12 Οκτ 2018

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον Β΄ όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών -Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Τα φύλλα αγώνα, τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον Α΄ όμιλο της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών -Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

Στους ομίλους της Ευρωλίγκα οι γυναίκες του Ολυμπιακού-Επικράτησαν στην Κρακοβία της Βίσλα με 46-47

Αν και ήταν πίσω στο σκορ με 46-43 λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, οι γυναίκες του Ολυμπιακού έκαναν σερί 4-0, επικράτησαν με 46-47 της Βίσλα στην Κρακοβία και προκρίθηκαν στους ομίλους της Ευρωλίγκα. Hρωίδα η Πηνελόπη Παυλοπούλου η οποία πέτυχε το καλάθι της νίκης, στα οκτώ δευτερόλεπτα πριν το φινάλε της αναμέτρησης

Ανετη πρόκριση για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας- Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και «φορτσάροντας» στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 84-40 του Αστέρα Ιπποδρομίου και προκρίθηκε στη δεύτερη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Μύθιλλος: Ένας... έμπειρος 20χρονος με ευρωπαϊκές παραστάσεις

Aπό την Α1 Κύπρου και την κατάκτηση του Κυπέλλου, πλέον για δεύτερη χρονιά στον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Μιχάλης Μύθιλλος (κατάγεται από την Κύπρο, παίζει στις θέσεις "1"-"2" και έχει ύψος 1.91) στα 20 του χρόνια έχει ήδη ένα... ενδιαφέρον βιογραφικό και μάλιστα έχει παίξει -και- σε ευρωπαϊκά ματς.

Ιστορική πρόκριση στους ομίλους του Euro Cup γυναικών για τη Νίκη Λευκάδας-«Γλυκιά ήττα» με 66-62 στη Ρωσία-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την Σπαρτάκ Νόγκινσκ

Εγραψε Ιστορία η Νίκη Λευκάδας σήμερα στη Ρωσία, καθώς γνώρισε την ήττα από την Σπαρτάκ Νόγκινσκ με 66-62, όμως κράτησε τη διαφορά των επτά πόντων του πρώτου αγώνα και κατάφερε να προκριθεί στους ομίλους του Euro Cup γυναικών.

Το πρόγραμμα Κυριακής, Δευτέρας, Τρίτης και Τετάρτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της για Κυριακή, Δευτέρα,Τρίτη και Τετάρτη που είναι το εξής:

Νίκη στην παράταση για τον Αγιο Δημήτριο-Ανακοίνωση της Αναγέννησης Φλόγας για τη διαιτησία

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι ο Αγιος Δημήτριος επικράτησε στην παράταση με 66-64 της Αναγέννησης Φλόγας.

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι ΑΕΕ Τούμπας-Γαλάζιοι για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σίσκος και Γεωργιανός των Ικάρων Σερρών, μιλούν για τη νικηφόρα πρεμιέρα στην ΧΑΝΘ και το παιχνίδι με το Μακεδονικό

Οι δηλώσεις του Σωτήρη Ντόβα του Χαρίλαου Τρικούπη για τον εντός έδρας αγώνα με το Πευκοχώρι

Οι παίκτες των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων, Στόλης, Λαζάρου και Χατζημιχαηλίδης μιλούν για το παιχνίδι με το Στρατώνι

Σημαντική ενίσχυση με Καραγιώργο για τον ΓΣ Ελευθερούπολης

Ο ΓΣ Ελευθερούπολης ανακοίνωσε την τελευταία προσθήκη για την φετινή χρονιά αυτή του Παναγιώτη Καραγιώργου. Ο Παναγιώτης είναι 19 ετών με ύψος 196cm.

Αλλαγές ώρας και ημέρας έναρξης σε αγώνες του Φαίακα Κέρκυρας για τη Β΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από  συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Μαχητές Δόξα Πευκών - ΚΕ Φαίακας Κέρκυρας, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 21/10/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ Πευκών.

Τα παιχνίδια της Β΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής: