27 Φεβ 2018

Πρώτο στον όμιλό του το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Με νίκη εκτός έδρας επί της Δόξας Δρυμού με 50-72 ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου που τερμάτισε στην πρώτη θέση του τέταρτου ομίλου.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΠΚ Νεάπολης-Κεραυνός Ωραιοκάστρου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νέα επιτυχία για το παιδικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για το παιδικό της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου εκτός έδρας επί του Αστέρα Πλαγιαρίου με 37-44, σε ένα πραγματικό ντέρμπι, που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά.

Πετυχημένη επέμβαση αποκατάστασης χιαστού στη Νικολέτα Βαρελτζή

Χειρουργήθηκε χθες με απόλυτη επιτυχία η αθλήτρια της γυναικείας ομάδας της Ασπίδας Ξάνθης, Νικολέτα Βαρελτζή, που έπαθε ρήξη χιαστού σε αγώνα για την Πανεπιστημιάδα.

Οι δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου-Εσπερίδες για την Α1 γυναικών

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Πανιώνιος-Παναθλητικός για την Α1 γυναικών

Νίκη στο τέλος για τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων

Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι καθ' όλη σχεδόν τη διάρκεια του ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων κατάφερε να νικήσει στο τέλος τους Λέοντες με σκορ 56-59 στο κλειστό της Μίκρας.

Φιλικό παιχνίδι με τον Αστέρα Σίνδου για το Κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να αγωνιστούν

Την Πέμπτη 1 Μαρτίου και ώρα 18:30 θα πραγματοποιηθεί φιλικό παιχνίδι του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Εφήβων με την ομάδα του Αστέρα Σίνδου στο κλειστό γυμναστήριο της Σίνδου. Γι’ αυτό καλούνται να δώσουν το παρών οι παρακάτω αθλητές:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα ΔΕΚΑ-ΑΕ Πυλαίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ανετη επικράτηση των παίδων του Μακεδονικού

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα παίδων του Μακεδονικού που επικράτησε του Πρωτέα με 47-31.

Αναβάλλεται η προπόνηση του κλιμακίου Νότου της Εθνικής παμπαίδων

Η προπόνηση των παμπαίδων (κλιμάκιο Νότου) που επρόκειτο να πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2/3 (16.30 και 18.00, βοηθητικό του ΟΑΚΑ) αναβάλλεται με εντολή της αστυνομίας λόγω της διεξαγωγής του αγώνα Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός.

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Σημαντικό προβάδισμα για Περδίκα-Μπεχλιβάνη

Μετά την 18η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Η παρακάμερα του αγώνα ΑΕ Λάρισας-ΑΣ Καρδίτσας για την Α2 ανδρών

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Αλμπάνης, Τζουβάρας και Χριστοφορίδης, μιλούν για τον αγώνα ΒΑΟ-Κεραυνός Αγίου Παύλου

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ξεχωρίζει ο μικρός τελικός των νεανίδων

Αρκετά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Καλύτερος στο τέλος ο Μάρκος Μπότσαρης

Σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς ο Μάρκος Μπότσαρης κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο από το Δημόκριτο με 55-48 έχοντας καλύτερη απόδοση στο τέταρτο δεκάλεπτο. Η νίκη αφιερώνεται στον κόουτς Σαμψών Παπαδόπουλο που παρέμεινε κλινήρης σπίτι του και στον αθλητή Παναγιώτη Φλαρούντζο που αποχώρησε στο πρώτο δεκάλεπτο τραυματισμένος στον ώμο.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΓΑΣ Κομοτηνή-Ελευθερούπολη για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Αλλαγές ημέρας έναρξης σε αγώνες Α1 γυναικών και Β΄ Εθνικής ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε πως λόγω τηλεοπτικής κάλυψης (ΕΡΤ), ο αγώνας Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΟ Φάρος Κερατσινίου, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών αντί της 03/03, θα διεξαχθεί στις 04/03/2018 και ώρα 14.30, στο ΔΑΚ Γλυφάδας.

Προπόνηση για το Κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου στις 16.30. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι:

Βελτιώθηκαν στην επανάληψη οι νέοι του Ανατόλια

Καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο οι νέοι του Ανατόλια επικράτησαν της Νέας Ραιδεστού με 91-82.

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και νέους

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Βρήκε ρυθμό» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο η ΔΕΚΑ

Παίρνοντας διψήφια διαφορά μετά τη δεύτερη περίοδο η ΔΕΚΑ επικράτησε άνετα με 67-53 της ΑΕ Πυλαίας και εκμεταλλευόμενη την ήττα του Κεραυνού Αγίου Παύλου, αποσπάστηκε με τρεις βαθμούς από τη νοητή γραμμή της ανόδου.

Αλμα ανόδου για τον ΒΑΟ

Μεγάλη επιτυχία για τον «Βυζαντινό» που επικράτησε στο ντέρμπι με 82-71 του Κεραυνού Αγίου Παύλου. Με τη νίκη αυτή η ομάδα των Συκεών αποσπάστηκε τρεις βαθμούς από τον αντίπαλό της και την τρίτη θέση, οκτώ αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.