17 Απρ 2018

Με το ένα πόδι στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ οι νέοι του Ιωνικού

Με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο οι νέοι του Ιωνικού επικράτησαν στο πρώτο παιχνίδι για την φάση των «οκτώ» της ΕΚΑΣΘ με 79-56 της Νέας Ραιδεστού και σίγουρα είναι αυτοί που θα έχουν την άλλη Τρίτη τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στο φάιναλ-φορ.

Συνεχίζει το σερί η Νέμεσις

Άλλη μια νίκη για τη Νέμεση στην φάση Β-ΣΤ της Γ2 ΕΚΑΣΘ επί του Πήγασου με 81-61. Σε όλη την διάρκεια του αγώνα η Νέμεσις ήταν μπροστά στο σκορ και έτσι έφτασε σε μία εύκολη νίκη.

Η παρακάμερα του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Ίκαροι Σερρών για την Β΄ Εθνική ανδρών

Τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ΒΑΟ-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νέα άνετη νίκη και πρόκριση στους «12» για το παιδικό της ΗΟΟΡ

Μία ακόμα νίκη για το παιδικό  της ΗΟΟΡ απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Χαλκηδόνας με 70-59  που δίνει την πρόκριση στις 12 καλύτερες ομάδες της Θεσσαλονίκης. Η ομάδα των Συκεών περιμένει να μάθει στην αυριανή κλήρωση τον επόμενο αντίπαλο για την πρόκριση στις έξι καλύτερες ομάδες της πόλης.

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών- Πρώτος σκόρερ ο Περδίκας-«Πάρτι» για τον… μπομπέρ Μπεχλιβάνη που κυνηγά το ρεκόρ του Γιώρτσου

Μετά την 24η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Το πρόγραμμα της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα της Παρασκευής που είναι το εξής:

Η γνώμη των έξι προπονητών του Πανελληνίου Εφήβων για την διοργάνωση, την ομάδα τους και την φιλοξενία

Οι προπονητές των έξι ομάδων της τελικής φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων με την αυλαία της διοργάνωσης να πέφτει έδωσαν την άποψή τους για την διοργάνωση, την ομάδα τους και την παρουσία της και την φιλοξενία στην Κρήτη.

«Φόρτσαρε» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η GBA

Με εξαιρετική απόδοση μετά τη δεύτερη περίοδο η GBA επικράτησε άνετα του Πορφυριακού με 71-49.

Δείτε τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Αστέρας Πλαγιαρίου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ένα παιχνίδι για την Γ1 ανδρών περιλαμβάνει το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Χατζόπουλος, Παυλογιάννης και Παντελής Συμεών μιλούν μετά τον αγώνα Γαλαξίας-Ποσειδών Μηχανιώνας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τρία παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Τουρνουά προμίνι "Ιωνάς Ματζούνης" από τον Κεραυνό Αγίου Παύλου

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών-Μάχη Κουφογιάννη και Κασάπογλου στις σκόρερ-Άνετα η Πολιτοπούλου στις "μπομπέρ"

Μετά τη 21η αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών είναι οι εξής:

Συνεχίζει στην κορυφή ο Αστέρας Κουκλουτζά

Εχοντας προβάδισμα από την αρχή και παίρνοντας μεγάλη διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο ο Αστέρας Κουκλουτζά επικράτησε εκτός έδρας του Μάρκου Μπότσαρη με 57-82.

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Μεγάλη νίκη στον ΒΑΟ για το ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ

Με εντυπωσιακή απόδοση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε στον ΒΑΟ με 75-80.

Πρωταθλήτρια και μαθηματικά η ΔΕΚΑ

Με μία άνετη νίκη επί του «ουραγού» Κεραυνού Ωραιοκάστρου (93-62), η ΔΕΚΑ πανηγύρισε την κατάκτηση του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του, καθώς επωφελήθηκε από την εντός έδρας ήττα του ΒΑΟ από το ΠΚ Νεάπολης.

Χρειάστηκε παράταση στο Ωραιόκαστρο η ΑΕΕ Τούμπας

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε στο Ωραιόκαστρο μετά από 45 λεπτά του ΔΑΣΩ με 85-88. Η ομάδα της Τούμπας προηγήθηκε με οκτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου, όμως ο ΔΑΣΩ λίγο πριν το τέλος του αγώνα πέρασε με έξι.