1 Μαΐ 2018

Οικογενειακό κλίμα την Πρωτομαγιά μεταξύ γονέων και παικτριών νεανίδων και κορασίδων του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ

Ευχαριστεί τον Τζιόμαλο ο Γαλαξίας

Το ΔΣ του ΑΜΟ Γαλαξία με ανακοίνωσή του, «ευχαριστεί τον Τάσο Τζιόμαλο για τη πολυετή και άκρως επιτυχημένη παρουσία του στο σύλλογο και του εύχεται πάντα επιτυχίες».

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΔΑΣΩ-ΔΕΚΑ-Οι απονομές, οι πανηγυρισμοί για την άνοδο και το πρωτάθλημα και δηλώσεις Βαμβακούδη, Νίκου Χατζηβρέττα, Τάσου Τσιροπούλη, Αναγνώστη Παπασάβογλου, Χρήστου, Κυριαζή

Στιγμιότυπα από τις απονομές και τους πανηγυρισμούς για την άνοδο του ΒΑΟ στη Γ΄ Εθνική ανδρών-Τι δήλωσαν Παπακώστας, Κατσής, Χατζόπουλος, Περδίκας, Τρελόπουλος, Ζησόπουλος, Καρούζος

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Στην κορυφή Περδίκας και Μπεχλιβάνης

Μετά την χθεσινή τελευταία αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Μοναδικό ρεκόρ από την Τάνια Μπουγιουκλή

Ένα μοναδικό  ρεκόρ κατέχει η Τάνια Μπουγιουκλή καθώς σύμφωνα με τον Νεκτάριο Ιωαννίδη, είναι η μόνη γυναίκα προπονήτρια που δεν έχει ασχοληθεί ποτέ με το γυναικείο, ενώ κοουτσάρει για 15 συνεχόμενα χρόνια μόνο αντρικές ομάδες.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ
΄

Δείτε την στιγμή της αποχώρησης του Ολυμπιακού Βόλου στον αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας για την Α1 γυναικών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα παίδων ΠΑΟΚ-ΧΑΝΘ 56-54

Φωτορεπορτάζ από τα πανηγύρια για την άνοδο του ΒΑΟ στην Γ΄ Εθνική ανδρών

Η βράβευση του Μιχάλη Περδίκα από τον ΒΑΟ

Φωτορεπορτάζ από τη βράβευση και βίντεο αφιέρωμα στον Κώστα Μπεχλιβάνη, πρώτο σκόρερ όλων των εποχών στα τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από το παιχνίδι ΒΑΟ-Ποσειδών Μηχανιώνας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη πρόκριση στα ημιτελικά για τον ΓΣ Μενεμένης-Το πανόραμα του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ

«Φορτσάροντας» στην τρίτη περίοδο, οι γυναίκες του ΓΣ Μενεμένης πήραν διαφορά ασφαλείας και επικράτησαν με άνεση του ΠΚ Νεάπολης με 31-54 και προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση του κυπέλλου γυναικών της ΕΚΑΣΘ.

«Διπλό» στην Ασσηρο για την ΗΟΟΡ-Η βαθμολογία του Α΄ ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Με νίκη στην Ασσηρο ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην Β΄ κατηγορία οι άνδρες της ΗΟΟΡ που επικράτησαν της τοπικής Δόξας με 75-76.

Πανηγυρικά στην Γ΄ Εθνική η ΔΕΚΑ

«Σοβαρεύτηκε» στην τελευταία περίοδο η ΔΕΚΑ που βελτιώθηκε αισθητά σε άμυνα και επίθεση και επικράτησε με 74-91 του ΔΑΣΩ. Ο αγώνας έγινε στο κλειστό του Ευόσμου, μετά από αίτημα των νικητών προκειμένου να πανηγυρίσουν την άνοδο στην Γ΄ Εθνική. Μετά το τέλος έγινε η απονομή του κυπέλλου του πρωταθλητή από την ΕΚΑΣΘ.

Εξαιρετικός στην επανάληψη ο Γαλαξίας που κέρδισε και παραμένει στην κατηγορία-Αποχωρεί ο Τάσος Τζιόμαλος από την τεχνική ηγεσία

Με πολύ καλή απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο Γαλαξίας επικράτησε με 77-48 του Κεραυνού Ωραιόκαστρου και εξασφάλισε την παραμονή του στην κατηγορία.

Νίκη στο… καλάθι για τον Κεραυνό Αγίου Παύλου

Υστερα από ιδιαίτερα ενδιαφέρον παιχνίδι ο Κεραυνός επικράτησε στον Αγιο Παύλο με 74-72 της ΑΕΕ Τούμπας. Οι νικητές είχαν προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά δεν μπόρεσαν να ξεφύγουν στο σκορ.

«Ξέφυγε» στο τέλος η ΑΕ Πυλαίας-Αγωνία για την αποφυγή του υποβιβασμού

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 86-63 του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Ωστόσο το κλίμα στην ομάδα δεν ήταν αυτό που έπρεπε, καθώς νίκησαν και οι άλλοι δύο «ανταγωνιστές» για την αποφυγή της τέταρτης θέσης από το τέλος.