24 Απρ 2018

Επανιδρύεται το τμήμα γυναικών του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου-Ανοικτές προπονήσεις για την στελέχωση της ομάδας

Η διοίκηση του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου ανακοίνωσε την επανίδρυση του γυναικείου τμήματος για την προσεχή αγωνιστική περίοδο 2018 -19. Καθημερινά πραγματοποιούνται προπονήσεις με τις υπάρχουσες αθλήτριες του συλλόγου.

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Η τελική κατάταξη σε πόντους και τρίποντα της Α2 γυναικών (Ομιλοι Βορρά και Νότου)- Στην κορυφή Φλώρου, Τζιαμπάζη, Κασάπογλου και Πολιτοπούλου

Μετά την προχθεσινή τελευταία αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα των ομίλων Βορρά και Νότου της Α2 γυναικών είναι οι εξής:

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στον Δ΄ όμιλο της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Αμετάβλητη η κορυφή

Μετά την 22η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στον Δ΄ όμιλο της Γ΄ Εθνικής ανδρών είναι οι εξής:

«Περίπατος» για το ανδρικό της GBA

Με εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η GBA επικράτησε εκτός έδρας του Ορφέα Σουρωτής με 49-84.

Φωτορεπορτάζ και τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Κεραυνός Αγίου Παύλου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Φιλανθρωπικός αγώνας στην Καβάλα-Η ανακοίνωση της ΕΚ

Την Κυριακή 29 Απριλίου μετά τον αγώνα της ΕΚ Καβάλας με το Ανατόλια για την Β΄ Εθνική ανδρών θα δοθεί φιλανθρωπικός αγώνας μεταξύ των ομάδων του 18ου Δημοτικού Σχολείου και της ακαδημίας (γεννημένων το 2009) της ΕΚ Καβάλας. Η ανακοίνωση αναφέρει:

Πολύ κοντά στο φάιναλ-σιξ το παιδικό της ΗΟΟΡ

Εκτός έδρας νίκη για το παιδικό της ΗΟΟΡ αυτή τη φορά επί της ομάδας της Νέας Ραιδεστού με 51-71. Μετά από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι η ομάδα των Συκεών  παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε καθαρά και σχεδόν εξασφάλισε την συμμετοχή της στο φάιναλ-σιξ της ΕΚΑΣΘ

Η βαθμολογία της Β-Α φάσης στην Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Μετά το χθεσινό αποτέλεσμα η βαθμολογία της Β-Α φάσης στην Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών ύστερα από δέκα αγωνιστικές είναι:

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Δεν κατεβαίνει ο Αρης στους αγώνες κατάταξης της Α2 γυναικών-Το νέο πρόγραμμα

Από την ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι μετά από δήλωση αδυναμίας συμμετοχής του σωματείου ΑΣ Άρης, ο αγώνας κατάταξης μεταξύ των σωματείων ΑΣ Άρης – ΓΣ Αγ. Παρασκευής  της 29/04 ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του σωματείου ΓΣ Αγ. Παρασκευής με σκορ 20 – 0. Επίσης μετά από κώλυμα του ΕΑΚ Βόλου οι αγώνες κατάταξης θα διεξαχθούν στο κλειστό γυμναστήριο Ν. Ιωνίας. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Αλλαγή ώρας έναρξης σε αγώνα Β΄ Εθνικής Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣΚ Ιπποκράτης – ΚΑΟ Κορίνθου, για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 29/04/2018 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 16.00, στο κλειστό γυμναστήριο Κω.

Ματαίωση προπονήσεων του κλιμακίου Νότου της Εθνικής Κορασίδων

Από την ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι οι προπονήσεις της Εθνικής Κορασίδων (κλιμάκιο Νότου) στις 26/4 και 3/5 που ήταν προγραμματισμένες να γίνουν στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ, δεν θα πραγματοποιηθούν.

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φοβερή δήλωση Γκίμα: «Για διαφήμιση βουτύρου η άμυνά μας»

Από τις 7 Ιανουαρίου είχε να ηττηθεί ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος στο χθεσινό (22/4) παιχνίδι στο Βόλο γνώρισε την ήττα από τη Νίκη.

Τα highlights και οι δηλώσεις από τον αγώνα Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας για την Α1 γυναικών

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΑΕ Κομοτηνής-ΠΣ Ευκαρπίας για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Στιγμιότυπα από τον σημερινό αγώνα παίδων ΧΑΝΘ-ΠΑΟΚ 54-76

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και παιδικό

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Υγιεινός περίπατος με εξαιρετική εμφάνιση για την ΔΕΚΑ

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και έχοντας εντυπωσιακή διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο, η ΔΕΚΑ επικράτησε με 82-43 του Γαλαξία.

Σε… περιπέτειες η ΑΕ Πυλαίας-Οδυνηρή ήττα στο Ωραιόκαστρο από τον Κεραυνό

Υστερα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο οποίο οι δύο ομάδες εναλλασσόταν στην πρωτοπορία, ο Κεραυνός επικράτησε στο Ωραιόκαστρο με 65-60 της ΑΕ Πυλαίας, βάζοντάς της σε περιπέτειες σε ότι αφορά την παραμονή στην κατηγορία, καθώς όλα πάντως εξαρτώνται από τα Βασιλικά.

Σώθηκε και μαθηματικά ο Μέγας Αλέξανδρος

Σημαντική νίκη που ισοδυναμεί με σωτηρία πέτυχε ο Μέγας Αλέξανδρος που επικράτησε στη Μίκρα με 82-66 της Μακαμπή. Αν και αγωνίστηκαν χωρίς Γιαχανατζή, Κούρογλου, Κούτο, Στίκα οι νικητές πήραν από την αρχή σημαντική διαφορά και δε δυσκολεύτηκαν να φθάσουν στην επιτυχία.