20 Οκτ 2018

Εύκολο «διπλό» στο «Ιβανώφειο» για τις κορασίδες του Παναθλητικού

Χωρίς δυσκολίες οι κορασίδες του Παναθλητικού επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» με 31-77 του Ηρακλή Τα κορίτσια του Κώστα Μακρή είχαν από την αρχή πολύ καλή απόδοση και προηγήθηκαν 15-41 στο ημίχρονο.

Οι δηλώσεις παικτών και προπονητών μετά τον αγώνα ΑΣ Καστοριάς-ΕΚ Καβάλα για την Α2 ανδρών

Δείτε τις δηλώσεις Σκαραφίγκα και Δημητριάδη και στιγμιότυπα από το παιχνίδι Ερμής Αγιάς-Χαρίλαος Τρικούπης 98-76 για την Α2 ανδρών

Kαι οι έξι έφηβοι της Αρμενικής ήταν υπέροχοι

Καλύτεροι μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι έξι έφηβοι της Αρμενικής επικράτησαν εκτός έδρας της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 32-56.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό της Δόξας Δρυμού

Συνεχίζει αήττητο για τη φετινή περίοδο το εφηβικό τμήμα της Δόξας Δρυμού, αφού κέρδισε και την Μακαμπή με 65-62.

«Διπλό» στη Σίνδο για το εφηβικό του ICBS

Δύσκολη νίκη στη Σίνδο επί του τοπικού Αστέρα για το εφηβικό του ICBS με 58-62.

Διαφορά 40 πόντων για το εφηβικό του Αρη

Αυξάνοντας τη διαφορά ανά δεκάλεπτο, οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν στην Τριανδρία του Αχιλλέα με 49-89.

Νίκη στη δεύτερη παράταση για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού

Σ’ έναν αγώνα που έμοιαζε να μην έχει τέλος, καθώς κρίθηκε στη δεύτερη παράταση, οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού, γεμάτοι πάθος στην άμυνα και βάζοντας μεγάλα σουτ τη κατάλληλη στιγμή, παρά τη μεγάλη αστοχία, επικράτησαν εκτός έδρας της ΑΚ Αστέρια με 69-72.

«Πέρασαν» από το Νέο Ρύσιο οι κορασίδες της ΜΕΝΤ

Καλύτερες σε όλο το παιχνίδι οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο με 36-49 της Αναγέννησης.

«Καθάρισαν» από την αρχή οι έφηβοι του Μαντουλίδη

Παίρνοντας διαφορά 22 πόντων από την πρώτη περίοδο, οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν άνετα με 85-47 του ΒΑΟ στις Συκιές.

Φιλικό των κορασίδων του Αρη με τη Νέα Ραιδεστό

Φιλικό παιχνίδι διεξήχθη στο «Αλεξανδρειο» μεταξύ των κορασίδων του Άρη και του ΚΑΣ Νέας Ραιδεστού με την ευκαιρία των… ρεπό στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ. Η ομάδα της Νέας Ραιδεστού ευχαριστεί το αντίστοιχο τμήμα του Άρη για την φιλοξενία.

«Καθαρή» επικράτηση για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων

Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο ΠΑΟΚ Κυμίνων επικράτησε δίκαια του Αγίου Γεωργίου Νεοχωρούδας με 62-48.

Δουβίτσας: «Θα γίνουμε ακόμη καλύτεροι»

Μετά την νίκη-πρόκριση επί του Αθηναϊκού στο Κύπελλο Ελλάδας, ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας Νίκος Δουβίτσας δήλωσε:

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα εφήβων GBA-ΑΕ Πυλαίας

Ηττα στο Μαρούσι για τον Ηρακλή- Τα φύλλα αγώνα της τρίτης μέρας της Α2 Ανδρών-Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών είναι τα εξής:

Στους «οκτώ» του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών η Νίκη Λευκάδας-Επιβλήθηκε με 77-64 του Αθηναϊκού

Άνετη πρόκριση για την Νίκη Λευκάδας στην προημιτελική φάση του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών, καθώς επικράτησε του Αθηναϊκού με σκορ 77-64, εντός έδρας.

Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

Α' Φάση 1ος Όμιλος

1η Αγωνιστική - Κυριακή 30/09/2018

Στιγμιότυπα, δηλώσεις και η... παρακάμερα του αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-ΑΚ Πανόραμα για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Κάλεσμα των παικτών του Απόλλωνα Καλαμαριάς στον κόσμο: «Γίνετε ο έκτος μας παίκτης»

Ο φετινός Απόλλων Καλαμαριάς την Κυριακή παρουσιάζεται για πρώτη φορά μπροστά στους φιλάθλους του σε επίσημο ματς. Το σύνολο του Δημήτρη Καραμιχάλη στο παιχνίδι (21/10, 18.00) με τον ΑΟ Πολυγύρου θα επιδιώξει να πάρει την πρώτη νίκη της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου και σε αυτή την προσπάθεια θέλει το βροντερό παρών του κόσμου της ομάδας.

Με το βλέμμα στο πρωτάθλημα οι γυναίκες του ΠΑΟΚ-Ηττήθηκαν με 90-56 από τον Ολυμπιακό για το κύπελλο Ελλαδας-Υβρεις κατά Βασιλακόπουλου και Σαββίδη- Τι δήλωσαν Παντελάκης και Τόμας-Φωτορεπορτάζ

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες του ΠΑΟΚ που γνώρισαν την ήττα από τον Ολυμπιακό με 90-56 και αποκλείστηκαν από την επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας. Οι «ασπρόμαυρες» ήταν κοντά στο σκορ μόνο στην πρώτη περίοδο, ενώ στην τελευταία η διαφορά ξέφυγε υπέρ της ομάδας του Πειραιά.

Αποκλείστηκαν από το κύπελλο Ελλάδας οι γυναίκες του Ηρακλή-Ηττήθηκαν στη Βούλα από τον Πρωτέα με 75-54

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και με κορυφαία την Ντέλβα, ο Πρωτέας επικράτησε στη Βούλα με 75-54 του Ηρακλή και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

Τα παιχνίδια στα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1 και Α2 ανδρών, καθώς και το κύπελλο γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Μαρούσι-Ηρακλής για την Α2 ανδρών ζωντανά στις 17:00 από την Αθήνα

Αφιέρωμα στο γυναικείο του Ηρακλή με δηλώσεις Κοκκινίδη, Κατωπόδη, Τσουμπερλή και Πάππα

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA-Αχιλλέας Τριανδρίας για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δίκαια επικράτηση για τον Θερμαϊκό

Διατηρώντας το προβάδισμα σταθερά για όλο το παιχνίδι, ο Θερμαϊκός έφτασε σε μια δίκαιη νίκη απέναντι στην μαχητικότατη ομάδα του Πύργου Χαλάστρας με 65-61. Με αυτή τη νίκη ο Θερμαϊκός παραμένει αήττητος μετά από την πάροδο των πέντε πρώτων αγωνιστικών.
΄

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου

Έπρεπε να περάσουν τρία δεκάλεπτα, για να μπορέσει να.. χτίσει διαφορά και πάρει το «διπλό» ο Εθνικός Κορδελιού Ευόσμου στον Άγιο Αθανάσιο από την σκληροτράχηλη ΑΕΚ με 42-67.

Παρά δύο… εκατό για τον Μέγα Αλέξανδρο Εχεδώρου

Με νίκη συνέχισε το ανδρικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Εχεδώρου, επικρατώντας εκτός έδρας της Αρμενικής, με 64-98.

Νέα επιτυχία για τον ΓΣ Ηλιούπολης

Την τέταρτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές πέτυχε ο ΓΣ Ηλιούπολης καθώς επικράτησε εντός έδρας του ΓΣ Μενεμένης με σκορ 76-67.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παίδες

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Νίκη με αφιέρωση για τον ΠΑΟΔ

Την τρίτη του νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΔ και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι στην καλή ομάδα του Ορφέα Πλαγιαρίου με 49-56.