12 Μαΐ 2018

«Διπλό» στην Χαλάστρα για τις κορασίδες της ΜΕΝΤ

Εχοντας προβάδισμα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, οι κορασίδες της ΜΕΝΤ επικράτησαν του Πύργου στην Χαλάστρα με 42-52.

Εύκολη νίκη για τον Ηρακλή στο φινάλε της κανονικής περιόδου στην Α2 ανδρών-Τα φύλλα αγώνα, η τελική βαθμολογία και τα ζευγάρια των πλέι-οφ και πλέι-άουτ

Ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος της Α2 Ανδρών με τον Εθνικό να εξασφαλίζει την πέμπτη θέση που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου και την Καρδίτσα να αποφεύγει τη διαδικασία των πλέι-άουτ για την παραμονή στην κατηγορία.

Νέα επιτυχία για τον ΑΣ Αστέρες

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο ΑΣ Αστέρες απέναντι στον πρωτοπόρο του ομίλου ΕΟΝΘ ύστερα από ένα δυνατό παιχνίδι με 64-52.

Οι δηλώσεις του αρχηγού του Χαρίλαου Τρικούπη, Ντίνου Σταυρόπουλου ενόψει του παιχνιδιού κόντρα στη Γέφυρα.

Τα παιχνίδια του τουρνουά παμπαίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για την Α2 και τη Β΄ Εθνική ανδρών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Βήμα ανόδου για τους Πρωταθλητές Πεύκων

Το ανδρικό τμήμα των Πρωταθλητών Πεύκων κατάφερε σήμερα να κάνει το πρώτο βήμα κερδίζοντας τον Φοίνικα Καλαμαριάς εκτός έδρας με 43-50 και είναι πλέον μια νίκη μακριά από την άνοδο στην Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών η Ελπίδα Αμπελοκήπων-Επικράτησε στη Μίκρα μετά από 45 λεπτά με 70-72 της Βεργίνας

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση η Ελπίδα Αμπελοκήπων επικράτησε στη Μίκρα της Βεργίνας με 70-72 και με 2-0 νίκες εξασφάλισε την άνοδο στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών.

«Εσπασαν την έδρα» του Ασβεστοχωρίου οι Γαλάζιοι

Ισοφάρισαν σε 1-1 τις νίκες οι Γαλάζιοι καθώς επικράτησαν εκτός έδρας του Ασβεστοχωρίου με 55-64 και έστειλαν την σειρά σε τρίτο παιχνίδι τη Δευτέρα στις 21:30 στο «Ιβανώφειο».

Πρώτοι αγώνες νήσων Βορείου Αιγαίου στη Σάμο-Τι ειπώθηκε στην συνέντευξη τύπου

Ένα νέο ραντεβού του αναπτυξιακού προγράμματος δόθηκε στη Σάμο. Οι πρώτοι αγώνες Νήσων Βορείου Αιγαίου διοργανώνονται από την ΕΟΚ, την Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου και την Τοπική Επιτροπή Σάμου στο Βαθύ Σάμου.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα νέων Αίας Ευόσμου-Ερμής Λαγκαδά για το φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ