εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Π.Σ. Ευκαρπίας καθώς και για την συνέχεια των αγωνιστικών υποχρεώσεων του Απόλλωνα Καλαμαριάς μίλησε στο mgskapollon.gr ο Δημήτρης Καραμιχάλης.

Παραιτήθηκε ο Γιαννάκαρος από το ανδρικό της Αναγέννησης Φλόγας

Το ΔΣ της Αναγέννησης Φλόγας ανακοίνωσε την παραίτηση του προπονητή του ανδρικού τμήματος Κώστα Γιαννάκαρου ο οποίος επικαλέστηκε προσωπικούς και εργασιακούς λόγους για την αποχώρηση του.

Συνεχίζουν χωρίς ήττα οι παίδες του Αριστοτέλη Επανομής

Αήττητο συνέχισε τις υποχρεώσεις του τα παιδικό τμήμα του Αριστοτέλη Επανομής καθώς επικράτησε του Ζέφυρου με 62-41.

Την Τετάρτη τα παιχνίδια που αναβλήθηκαν για τον τρίτο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Ανδρών-Αλλαγές ημερών, ωρών και γηπέδων σε αγώνες Α2 Ανδρών, Α1 και Α2 Γυναικών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ Ιπποκράτης- ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης, για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 01/12/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Κω.

Στην Κοζάνη η Εθνική Γυναικών- Καφαντάρη: «Νίκη έστω και με ένα πόντο»- Αύριο η Media Day

Στην Κοζάνη βρίσκεται από το μεσημέρι η αποστολή της Εθνικής Γυναικών ενόψει του τελευταίου της αγώνα για τον Δ’ Όμιλο των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2019.

Δεληγεώργης: «Υπάρχουν ρόλοι και χημεία στην ΧΑΝΘ»

Η ΧΑΝΘ συνέχισε νικηφόρα την πορεία της στην 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής (Βορράς) πανηγυρίζοντας την τέταρτη επιτυχία της στην σεζόν απέναντι στον Έσπερο Λαμίας.

Δείπνο ενότητας του Απόλλωνα Καλαμαριάς μετά την ήττα από ΠΣ Ευκαρπίας- Σταθερά κοντά στην ομάδα ο Δήμαρχος, Θεοδόσης Μπακογλίδης

O Απόλλων Καλαμαριάς είναι μια «οικογένεια» τόσο στις νίκες όσο και στα αρνητικά αποτελέσματα.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Ηρακλής-Ερμής Λαγκαδά 90-54

Η παρακάμερα του αγώνα Χαλκηδόνα Προποντίδα-Ελευθερούπολη για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-ΑΟ Αγρινίου 55-82 για την Β΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΒΑΟ-ΠΟ Νέων Μουδανιών 85-62 για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι παίδες του Θερμαϊκού Θέρμης

Εχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα οι παίδες του Θερμαϊκού Θέρμης επικράτησαν στην Περαία του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 46-54.

Τι δήλωσαν Σίσκος και Γεροφώτης μετά τον αγώνα Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ίκαροι Σερρών για τη Β΄ Εθνική ανδρών

Δίκαια επικράτηση για τον ΕΟΝΘ

Συνέχισε νικηφόρα ο ΕΟΝΘ νικώντας την ομάδα της Νέμεσης με 61-47. Δεν στάθηκαν στις απουσίες οι γηπεδούχοι και σε ένα παιχνίδι που κατά διαστήματα παίχτηκε καλό μπάσκετ  κατάφεραν και πήραν τη νίκη στο ΔΑΚ Πανοράματος.

Τα παιχνίδια της Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Διαμαρτύρονται για τη διαιτησία στα Φάρσαλα

Ο ΓΣ Φαρσάλων, με ανακοίνωσή του εκφράζει την έντονη δυσαρέσκεια και την έλλειψη σεβασμού από το διαιτητικό δίδυμο της αναμέτρησης με τη Νίκη Βόλου, κυρίων Θεοδώρου και Tσιρτσιμάλη.

Τα σημερινά αποτελέσματα όλων των αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Πέρασαν» από τη Νεάπολη οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού-Φωτορεπορτάζ

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, οι παίδες του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 37-65.

«Καθαρή» επικράτηση για το παιδικό της Αθλέτικο

Σε αγώνα για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ η Αθλέτικο επικράτησε του Πύργου Χαλάστρας με 39-33.