7 Νοε 2018

«Διπλό» στην Τριανδρία για τον ΕΟ Σταυρούπολης

Υστερα από ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι, ο ΕΟ Σταυρούπολης επικράτησε στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 39-21, εκμεταλλευόμενος το απίστευτο 0-12 που πέτυχε στη δεύτερη περίοδο.

«Καθαρή» επικράτηση για τον ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, ο ΠΣ Ευκαρπίας επιβλήθηκε με 68-37 των Αμπελοκήπων Μενεμένης.

Παρέμειναν αήττητες οι γυναίκες της ΜΕΝΤ

Εχοντας σημαντική διαφορά από την πρώτη περίοδο, οι γυναίκες της ΜΕΝΤ επιβλήθηκαν άνετα με 59-39 του ΠΚ Νεάπολης.

Τριπλ σκορ και… ένα για τις γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης

Ανεβάζοντας τη διαφορά ανά δεκάλεπτο, οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης επικράτησαν με 76-25 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Τι δήλωσαν Δουβίτσας και Μπαλτά για την ήττα της Νίκης Λευκάδας από την Τόρουν

Μετά το τέλος του αγώνα της Νίκης Λευκάδας με την Τόρουν ο προπονητής Νίκος Δουβίτσας τόνισε: «Κάναμε μια άσχημη εμφάνιση απέναντι σε μια εξαιρετική ομάδα. Δεν είχαμε καλές επιστροφές στην άμυνα και ήμασταν πολύ κακοί στα ριμπάουντ. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε ώστε να βελτιωθούμε».

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-ΑΕΕ Τούμπας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι διαιτητές σε όλες τις Εθνικές κατηγορίες

Ανακοινώθηκαν από την ΕΟΚ οι διαιτητές των αγώνων της σε Α1, Α2, Β΄ και Γ΄ Εθνική ανδρών, καθώς και στην Α1 και Α2 γυναικών που είναι οι εξής:

Πάλεψαν απέναντι στην Ντιναμό Κουρσκ οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Ητττα στο τέλος με 67-73-Φωτορεπορτάζ και τα καλύτερα στιγμιότυπα

Στάθηκε κάτι παραπάνω από καλά ο Ολυμπιακός απέναντι στην Ντιναμό Κουρσκ, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο η ρώσικη ομάδα έκανε το  βήμα μπροστά που αναζητούσε και πήρε τη νίκη στο ΣΕΦ με 67-73 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκα Γυναικών.

Αντεξε για ένα δεκάλεπτο η Νίκη Λευκάδας-Φωτορεπορτάζ από την εντός έδρας ήττα από την Τορούν

Η Νίκη Λευκάδας γνώρισε μια ακόμη μεγάλη ήττα, αυτή τη φορά από την Τορουν, με 74-44. Οι Επτανήσιες φάνηκε να χάνουν τον έλεγχο του παιχνιδιού ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο, επιτρέποντας στις φιλοξενούμενες να πετύχουν μεγάλο διπλό στη Λευκάδα.

Ολυμπιακός-Ντιναμό Κουρσκ για την Ευρωλίγκα γυναικών. ζωντανά στις 18:00 από το ΣΕΦ

Αγάπη διαρκείας από τον θρύλο του Ηρακλή Αριστείδη Μούμογλου-Δείτε το βίντεο

Επιστροφή στη δράση με Αμύντα για τον ΑΣ Καρδίτσας

Η διακοπή του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής λόγω των προημιτελικών του κυπέλλου είναι πλέον παρελθόν και από τη Δευτέρα ήδη, ο Α.Σ.Καρδίτσας έχει μπει στη διαδικασία προετοιμασίας για τον πολύ κρίσιμο αγώνα του Σαββάτου, απέναντι στον Αμύντα.

Ανετη επικράτηση των παίδων του Μαντουλίδη

Εχοντας διψήφια διαφορά από την αρχή του αγώνα, οι παίδες του Μαντουλίδη επικράτησαν με 92-28 του Μακεδονικού.

Οι βαθμολογίες των τριών ομίλων της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νεανίδων ΜΕΝΤ-Άρης 60-61

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΠΣ Ευκαρπίας 70-65

Αλλαγές ωρών έναρξης σε αγώνες Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ – ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (3ος Όμιλος), της 11/11/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο ΕΑΚ ΒΟΛΟΥ.

Τα παιχνίδια της Α΄ γυναικών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Δίκαια επικράτηση για τη Νέα Ραιδεστό

Σε εξ αναβολής αγώνα για το δεύτερο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Νέα Ραιδεστός έχοντας προβάδισμα από την αρχή, επικράτησε στην Πυλαία με 57-64 του ΑΟ Μαλακοπής.

Τα αποτελέσματα όλων των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

Β΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ντάμπλ σκορ και… δύο στο «Ιβανώφειο» για τις νεάνιδες του Παναθλητικού

Εντυπωσιακές οι νεάνιδες του Παναθλητικού, πήραν διαφορά 20 πόντων από την πρώτη περίοδο και επικράτησαν εκτός έδρας του Ηρακλή με 37-76.