6 Οκτ 2018

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Αστέρα Πλαγιαρίου επικράτησαν του Ποσειδώνα Μηχανιώνας με 72-56.

Οι δηλώσεις Καραγιάννη και Δημητριάδη μετά τον αγώνα ΑΣ Καστοριάς-Χαρίλαος Τρικούπης για την Α2 ανδρών

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα εφήβων GBA-Μαραθώνας

Ανετη νίκη στο Κορδελιό για τους εφήβους της Αρμενικής

Εχοντας σημαντική διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, οι έφηβοι της Αρμενικής επικράτησαν στο Κορδελιό του Πρωτέα με 44-67.

«Διπλό» στον ΒΑΟ για το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού

Μια σημαντική νίκη πέτυχε το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού, στον εκτός έδρας αγώνα, επικρατώντας επί του ΒΑΟ με τελικό σκορ 74-79.

«Σίφουνας» οι κορασίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από την άνετη νίκη επί του Ηρακλή

Εντυπωσιακές στο πρώτο τους παιχνίδι οι κορασίδες του ΠΑΟΚ επικράτησαν του Ηρακλή στο «Ιβανώφειο» με 23-86.

Πήραν το ντέρμπι του Ωραιοκάστρου οι έφηβοι του ICBS

Ανεβάζοντας απόδοση στην επανάληψη οι έφηβοι του ICBS επικράτησαν στο τοπικό ντέρμπι με 61-48 του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

Νέα επιτυχία για το εφηβικό της Δόξας Δρυμού

Τρίτη συνεχόμενη νίκη της Δόξας Δρυμού για το πρωτάθλημα εφήβων καθώς στον αγώνα που έγινε στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης επικράτησε του Ασβεστοχωρίου με 58-44.

Χωρίς πρόβλημα οι κορασίδες της Νέας Ραιδεστού

Eύκολο απόγευμα και πάλι για τις κορασίδες του ΚΑΣ Νέα Ραιδεστός, απέναντι στην ομάδα της ΗΟΟΡ με το τελικό σκορ (76-25) να μην χωράει σχολιασμό.

«Aνέβασαν στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση

Καλύτεροι στην επανάληψη οι έφηβοι του Ναύαρχου Βότση επικράτησαν με 74-60 του ΑΣ Πανόραμα.

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι έφηβοι του ΠΑΟΚ-Επικράτησαν στο ντέρμπι με 64-53 του Μαντουλίδη

Εξαιρετικοί στο δεύτερο ημίχρονο, ιδιαίτερα στην άμυνα,  οι έφηβοι του ΠΑΟΚ, επικράτησαν του Μαντουλίδη με 64-53.

Ανετη επικράτηση για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Εύκολο ήταν το χθεσινό βράδυ για την φιλοξενούμενη ομάδα του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού που επικράτησε της Αρμενικής με 96-45.

Τα αποτελέσματα όλων των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ2 ανδρών, εφήβους, κορασίδες-Συνεχής ενημέρωση

Γ2΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Ανετο «διπλό» στους Αμπελόκηπους για το Καλοχώρι

Την τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, πέτυχε η ανδρική ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου Εχεδώρου καθώς σε αγώνα που έγινε χθες βράδυ, στο κλειστό των Αμπελοκήπων , με αντίπαλο την ομάδα του Δημόκριτου επικράτησε άνετα με 74-50. Επόμενος αντίπαλος η ομάδα του Μάρκου Μπότσαρη την Παρασκευή (12/10) εντός έδρας.

Τα φύλλα αγώνα και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Tα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής στην Α2 Ανδρών  έχουν ως εξής:

Ενημέρωση για τους κανόνες παιδιάς από τον ΣΔΚΘ στα τμήματα γυναικών του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Την Πέμπτη που μας πέρασε πραγματοποιήθηκε, μετά από πρόσκληση των τμημάτων γυναικών του ΠΑΟΚ προς τον Σύνδεσμο Διαιτητών Καλαθοσφαίρισης (ΣΔΚΘ), ημερίδα ενημέρωσης σχετικά με τις αλλαγές στους κανονισμούς παιδιάς μετά από τις επεξηγήσεις που δόθηκαν προς αυτούς από την Διεθνή Ομοσπονδία.

Ανετη πρόκριση για την Αγία Παρασκευή- Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

Σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την πρώτη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου γυναικών η Αγία Παρασκευή επικράτησε με 66-45 του Αρκάδι Ρεθύμνου.

«Ελαμψε» στην Τριανδρία ο ΑΣ Αστέρες

Με πολύ καλή εμφάνιση ο ΑΣ Αστέρες πέρασε και από την έδρα του Κανάρη επικρατώντας με 84-73. Οι νικητές ήταν μπροστά στο σκορ  σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Ο Κανάρης αντέδρασε στο τρίτο δεκάλεπτο μειώνοντας σε 55-56 όμως τα συνεχόμενα τρίποντα του Μίντση και του Κωνσταντινίδη στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκαλέπτου βοήθησαν τους Αστέρες να φτάσουν στην νίκη.

Προπόνηση για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Εφήβων την Τρίτη-Ποιοι κλήθηκαν και που

Την Τρίτη 9 Οκτωβρίου και ώρα 16:00, στο γήπεδο της Μίκρας Β’ στη Θεσσαλονίκη,  θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Εφήβων:

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-Αριστοτέλειο Κολλέγιο για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ντέρμπι ΠΑΟΚ-Μαντουλίδη στο εφηβικό

Τα παιχνίδια στα πρωταθλήματα εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τα σημερινά παιχνίδια στις Εθνικές κατηγορίες

Αγώνες για την Α1 και την Α2 ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Ξεχώρισε την Παυλοπούλου η Ευρωλίγκα

Η αγωνιστική της παρουσία στο Washington State και οι καλές εμφανίσεις της στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Τενερίφης, έφεραν την Πηνελόπη Παυλοπούλου στις 12 παίκτριες που πρέπει να προσέξει ο κόσμος ενόψει των προκριματικών της Ευρωλίγκας Γυναικών, όπου ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Βίσλα Κρακοβίας. Φτάνοντας στο δικό της όνομα, η διοργανώτρια αρχή αναφέρει χαρακτηριστικά:

Πήρε Φουρμαναβίτσιους η Καστοριά

Ο ΑΣ Καστοριάς ανακοίνωσε την απόκτηση του 24 χρονου Λιθουανού αθλητή, Τζούστας Φουρμαναβίτσιους. Είναι 24 ετών, έχει ύψος 2,01 γεννήθηκε στο Κάουνας αλλά μετακόμισε στις ΗΠΑ σε ηλικία 17 χρονών όπου και συνέχισε να παίζει μπάσκετ σε ομάδες πανεπιστημίων.

Και ο Σιόλογκας στη Χαλκηδόνα

Στην Χαλκηδόνα συνεχίζει την καριέρα του ο Δημήτρης Σιόλογκας. Η φιλόδοξη ομάδα, που είναι μεταξύ αυτών, οι οποίες έχουν εντυπωσιάσει με τις κινήσεις του το καλοκαίρι που μας πέρασε, έκανε μια μεγάλη κίνηση της τελευταίας στιγμής, με την πρεμιέρα να έρχεται σε δύο μέρες και τον Έλληνα φόργουορντ να αποτελεί επίσης «σύμμαχό» της, στην νέα της προσπάθεια.

Τα καλάθια του αγώνα Μελίσσια-ΟΑ Χανίων για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Λ.Χατζηκυριακίδης για Ψυχικό: Η αρχή το ήμισυ του παντός-Δείτε το βίντεο

Νίκη με… αφιέρωση για τους Κένταυρους

Νίκη για τους Κένταυρους στο παιχνίδι με την Προοδευτική με σκoρ 68-57. Με πλήρη αποστολή για πρώτη φορά φέτος η ομάδα νίκησε κοινό και αντιπάλους φτάνοντας στην πολυπόθητη νίκη που είναι αφιερωμένη στον Χρήστο Καρτσάλκα που τραυματίστηκε, με ευχές για γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή.

Πήρε το ντέρμπι της Πολίχνης η Αναγένηση Φλόγα

Νικήτρια στο ντέρμπι του ΔΑΚ Πολίχνης αναδείχθηκε η Αναγέννηση Φλόγα που επικράτησε των Μετεώρων με 67-44.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα GBA-ΑΚ Αστέρια για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανατροπή στην τελευταία περίοδο για τον ΓΣ Ηλιούπολης

Σημαντική νίκη αφιερωμένη από όλους στον Μάνο Στράντζαλη πέτυχε ο ΓΣ Ηλιούπολης κερδίζοντας εντός έδρας τον Αγιο Γεώργιο Νεοχωρούδας με 75-69. Ο Γυμναστικός βρισκόταν για μεγάλο διάστημα πίσω στο σκορ ωστόσο στην τελευταία περίοδο έκανε την ανατροπή και κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο.

Δια χειρός Αγγελόπουλου, «διπλό» στον Αξιό για τον Θερμαϊκό

Παρέμεινε αήττητος ο Θερμαϊκός, πετυχαίνοντας την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες, επικρατώντας σε μια πολύ δύσκολη έδρα, απέναντι στην ψυχωμένη ομάδα του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων με 64-66. Η απόδραση με το ροζ φύλλο πραγματοποιήθηκε ύστερα από τρίποντο του αρχηγού Αγγελόπουλου στην εκπνοή του αγώνα.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Πέρασε» από το Νέο Ρύσιο η Νέμεσις

Νίκη για τη Νέμεση στο Νέο Ρύσιο επί του Ορφέα Πλαγιαρίου με 49-55. Η νικήτρια ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά στο πρώτο δεκάλεπτο και πήρε διαφορά 10 πόντων, όμως ένα κακό διάστημα στο δεύτερο με ένα 8-0 έφερε τον αγώνα στα ίσα. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο και στο τέλος ήρθε η νίκη χάρη στην καλή άμυνα.