6 Μαΐ 2018

Δείτε σε μαγνητοσκόπηση τον αγώνα μπάσκετ με καρότσι Μέγας Αλέξανδρος-Ιρις Καβάλας

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΕΚ Καβάλα για την Β΄ Εθνική ανδρών

Καπουρνιώτης: «Αποχωρώ νιώθοντας ευλογημένος»

Την αποχώρησή του από την τεχνική ηγεσία της γυναικείας ομάδας του Ολυμπιακού Βόλου ανακοίνωσε ο Μιχάλης Καπουρνιώτης στις παίκτριες και στη διοίκηση μετά το τέλος της αναμέτρησης με τις Εσπερίδες. Αναλυτικά η δήλωσή του:

Ανανέωση και επέκταση της συνεργασίας μεταξύ ΕΟ Σταυρούπολης και Δρακουλίδη

Ο ΕΟΣ ανανέωσε την συνεργασία του με τον Μπάμπη Δρακουλίδη για το τμήμα γυναικών και κορασίδων.

Ο Μακεδονικός στη Β' Εθνική-Δείτε βίντεο με πανηγυρισμούς, δηλώσεις και τα στιγμιότυπα του αγώνα με τον ΠΣ Ευκαρπίας

Στους τελικούς για το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ και την άνοδο στην Α2 οι γυναίκες του Αστέρα Ιπποδρομίου Μαντουλίδη και του ΓΣ Μενεμένης-Επικράτησαν και στα δεύτερα παιχνίδια των αντιπάλων τους

Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης και ΓΣ Μενεμένης θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους στους μεγάλους τελικούς του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών, οι οποίοι θα ολοκληρωθούν στις τρεις νίκες και θα αρχίσουν την Τετάρτη από τους Αμπελοκήπους που είναι η έδρα της ομάδας της Μενεμένης.

Ενημέρωση ανά δεκάλεπτο για τα παιχνίδια των πλέι-οφ της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Πλέι-οφ Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους ομίλους Βορρά και Νότου της Β΄ Εθνικής Ανδρών-Ενημέρωση και κατά τη διάρκεια των αγώνων

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Στην Α ΕΚΑΣΘ γυναικών ο Ναύαρχος Βότσης- Σώζεται ο ΟΑ Χανίων στην Α2 γυναικών

Η σημερινή ήττα του Ολυμπιακού Βόλου έφερε αλυσιδωτές αντιδράσεις στην Α2 γυναικών. Σώθηκε ο ΟΑ Χανίων από τον όμιλο Νότου και υποβιβάζονται τρεις ομάδες οριστικά από τον όμιλο Βορρά.

Στον τελικό της Α1 γυναικών ο Φάρος Κερατσινίου-Επιβλήθηκε άνετα και στη Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή του αγώνα το οποίο διεύρυνε μετά τη δεύτερη περίοδο και ιδιαίτερα στην επανάληψη, ο Φάρος Κερατσινίου επικράτησε και στη Νέα Σμύρνη του Πανιωνίου και με 55-73 προκρίθηκε στον τελικό της Α1 γυναικών, όπου τον περιμένει ο Ολυμπιακός.

Στην Α2 γυναικών ο Ολυμπιακός Βόλου-Ηττήθηκε και στο δεύτερο παιχνίδι με 71-77 από τις Εσπερίδες που παραμένουν στην κατηγορία

Δεν τα κατάφερε να παραμείνει στη μεγάλη» κατηγορία των γυναικών ο Ολυμπιακός Βόλου που γνώρισε τη δεύτερη ήττα, αυτή τη φορά στην έδρα του, με 71-77 από τις Εσπερίδες.  Έτσι θα αγωνίζεται του χρόνου στην Α2 σε αντίθεση με τον σημερινό του αντίπαλο που θα παίζει και του χρόνου στην Α1.

Συνεχής ενημέρωση για τα Play Off και Play Out της Α1 γυναικών

Play Off

Τα παιχνίδια του τουρνουά μίνι ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τη Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και την Α1 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Πολύ κοντά στην άνοδο ο ΓΣ Μενεμένης

Μια ανάσα από την Γ1 είναι πλέον ο ΓΣ Μενεμένης μετά και την σημερινή νίκη με 59-58επί του Μακεδονικού Λητής. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο και το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό παρά την τιτάνια προσπάθεια τον φιλοξενούμενων να πάρουν το ροζ φύλλο.