10 Μαρ 2018

Με… 101 στο φάιναλ-φορ οι έφηβοι του Αρη

Εξαιρετικοί για άλλο ένα παιχνίδι οι έφηβοι του Αρη επικράτησαν και στο δεύτερο παιχνίδι της  ΧΑΝΘ με 101-41 και θα συμμετάσχουν σε ένα ακόμη φάιναλ-φορ Θεσσαλονίκης.

Τι δήλωσε ο Λευθέρης Χατζηκυριακίδης για τη νίκη του Ηρακλή επί του Αμύντα

Καθαρή νίκη για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Αδάμαστου Ωραιοκάστρου με 73-65.

Δια χειρός… Σαμαρά πέρασε από τα Κουφάλια ο Πρωτέας

Σημαντική νίκη για τον Πρωτέα όπου επικράτησε εκτός έδρας των Κουφαλίων με 62-61. Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Πρωτέα να είναι καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά τους γηπεδούχους να ανακάμπτουν και να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού κερδίζοντας με την έναρξη του τετάρτου δεκαλέπτου με 20 πόντους διαφορά.

Δίκαια επικράτηση για το ανδρικό του Θερμαϊκού Θέρμης

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι ο Θερμαϊκός επικράτησε στη Θέρμη του  Πορφυριακού με  49-41.

Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τον αγώνα παμπαίδων Ναύαρχος Βότσης 1-GBA

Πρωταθλητές για ακόμη μια φορά στο πρωτάθλημα Λυκείων Δυτικής Θεσσαλονίκης τα αγόρια και τα κορίτσια του Φρυγανιώτη-Φωτορεπορτάζ

Για ακόμη μια χρονιά, τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, κατέκτησαν τα πρωταθλήματα Λυκείων αγοριών και κοριτσιών της Δυτικής Θεσσαλονίκης, μιας περιφέρειας από τις δυσκολότερες και μεγαλύτερες σε συμμετοχές σχολικών ομάδων στην Ελλάδα.

«Δια περιπάτου» στο φάιναλ-φορ οι έφηβοι του Μαντουλίδη-Επικράτησαν στην έδρα τους με 88-62 της ΔΕΚΑ

Εντυπωσιακοί οι έφηβοι του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν στο δεύτερο παιχνίδι με 88-62 της ΔΕΚΑ και έγιναν η πρώτη ομάδα που προκρίθηκε στο φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ. Οι νικητές είχαν από τα πρώτα λεπτά μεγάλο προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκαν από τους αντιπάλους τους.

Νίκη στον πόντο για τις παγκορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι που διεξήχθη χωρίς διαιτητή (δεν προσήλθε), κατόπιν συνεννόησης με τους προπονητές των ομάδων, οι παγκορασίδες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν με 45-44 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Μετέωρα-Ατλας για την Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση του Ηρακλή στην Α2 Ανδρών-Παραμένει αήττητο το Περιστέρι-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Πολύ καλύτερος στην επανάληψη ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 79-58 του Αμύντα. Το Περιστέρι συνέχισε την αήττητη πορεία του στην Α2 Ανδρών επικρατώντας 82-64, ενώ με νίκες συνέχισαν και οι υπόλοιπες ομάδες της κορυφής. Αναλυτικά:

«Φόρτσαρε» στην τελευταία περίοδο ο Αθηναϊκός-Η βαθμολογία της Α1 γυναικών

Σε αναμέτρηση για την 18η αγωνιστική της Α1 Γυναικών ο Αθηναϊκός νίκησε στο Βύρωνα με 68-50 τον Παναθηναϊκό, που πάλεψε το παιχνίδι για τρία δεκάλεπτα.

Τα παιχνίδια του τουρνουά παμπαίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Παραμένουν στο «κόλπο» της ανόδου τα Μετέωρα

Παρά το μηδενισμό και τις τιμωρίες παικτών του που ήρθαν σε συνδυασμό με σοβαρούς τραυματισμούς, τα Μετέωρα παραμένουν ζωντανά στο κυνήγι της ανόδου, καθώς επικράτησαν του Ατλαντα Νεάπολης με 73-40.

Τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα του αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Αχιλλέας Τριανδρίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Σημαντικό «διπλό» για τους Πρωταθλητές Πεύκων

Μια σημαντική νίκη, σε μια επικίνδυνη έδρα, πέτυχε το αντρικό τμήμα των Πρωταθλητών Πεύκων που επιβλήθηκε του Θερμαϊκού με 68-71. Σε ένα παιχνίδι με πολλές αυξομειώσεις στο σκορ, οι Πρωταθλητές εκμεταλλεύτηκαν το εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο τους και εξασφάλισαν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δέκατη επιτυχία για τον ΓΣ Ηλιούπολης

Σημαντική και συμβολική νίκη πέτυχε ο ΓΣ Ηλιούπολης καθώς έφτασε τις 10 νίκες στο πρωτάθλημα νικώντας εντός έδρας τον Πύργο Χαλάστρας με 65-51.