5 Νοε 2018

Επανήλθε στις επιτυχίες με εντυπωσιακή εμφάνιση η ΑΕ Πυλαίας-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί του Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Εχοντας διψήφια διαφορά μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και ανοίγοντας εντυπωσιακά την ψαλίδα στο τελευταίο, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 82-55 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός 55-50 για την Α2 γυναικών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παίδων Ελληνικό Κολλέγιο-GBA

Γνωρίζοντας την Πηνελόπη Παυλοπούλου

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Μόνος πρώτος για μια ακόμη αγωνιστική παρέμεινε ο Κεραυνός που επικράτησε στον Αγιο Παύλο με 79-67 των Βασιλικών. Οι νικητές έμειναν πίσω με σημαντική διαφορά στην αρχή, όμως μετά τη δεύτερη περίοδο είχαν ένα μικρό προβάδισμα το οποίο διεύρυναν σε διψήφιο νούμερο στην τελευταία.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Γαλαξίας-Μέγας Αλέξανδρος για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, ζωντανά στις 21:00 από το Μίκρας Β΄

Νίκες για άνδρες, εφήβους, παίδες ήττα για τις κορασίδες της ΗΟΟΡ το Σαββατοκύριακο

Την νίκη πήρε το ανδρικό τμήμα της ΗΟΟΡ, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας των Μετεώρων με 62-72.

Δείτε τα πέντε τρίποντα του Σαμαρά, που έπαιξαν καθοριστικό ρόλο για τη νίκη του Απόλλωνα Καλαμαριάς στη Σίνδο

Στην Α2 Ολλανδίας η Μυρτώ Σταμπουλίδου

Στην Ολλανδία και στην U.S. Amsterdam που αγωνίζεται στην Α2 θα συνεχίσει την καριέρα της η Μυρτώ Σταμπουλίδου. Η κατηγορία αποτελείται από 12 ομάδες και η νέα ομάδα της Καβαλιώτισσας παίκτριας έχει ήδη αγωνιστεί σε επτά αγώνες (4 νίκες-3 ήττες) και βρίσκεται στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Το πρωτάθλημα θα διαρκέσει μέχρι τον Απρίλιο.

Σημαντική επιτυχία για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Νίκη για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ επί της Νέας Ραιδεστού με 50-38.

Σπουδαία κίνηση με Δεμερτζή για τον Χαρίλαο Τρικούπη

Σπουδαία μεταγραφή για τον Χαρίλαο Τρικούπη Μεσολογγίου που έκλεισε τον έμπειρο πλέι-μέικερ Γιάννη Δεμερτζή.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΠΑΟΚ-ΒΑΟ 106-59

Δείτε το καλάθι του Ραφαήλ Μπέγου που έστειλε τον αγώνα Στρατώνι-Αγρίνιο στην παράταση

Πολυβόλο ο Τσαπατώρης του Χαρίλαου Τρικούπη-Το... χαβά του ο Γκάτζιος-Δείτε το βίντεο

Καραμιχάλης: «Στο τέλος μίλησε η πείρα, άξιος συγχαρητηρίων ο Τσιμπής...»-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με την Σίνδο

O Aπόλλων Καλαμαριάς απέναντι στον Αστέρα Σίνδου πήρε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη (57-65) και παράλληλα το δεύτερο σερί θετικό αποτέλεσμα στο φετινό πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής. Για τον κυριακάτικο εκτός έδρας αγώνα (4/11) μίλησε στο mgskapollon.gr ο Δημήτρης Καραμιχάλης ο οποίος μεταξύ άλλων στάθηκε στον Θάνο Τσιμπή ο οποίος επέστρεψε από τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε για αρκετό καιρό και μάλιστα αγωνίστηκε με πυρετό έχοντας πολύ καλή παρουσία στο παιχνίδι απέναντι στην ομάδα του Γιώργου Μπαλογιάννη.

Αλλαγές μέρας και ώρας έναρξης σε αγώνες Α2 και Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών αντί στις 17/11/2018, θα διεξαχθεί στις 18/11/2018 και ώρα 17.00, στο ΔΑΚ Καλαμίτσας «Αλ. Δημόγλου».

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων Άρης-Ερμής Λαγκαδά 88-40

Επιστροφή στο παρκέ για την Εθνική Γυναικών

Η Εθνική Γυναικών δίνει νέο ραντεβού στο παρκέ για τους δύο αγώνες της προκριματικής φάσης του Ευρωμπάσκετ 2019 με την Μεγάλη Βρετανία (17/11, 21.00, Μάντσεστερ) και το Ισραήλ (21/11, 17.00, Κοζάνη).

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 58-80 για την Β' Εθνική ανδρών και η δήλωση του Δημήτρη Γεροφώτη

Πάνω από 700 παιδιά σε Καλαμάτα και Νεάπολη για το τουρνουά MILKO 3X3 της ΕΟΚ

Ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο μπάσκετ και παιχνίδι πέρασαν τα παιδιά στην Καλαμάτα και στην Νεάπολη Θεσσαλονίκης το Σαββατοκύριακο 3 και 4 Νοεμβρίου με το τουρνουά MILKO 3X3.

Διαδικτυακή μετάδοση του αγώνα Παναθλητικός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α2 Γυναικών

Το ΔΣ της ΕΟΚ έδωσε την άδεια για την διαδικτυακή κάλυψη του αγώνα Παναθλητκός ΑΕ Συκεών – ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρυσίου της 11/11/2018 της Α2 Γυναικών στο grspotakia.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Άρης-Πιερικός Αρχέλαος 65-51 για την Α2 γυναικών

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων-Ποιοι κλήθηκαν, που και πότε

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου στις 19.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι:

Νίκη για τον Βορρά στο τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ

Με έναν αγώνα της τρίτης  αγωνιστικής συνεχίστηκε το τουρνουά διαμερισμάτων της ΕΚΑΣΘ αθλητών γεννημένων το 2005, στον οποίο ο Βορράς επικράτησε δύσκολα του Κέντρου με  51–48.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αίας Ευόσμου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 91-41 για την Γ' Εθνική ανδρών

Απεβίωσε ο πατέρας του Παναγιώτη Φασούλα-Συλλυπητήρια της ΕΟΚ

Τα μέλη του Δ.Σ. της Ε.Ο.Κ. εκφράζουν την θλίψη τους και τη συμπαράστασή τους στην οικογένεια του Παναγιώτη Φασούλα για την απώλεια του πατέρα του Γιάννη. Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει.

Τα παιχνίδια της Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57 για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Οι δηλώσεις μετά τον αγώνα Χαλκηδόνα-ΚΣ Γέφυρας για την Β΄ Εθνική ανδρών

«Ανέβασαν στροφές» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι παίδες του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν με 61-49 του Αετού Φιλύρου.

Νίκη, παρά την κακή εμφάνιση για τον Βελλερεφόντη

Στην χειρότερη ίσως φετινή εμφάνιση του ο Βελλερεφόντης κατάφερε να επιβληθεί δύσκολα των Ιπποτών Χαριλάου, κερδίζοντας με 62-60.

Χωρίς πρόβλημα οι παίδες του Αρη

Ανεβάζοντας εντυπωσιακά τη διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, οι παίδες του Αρη επικράτησαν με 88-40 του Ερμή Λαγκαδά.