30 Σεπ 2018

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66 για το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Πρώτη επιτυχία για τον ΠΑΟΔ

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΔ καθώς ανατρέποντας το εις βάρος του σκορ του πρώτου ημιχρόνου, επικράτησε με 58-38 του Νέστορα.

«Διπλό» στην Πυλαία για το παιδικό του Μακεδονικού

«Πέρασε» από την Πυλαία το παιδικό του Μακεδονικού που παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλά επικράτησε με 53-45 της τοπικής ΑΕ. Ο προπονητής Σταύρος Γουναρίδης και όλοι οι παίκτες της ομάδας αφιερώνουν την νίκη στον προπονητή τους Δημήρη Ιωαννίδη.

«Περίπατος» για τους παίδες του Ιωνικού

Άνετη νίκη για το παιδικό του Ιωνικού Ιωνίας εναντίον τις Αθλέτικο με τελικό σκορ 73-34.

Ιστορική επιτυχία στον Εύοσμο για το παιδικό του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Για το παιδικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επικράτησε άνετα στον Εύοσμο του Αίαντα με 35-57.

Το πανόραμα του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

Α' Φάση 1ος Όμιλος

Τα σημερινά αποτελέσματα της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Εύκολη επικράτηση των παίδων των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Ανετη επικράτηση για το παιδικό των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων που επιβλήθηκε με 74-53 του Αετού Φιλύρου. Οι γηπεδούχοι είχαν σταθερή απόδοση στα δύο πρώτα δεκάλεπτα, ενώ με ένα εκπληκτικό από πλευράς άμυνας τρίτο δεκάλεπτο ξέφυγαν στο σκορ με άνω των 20 πόντων διαφορά που διατηρήθηκε μέχρι τέλους. Έτσι πέτυχαν μια εύκολη νίκη, ικανοποιώντας με την εμφάνιση τους.

«Διπλό» στη ΧΑΝΘ για το παιδικό της ΔΕΚΑ

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά στην τρίτη περίοδο, οι παίδες της ΔΕΚΑ επικράτησαν εκτός έδρας της ΧΑΝΘ με 55-64.

Τα φύλλα αγώνα των σημερινών παιχνιδιών για τον όμιλο Νότου στο κύπελλο Ελλάδας γυναικών-Συνεχής ανανέωση

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57

Εντυπωσίασαν στην επανάληψη οι παίδες του Ασβεστοχωρίου

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Ασβεστοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας των Γαλάζιων με 39-66.

Δείτε το εντυπωσιακό "στοπ" του Βαλάντη Κουρτίδη στον χθεσινό αγώνα εφήβων Αρης-ΠΑΟΚ

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι γυναίκες του Αρη

Καλύτερες στην τελευταία περίοδο οι γυναίκες του Αρη επικράτησαν με 51-46 του ΠΑΣ Γιάννινα στο «Αλεξάνδρειο».

Περαστικά στον Κυριάκο Πετανίδη από τον Αρη

Τα τμήματα μπάσκετ του Άρη με ανακοίνωση που εξέδωσαν εύχονται γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή στα παρκέ στον Κυριάκο Πετανιδη του ΠΑΟΚ που τραυματίστηκε χθες στον αγώνα των δύο ομάδων για το εφηβικό πρωτάθλημα.

Εντυπωσιακή νίκη πρόκριση για τις γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας

Με διαφορά 52 πόντων (93-41) επικράτησαν των Τιτάνων Δράμας, οι γυναίκες της ΑΕ Πυλαίας εξασφαλίζοντας με εμφατικό τρόπο την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας.

Χωρίς προβλήματα ο Παναθλητικός

Με επτά νεανίδες στη σύνθεσή του και χωρίς τις τραυματίες Βαντσιούρη και Μυγδαλιά, ο Παναθλητικός επικράτησε άνετα στις Συκιές με 75-50 του Πιερικού Αρχέλαου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών.

Εύκολο «πέρασμα» από τη Λάρισα για τις γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν στη Λάρισα της Ολύμπια με 42-66.

Ανετη πρόκριση για τις γυναίκες του Αστέρα Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη

Eχοντας πολύ σημαντική διαφορά από την αρχή ο Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη επικράτησε στις Σέρρες του Πανσερραϊκού με 43-66.

Πρωινός περίπατος στο Νέο Ρύσιο για τις γυναίκες της Αναγέννησης

Ένα εύκολο μεσημέρι είχε η Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών απέναντι στον ανανεωμένο Ολυμπιακό Βόλου καθώς επικράτησε με 74-36. Το 23-0 στο 9ο λεπτό έκρινε και τυπικά το νικητή.

Νίκη στο… καλάθι για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Για τον πέμπτο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ ο Φρυγανιώτης επικράτησε του Κεραυνού Αγίου Παύλου με 42-40.

Ενημέρωση ανά δεκάλεπτο για την πρώτη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών

2ος Όμιλος

Δίκαια επικράτηση για την Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα με διαφορά από 2-16 πόντους, η Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς επικράτησε του Ποσειδώνα Καλαμαριάς με 73-67.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-Ελπίδα Αμπελοκήπων για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Δεύτερη επιτυχία για το εφηβικό της ΧΑΝΘ

Η ΧΑΝΘ διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα εφήβων, καθώς μετά την επικράτηση επί των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων στην πρώτη αγωνιστική, κατάφερε να αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα και στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ραιδεστό κερδίζοντας με 44-59.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Ελπίδες Ηλιούπολης-Δημόκριτος για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα αποτελέσματα όλων των χθεσινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών, εφήβους, κορασίδες

Τα παιχνίδια για το πρωτάθλημα παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών-Αρχίζει το κύπελλο Ελλάδας γυναικών

Δέκα παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες για την πρώτη αγωνιστική της πρώτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας γυναικών. Αναλυτικά:

Χρειάστηκαν παράταση οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα

Νίκη στην παράταση επί του Ερμή Λαγκαδά με 61-52 για το εφηβικό του ΑΣ Πανόραμα και αφιέρωσή της στον Γιώργο Γιοββανόπουλο, που αποχώρησε για ανάταξη κατάγματος μύτης στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Στιγμιότυπα από τον σημερινό αγώνα εφήβων Αρης-ΠΑΟΚ 42-68