27 Οκτ 2018

Εύκολο «διπλό» για τις γυναίκες του ΠΑΣ Γιάννινα

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε άνετα στον Μαντουλίδη του Αστέρα Ιπποδρομίου με 51-68.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Τιτάνες Δράμας-Αρης για την Α2 γυναικών

Ιστορική επιτυχία μετά… από 45 λεπτά για την Ελευθερία Μοσχάτου

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στη Βούλα με την Ελευθερία Μοσχάτου να επικρατεί τελικά του γηπεδούχου Πρωτέα στην παράταση με 76-71.

Ηττα στις… λεπτομέρειες από τον Πανιώνιο για τον ΠΑΟΚ

Δυνατό παιχνίδι έγινε στο κλειστό του Μίλωνα με τον Πανιώνιο να παίρνει τη νίκη με 49-45 απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Εντυπωσιακή πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα για τη Νίκη Λευκάδας

Με το δεξί και στο πρωτάθλημα της Α1 γυναικών μπήκε η Νίκη Λευκάδας, καθώς το απόγευμα επικράτησε με 76-42 του Αθηναϊκού.

Ανετη επικράτηση του Ηρακλή-«Διπλό» για το Πευκοχώρι στην Καβάλα-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Τα φύλλα αγώνα της 4ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών έχουν ως εξής:

Λότφι, Σουλιώτη, Διαβολεμένου και Γράψα μιλούν για το παιχνίδι Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας της Α2 γυναικών

«Σοβαρεύτηκε» στην επανάληψη η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε τελικά άνετα με 64-90 του Πανσερραϊκού στις Σέρρες, σε αγώνα για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 γυναικών.

«Πέρασε» από τα Πατήσια η Δάφνη Αγίου Δημητρίου

Μεγάλο ντέρμπι έγινε στα Πατήσια όπου η Δάφνη Αγίου Δημητρίου έφυγε νικήτρια με 57-53 απέναντι στον Σπόρτιγκ. Η φιλοξενούμενη ομάδα χρησιμοποίησε μόλις έξι παίκτριες, αλλά αυτό δεν την εμπόδισε να πάρει το «διπλό».

Ευρεία ήττα από τις Εσπερίδες για τον Ηρακλή

Δεν μπόρεσαν να αντιμετωπίσουν τις Εσπερίδες οι γυναίκες του Ηρακλή και γνώρισαν την ήττα  με 89-61 στην Καλλιθέα. Εχοντας για πρώτη σκόρερ τη Ζωή Κεχαγιά. η γηπεδούχος ομάδα πήρε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης το προβάδισμα και δεν το έχασε σε κανένα σημείο.

Καλύτερες στην επανάληψη οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Τι δήλωσαν Παντελάκης και Σπυριδοπούλου

Με πλουραλισμό στην επίθεση και εκμεταλλευόμενος το βάθος του πάγκου του ο Ολυμπιακός επικράτησε στη Γλυφάδα με 79-56 των Καλυβίων. Η νεοφώτιστη ομάδα αιφνιδίασε στο ξεκίνημα τις ερυθρόλευκες, οι οποίες στη συνέχεια βρήκαν ρυθμό και έφτασαν σε μια άνετη νίκη.

«Πέρασε» από την Κατερίνη η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, επικράτησε με 52-70 του Πιερικού Αρχέλαου στην Κατερίνη.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Α1 και Α2 γυναικών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Α1 γυναικών

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι γυναίκες του Παναθλητικού

Καλύτερες στο δεύτερο ημίχρονο οι γυναίκες του Παναθλητικού επικράτησαν στις Συκιές της Ολύμπια Λάρισας με 58-36, ξεκινώντας με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Α2.

Τα φύλλα αγώνα στον Ομιλο Νότου της Α2 γυναικών-Συνεχής ανανέωση

Αμύντας-ΟΑ Χανίων 43-46

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Ιωνικός για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Παρελθόν από τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού ο Σάκης Κούρτης

Την παραίτησή του από τη θέση του προπονητή στον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού, δημοσιοποίησε πριν από λίγο ο Σάκης Κούρτης, που αναφέρει τα εξής:

Σπόρτιγκ-Δάφνη Αγίου Δημητρίου για την Α1 γυναικών, ζωντανά στις 16:0 από τα Πατήσια

Εύκολο «διπλό» στη Δράμα για το γυναικείο του Αρη

Εντυπωσιακές μετά τη δεύτερη περίοδο οι γυναίκες του Αρη επικράτησαν στη Δράμα των Τιτάνων με 36-80, σε ένα ακόμη παιχνίδι που δεν χρειάζεται ιδιαίτερο σχολιασμό, λόγω της μεγάλης διαφοράς των αντιπάλων.

«Περίπατος» στην πρεμιέρα για τις γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Πολύ καλύτερες οι γυναίκες του Απόλλωνα επικράτησαν στην Καλαμαριά του Ολυμπιακού Βόλου με το ευρύ 86-32.

Παναθλητικός Συκεών-Ολύμπια Λάρισας για την Α2 γυναικών, ζωντανά στις 12:00 από το Επταπύργιο

Ηρακλής-Απόλλων Πάτρας για την Α2 ανδρών, ζωντανά στις 17:00 από το "Ιβανώφειο"

Τρια παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1 και την Α2 ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Καντζιλιέρης: «Να συνεχίσουμε το νικηφόρο σερί»

Τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών ξεκινάει ο Παναθηναϊκός σήμερα Σάββατο (27/10, 17:00) κόντρα στον ΚΟΜ Πελασγό εκτός έδρας.