23 Οκτ 2018

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Νίκη Βόλου-Μακεδονικός για την Β΄ Εθνική ανδρών

Χατζηκυριακίδης: «Να πετύχει η oμάδα αυτό που αξίζει»

Ο Λευτέρης Χατζηκυριακίδης επί τη ευκαιρία της αποχώρησής του από την τεχνική ηγεσία του Ηρακλή προχώρησε στην παρακάτω δήλωση:

Πρόκριση χωρίς αγώνα για την Αρετσού

Δεν διεξήχθη ποτέ το σημερινό προγραμματισμένο παιχνίδι για το κύπελλο ανδρών της ΕΚΑΣΘ, καθώς ο Νέστορας ειδοποίησε από το μεσημέρι την ΕΚΑΣΘ ότι δεν θα κατέβει να αγωνιστεί.

Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ  Α΄ ΦΑΣΗ

Χωρίς προβλήματα οι νεάνιδες της ΜΕΝΤ

Εχοντας περισσότερες επιλογές στον πάγκο οι νεάνιδες της ΜΕΝΤ, καλύτερες μετά τη δεύτερη περίοδο επικράτησαν με 51-29 της ΑΕ Πυλαίας που κατέβηκε με έξι, λόγω τραυματισμών και ιώσεων.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

Εκτός έδρας επιτυχίες για παιδικό και νέους του ΒΑΟ

Τη δεύτερη νίκη τους πέτυχαν οι παίδες του ΒΑΟ στο κλειστό του Μακεδονικού με αντίπαλο την γηπεδούχο ομάδα, καθώς επιβλήθηκαν με 64-80.

«Εφυγε» ο Ανέστης Σιφναίος-Αναβλήθηκε το παιχνίδι νεανίδων Ηρακλής-Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης

Δεν θα πραγματοποιηθεί το προγραμματισμένο για σήμερα παιχνίδι για το πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ μεταξύ του Ηρακλή και του Αστέρα Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, λόγω του θανάτου του Ανέστη Σιφναίου (πατέρα της  παίκτριας των φιλοξενουμένων Δήμητρας Σιφναίου και εφόρου τμημάτων του συλλόγου) σε ηλικία μόλις 58 ετών, ύστερα από… μάχη μιας εβδομάδας στην εντατική.

Συνεχίζουν χωρίς ήττα παίδες και έφηβοι της Βεργίνας

Το «5 στα 5» έκανε το παιδικό της Βεργίνας την Κυριακή στο κλειστό του Ρυσίου , με αντίπαλο τον Αστέρα Πλαγιαρίου, καθώς επικράτησε με σκορ 41-69.

Τέλος από τον Ηρακλή ο Χατζηκυριακίδης

Ο Λευτέρης Χατζηκυριακίδης έθεσε στη διάθεση της διοίκησης του Ηρακλή την παραίτησή του, η οποία και έγινε δεκτή.

Γεύμα στις γυναίκες του Θερμαϊκού Θέρμης-Φωτορεπορτάζ

Μέσα σε  ευχάριστο κλίμα με πολύ διάθεση και χιούμορ οι έφοροι του γυναικείου μπάσκετ του Θερμαϊκού Θέρμης Δήμητρα Καλλιώρα και Δημήτρης Αμουτζίδης παρέθεσαν γεύμα στα μέλη τις ομάδας σε γνωστό εστιατόριο της Θέρμης.

«Πέρασε» από τα Διαβατά ο Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Σημαντικό διπλό για την ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού στα Διαβατά επί του Ελλάνιου Δία με 74-66.

Δείτε την παρουσίαση του ρόστερ και των χορηγών του Αίαντα Ευόσμου

Δείτε την ομιλία του προπονητή των Ικάρων Σερρών Κώστα Σίσκου στα αποδυτήρια, μετά τη νίκη επί της Ελευθερούπολης

Δίκαια νίκη για το εφηβικό της GBA

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα στην δεύτερη και την τέταρτη περίοδο οι έφηβοι της GBA επικράτησαν της ΑΕ Πυλαίας με 64-44. Οι διοικούντες την ΑΕ Πυλαίας ευχαριστούν την γηπεδούχο ομάδα για την φιλοξενία και συγχαίρουν τη διαιτησία για την απόδοσή της.

«Παντού είναι Πειραιάς»-Δείτε το πρόμο-βίντεο για τον αυριανό αγώνα του Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα γυναικών

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων και Παμπαίδων (2005)

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη (24/10) στις 17.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

Κυριακάκης: «Εχουν τύχη αύριο οι γυναίκες του Ολυμπιακού»

Από τον… γκουρού του γυναικείου Μιχάλη Κυριακάκη πήραμε και δημοσιεύουμε το σχόλιό του για το αυριανό παιχνίδι της Ευρωλίγκα γυναικών μεταξύ του Ολυμπιακού και της Φενέρμπαχτσέ:

Η... παρακάμερα του αγώνα ΑΣ Καρδίτσας-Ιπποκράτης Κω 82-65 για την Α2 ανδρών

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι εφήβων Ηρακλής-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 80-51

Με λάμψη και ηχηρές χορηγίες η παρουσίαση των γυναικών του Παναθλητικού-Φωτορεπορτάζ και βίντεο από την εκδήλωση

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 22 Οκτωβρίου, στο Δημαρχείο Συκεών, σε μια λαμπρή εκδήλωση, η επίσημη παρουσίαση της γυναικείας ομάδας του Παναθλητικού Συκεών μαζί με την ανακοίνωση πλήθους εντυπωσιακών χορηγικών συνεργασιών με ισχυρές και πασίγνωστες ελληνικές επιχειρήσεις.

Κάλεσμα αθλητών γεννημένων το 2006 το Σάββατο από την ΕΚΑΣΘ

Από την Ε.ΚΑ.Σ.Θ. καλούνται οι παρακάτω ομάδες, να στείλουν τους καλύτερους τους αθλητές τους γεννημένους το  2006,  το Σάββατο  27 Οκτωβρίου  2018  στο κλειστό γυμναστήριο  Μίκρας Β’ με το εξής πρόγραμμα:

Αγώνας με το Μακεδονικό το Σάββατο για τη μικτή ΕΚΑΣΘ-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται το Σάββατο 27 Οκτωβρίου και ώρα 19:00  στο κλειστό γήπεδο του Μακεδονικού οι παρακάτω αθλητές γεννημένοι το 2004  για τον αγώνα  μικτή ΕΚΑΣΘ-Μακεδονικός:

Μυστηλιάδης, Δουλγερίδης, Μανωλόπουλος και Κασικτσόγλου μιλούν για το παιχνίδι Σταυρούπολη ΕΚ-Ναύαρχος Βότσης της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Αλλαγή μέρας και ώρας έναρξης στον αγώνα Μακεδονικός-Ελευθερούπολη για την Β΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΣ Μακεδονικός – ΓΣ Ελευθερούπολης για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), αντί της 16/12/2018 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 15/12/2018 και ώρα 18.00 στο ΕΑΚ Νεάπολης Θεσσαλονίκης.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Σωτηρίου: «Θα δώσουμε το 100% των δυνατοτήτων μας»

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Τετάρτη (24/10, 19:00) στο «Τάσος Καμπούρης» της Χαλκίδας την Fenerbahce, στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων της Ευρωλίγκας. Μία αναμέτρηση ιστορική για την ομάδα του Πειραιά που πραγματοποιεί την πρεμιέρα του στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση του γυναικείου μπάσκετ.

«Καθαρό διπλό» για τον Δημόκριτο

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο Δημόκριτος επικράτησε με 63-81 εκτός έδρας του Μάρκου Μπότσαρη που το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στους τέσσερις πόντους.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων αγώνων της Δευτέρας σε Γ1, Γ2 ανδρών, νέους και παίδες

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Χωρίς προβλήματα οι έφηβοι του Ηρακλή

Υστερα από εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν με 80-51 των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι Γαλάζιοι

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο, οι Γαλάζιοι επικράτησαν με 49-68 στους Αμπελόκηπους της Ελπίδας. Οι νικητές δεν άφησαν περιθώρια αντίστασης στους γηπεδούχους που τους νίκησαν κατά κράτος.

Ανετη επικράτηση για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Εχοντας προβάδισμα με διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, οι Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων επικράτησαν άνετα του ΔΑΣΩ με 73-60, σε εξ αναβολής παιχνίδι για τον πρώτο όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Απίστευτη ανατροπή για το Ναύαρχο Βότση

Μεγάλη νίκη πέτυχε στην Ηλιούπολη ο Ναύαρχος Βότσης που επιβλήθηκε με 68-76 της Σταυρούπολης ΕΚ. Οι φιλοξενούμενοι που ήταν πίσω στο σκορ με 63-48 στο τέλος της τρίτης περιόδου, προηγήθηκαν με 67-68 στο 37ο λεπτό και κράτησαν το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Εκτός έδρας επιτυχία με… αφιέρωση για τον Γαλαξία

Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στα Βασιλικά με τον Γαλαξία να επικρατεί της ομώνυμης ομάδας με 73-79. Οι νικητές προηγήθηκαν με 3-18, στην αρχή του αγώνα και με 48-58 στα τέλη της τρίτης περιόδου.

Παρέμεινε αήττητος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

«Πέρασε» και από την Πυλαία ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επικρατώντας με 67-75 της τοπικής ΑΕ. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ με 6-12 πόντους μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και παρέμειναν μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας.