17 Μαρ 2018

Ο Νάσος Περρωτής του Χαρίλαου Τρικούπη, μιλά για τον αγώνα με το Ανατόλια

Μεγάλο «διπλό» στην Πολίχνη για τον Βελλερεφόντη

Με εξαιρετική απόδοση στην τρίτη περίοδο ο Βελλερεφόντης επικράτησε στην Πολίχνη της Αναγέννησης Φλόγας με 65-78.

Έρχεται στην Ελλάδα ο Γκέινον Μπέικερ-Δείτε το βίντεο

Ο Γκέινον Μπέικερ είναι -ίσως- ο κορυφαίος skill trainer στον κόσμο. Ένας ιδιαίτερος μπασκετικός γυμναστής, τον οποίο εμπιστεύονται τα κορυφαία ονόματα του ΝΒΑ. Ένας άνθρωπος ο οποίος έχει συνεργαστεί με τον ΛεΜπρόν Τζέιμς, τον Κόμπε Μπράιαντ, τον Στέφεν Κάρι, τον Κέβιν Ντουράντ…

«Ανέβασαν στροφές» στην τρίτη περίοδο οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας-Η βαθμολογία

Με ένα σερί 18-2 στα πρώτα λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν άνετα με 80-43 της ΜΕΝΤ.

Εύκολη επικράτηση για τις κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη

Εχοντας πολύ μεγάλο προβάδισμα στο σκορ από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι κορασίδες του Αστέρα Ιπποδρομίου-Μαντουλίδη επικράτησαν με 84-23 του Πύργου Χαλάστρας.

Νέα ήττα για τον Ηρακλή-Αύξησε τη διαφορά το αήττητο Περιστέρι-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενοι αγώνες της Α2 ανδρών

Το Περιστέρι διατήρησε το αήττητό του και αύξησε τη διαφορά του από Χολαργό και Ηρακλή που γνώρισαν ήττες στην 22η αγωνιστική, που ολοκληρώνεται την Κυριακή. Αναλυτικά (το κείμενο ανανεώνεται):

Παρελθόν από τον Πρωτέα ο Τσελεμπής

Από τον προπονητή Κώστα Τσελεμπή πήραμε την παρακάτω δήλωση:

Πήρε το ντέρμπι της Καλαμαριάς ο Φοίνικας

Σημαντική επιτυχία για τον Φοίνικα που επικράτησε στο ντέρμπι της Καλαμαριάς του Ποσειδώνα με 78-77.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες του Παναθλητικού-Φωτορεπορτάζ και τα καλύτερα στιγμιότυπα από τη νίκη επί του Ηρακλή

Πολύ καλύτερες μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες του Παναθλητικού, επικράτησαν στις Συκιές με 65-42 του Ηρακλή.

Νίκη στο «Ιβανώφειο» για το προπαιδικό του ΔΑΣΩ

Δεύτερη επιτυχία για τους παμπαίδες του ΔΑΣΩ που επικράτησαν στο «Ιβανώφειο» της δεύτερης ομάδας του Ηρακλή με 49-58.

Ανετη επικράτηση για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Παίζοντας πολύ καλή άμυνα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού οι παίκτες του Πρωτέα δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον Θερμαικό και έφτασαν σε μία άνετη νίκη με 59-41.

Ανετες επικρατήσεις για Ολυμπιακό και Πρωτέα Βούλας στην Α1 γυναικών-Η βαθμολογία

Κανένα πρόβλημα δεν συνάντησε ο Ολυμπιακός που νίκησε με 95-56 τον Πανιώνιο, ενώ ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε με 82-49 του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο.

Τα παιχνίδια του τουρνουά παμπαίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ Κυμίνων-Στιγμιότυπα από τον αγώνα με τον ΠΑΟΔ

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερη δυσκολία ο ΠΑΟΚ Κυμίνων επικράτησε εύκολα στην έδρα του απέναντι στον ΠΑΟΔ με 76-52 και συνέχισε νικηφόρα την πορεία του στον όμιλο της ανόδου της Γ2.

«Διπλό» στους Αμπελόκηπους για το Καλοχώρι

Σημαντική επικράτηση για το ανδρικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου εκτός έδρας επί του Δημόκριτου με δύο βολές του Εδίρνελη στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1 και Γ2 ανδρών

Γ1 ΄κατ. ΑΝΔΡΩΝ
΄

«Πέρασε» και από τη Νεοχωρούδα ο Μακεδονικός Λητής

Συνέχεια στις νίκες για τον Μακεδονικό Λητής που επικράτησε εύκολα του Αγίου Γεωργίου στη Νεοχωρούδα με 59-48 και διατήρησε το αήττητο στη δεύτρη φάση του πρωταθλήματος της Γ2, στον όμιλο που οδηγεί στην Γ1.