11 Νοε 2018

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Κάλφογλου και οι δηλώσεις Καραγιαννάκη μετά τον αγώνα ΚΣ Γέφυρας-Εσπερος Λαμίας για την Β΄ Εθνική ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παίδων GBA-Αρετσού

Ηττα για το εφηβικό, νίκη για το παιδικό του Ιωνικού

Μία νίκη και μία ήττα μέτρησαν τα τμήματα υποδομής του Ιωνικού το Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα νέων GBA-Ποσειδώνας Καλαμαριάς

«Διπλό» στην Τριανδρία για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Εχοντας προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 42-53.

Τέλος ο Τουλούμης από την Χαλκηδόνα

Το ΔΣ του ΑΜΣ Χαλκηδόνα Προποντίς ανακοίνωσε την λύση συνεργασίας με τον τεχνικό της ομάδας Γιώργο Τουλούμη.

Νίκες για εφήβους και παίδες του Ασβεστοχωρίου

Με εντός έδρας επιτυχίες συνέχισαν έφηβοι και παίδες του Ασβεστοχωρίου. Αναλυτικά:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παίδων Πρωταθλητές Πανοράματος-Φρυγανιώτης

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τέσσερις ομίλους της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)

Οι αγώνες στον Νότιο Ομιλο της Α2 Γυναικών

Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών στον όμιλο του Νότου με τη διεξαγωγή της 3ης Αγωνιστικής. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Τα Καλύβια Θορικού υπέταξαν τον Ηρακλή

Κακός ο Ηρακλής ηττήθηκε από τα Καλύβια Θορικού με 87-55. Η Κόνιαλη είχε 25 πόντους για την ομάδα της Αθήνας, ενώ για τον Ηρακλή διασώθηκαν Μπράϊαντ και Λιούις.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α1 γυναικών

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους δύο ομίλους της Β΄ Εθνικής ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Δουβίτσας: «Πολύ κακή εμφάνιση»

Την πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα υπέστη η Νίκη Λευκάδας, η οποία έχασε στο κλειστό της Βούλας από τον Πρωτέα με σκορ 74-59. Ο προπονητής Νίκος Δουβίτσας τόνισε τα εξής:

Χωρίς πρόβλημα ο Ολυμπιακός με τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Μετά τον Πανιώνιο και ο Ολυμπιακός συνέχισε την αήττητη πορεία του στην Α1 Γυναικών, πετυχαίνοντας την τρίτη νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις, μετά την επικράτηση του με 82-68 επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.

Αποχωρεί από την Εθνική γυναικών η Καλτσίδου: «Να φωνάζεις με όλη σου την ψυχή «ΕΛΛΑΣ»!»

Η Στέλλα Καλτσίδου αποφάσισε να αποχωριστεί τα γαλανόλευκα μετά τους δύο αγώνες με Ισραήλ και Μεγάλη Βρετανία. Με επιστολή της δίνει το δικό της συγκινητικό «αντίο» στην Εθνική Γυναικών, ξεκαθαρίζοντας πως θα είναι πάντα στη διάθεση της ομάδας. Ο λόγος της ανήκει...

Ευκολα ο Παναθλητικος Συκεών την Αναγέννηση Ρυσίου

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθλητικός Συκεών επικράτησε στο ντέρμπι της Α2 γυναικών κόντρα στην Αναγέννηση Νέου Ρυσίου με 64-51 και συνεχίζει αήττητος.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε μέσα στον Πανσερραϊκό

Με όπλο την άμυνά του ο ΠΑΣ Γιάννινα πέρασε από την έδρα του Πανσερραϊκού με 39-57 και ανέβηκε βαθμολογικά.

Ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε της Νικης Λευκάδας

O Πρωτέας Βούλας νίκησε εύκολα με 74-59 τη Νίκη Λευκάδας και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τον παράγοντα έδρα.

Η Ελευθερία Μοσχάτου άλωσε τον Σπόρτιγκ

Δυνατό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στον Σπόρτιγκ και την Ελευθερία Μοσχάτου με την φιλοξενούμενη ομάδα να κερδίζει με 56-62.

Σπουδαία νίκη για τον ΠΑΟΚ μέσα στις Εσπερίδες Καλλιθέας

Αλώβητος πέρασε από την έδρα των Εσπερίδων Καλλιθέας ο ΠΑΟΚ με 63-70 και είναι ακόμη πιο ψηλά στη βαθμολογία.

Ανετα ο Απόλλων Καλαμαριάς την Ολύμπια Λάρισας

Σε ένα παιχνίδι που δεν χωράει ιδιαίτερης κριτικής ο Απόλλωνας Καλαμαριάς δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει της Ολύμπιας Λάρισας με 61-39.

Πολύ εύκολα ο Αρης τον Ολυμπιακό Βόλου

Ο Αρης μετράει τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια και κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου δεν είχε πρόβλημα επικρατώντας με 84-47.

O Αστέρας-Μαντουλίδης πήρε το ντέρμπι με τον Πιερικό/Αρχέλαο

Με την Τελίδου να σκοράρει 17 σερί πόντους για τον Πιερικό/Αρχέλαο στα πρώτα 12 λεπτά και την Φόρογλου να σκοράρει στο τέλος ο Αστέρας/Μαντουλίδης πήρε τη νίκη με 53-51 κόντρα στον Πιερικό/Αρχέλαο.

Εύκολα η ΑΕ Πυλαίας μέσα στους Τιτάνες Δράμας

Πολύ εύκολο έργο είχε η ΑΕ Πυλαίας μέσα στους Τιτάνες Δράμας και επικράτησε με 46-76.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε για καλύτερη παίκτρια την Καραμπατζάκη με 24 πόντους, ενώ για τις Δραμινές η Καριώτη είχε 13.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΑΚ Αστέρια-Μαντουλίδης 58-92

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων Μαχητές Πειραματικό-Άρης 41-81

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1, τη Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ανετο πέρασμα από τα Πεύκα για το εφηβικό του Αρη

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή που την ανέβαζαν ανά περίοδο, οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν στα Πεύκα των Μαχητών Πειραματικού με 41-81.

Δυναμικό ξεκίνημα για τους εφήβους της Αρετσούς

Το εντυπωσιακό πρώτο δεκάλεπτο και η άμυνα έκαναν την διαφορά για το εφηβικό της Αρετσούς, επικράτησε εκτός έδρας των Πρωταθλητών Πανοράματος με 43-67.

Γ. Δημητριάδης: «Είμαι πολύ αισιόδοξος για την ομάδα, συγχαρητήρια στους παίκτες μου»-Δείτε το βίντεο

«Διπλό» στην Καλαμαριά για το εφηβικό του Αστέρα Πλαγιαρίου-Στιγμιότυπα από τον αγώνα

Εχοντας μικρό προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου επικράτησαν στην Καλαμαριά του Ποσειδώνα με 63-70.