25 Φεβ 2018

Εκοψε και την πίτα του μαζί με το νήμα του πρωταθλητή χειμώνα ο ΣΕΘ-Φωτορεπορτάζ

Σε μια εκδήλωση που διοργάνωσε η διοίκηση του ΣΕΘ, οι (πολυ) πρωταθλητές της Α΄ κατηγορίας ΕΚΑΘ εκτελωνιστές έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους σε μια εκδήλωση που μόνο αυτοί ξέρουν να διοργανώνουν σε γνωστό εστιατόριο στην περιοχή της Κρήνης.

Το Scouting Report του Γιώργου Γκούθα για το 2018

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι του Ωραιοκάστρου για το παιδικό του Κεραυνού

Νίκη σήμερα για το παιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου επί του ΔΑΣΩ με 57-32 που συνεχίζει αήττητο την πορεία του.

Τα αποτελέσματα όλων των χθεσινών και σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παίδων Μέγας Αλέξανδρος-ΠΑΟΚ 41-75

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Δύσκολη επικράτηση επί της Μεγάλης Βρετανίας για την Εθνική ανδρών- Δέκατος τρίτος σε συμμετοχές ο Μπουρούσης- Η συνέντευξη Τύπου

Η Ελλάδα έκανε το 4/4 στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2019 στο ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια) με το 75-70 επί της Μεγάλης Βρετανίας.

Τα φύλλα αγώνα του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών (συνεχής ανανέωση)

Προφήτης Ηλίας – Ελευθερία Μοσχάτου 30-58

Τα φύλλα αγώνα των υπολοίπων παιχνιδιών της Α1 γυναικών-Ηττες για Παναθλητικό και Νίκη Λευκάδας-Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου στην παράταση

«Κατέρρευσε» μετά την δεύτερη περίοδο στη Νέα Σμύρνη ο Παναθλητικος που γνώρισε την ήττα με 81-53 από τον Πανιώνιο. Η Νίκη Λευκάδας πάλεψε  το παιχνίδι με τον Φάρο καθώς ηττήθηκε με 57-53 στο Κερατσίνι. Μεγάλη ανατροπή και τεράστια νίκη στην παράταση για τον Ολυμπιακό Βόλου με 72-71 επί των Εσπερίδων. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α1 και Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Πήρε το ντέρμπι με τον Αρη ο Ηρακλής

Καλύτερος από την αρχή του αγώνα ο Ηρακλής επιβλήθηκε με 54-63 του Αρη στο «Αλεξάνδρειο» και παρέμεινε με διαφορά τριών βαθμών στην κορυφή. Οι νικήτριες προηγήθηκαν ακόμη και με 16 πόντους στα τέλη της τρίτης περιόδου, μετά τη μείωση του σκορ σε 31-34 από τον Αρη στην αρχή της.

Νέα επιτυχία για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Συναρπαστικό ήταν το παιχνίδι στο Νέο Ρύσιο με την Αναγέννηση να επικρατεί με 54-46 της Ασπίδας Ξάνθης. Οι φιλοξενούμενες μείωσαν στους τρεις, τρεισήμισι λεπτά πριν το τέλος, όμως Καλομιτσίνη και Ψαρρά με τρίποντα έδωσαν τη νίκη στις Θεσσαλονικιές. Η Τζίκου των νικητριών αποχώρησε με διάστρεμμα στο δεύτερο δεκάλεπτο.

«Ανέβασε στροφές» στην επανάληψη η ΑΕ Πυλαίας

Καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να εντυπωσιάσει η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 64-48 των Τιτάνων Δράμας.

«Πέρασε» από την Κατερίνη η Ολύμπια Λάρισας

Καλύτερη η Ολύμπια Λάρισας επικράτησε με 65-74 στην Κατερίνη του Πιερικού Αρχέλαου, έχοντας προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.

«Φόρτσαρε» μετά τη δεύτερη περίοδο ο Απόλλων Καλαμαριάς

Καλύτερες μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς επικράτησαν άνετα με 65-42 του Πανσερραϊκού, καλύπτοντας και τη διαφορά της ήττας του πρώτου γύρου.

Νταμπλ σκορ και… ένα για το Ναύαρχο Βότση

Παίρνοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, ο Ναύαρχος Βότσης επικράτησε με 61-30 του ΕΟ Σταυρούπολης. Στο 15ο λεπτό τραυματίστηκε η Χριστίνα Τερεζή των νικητριών στο κεφάλι και πήγε στο νοσοκομείο. Οι πρώτες εξετάσεις δεν έδειξαν κάτι το ανησυχητικό.

Ηττα στις λεπτομέρειες (63-64) για τον εξαιρετικό ΠΑΟΚ από τον αήττητο Ολυμπιακό

Απίστευτο ματς έγινε στην Πυλαία με τον ΠΑΟΚ να απειλεί τον αήττητο του Ολυμπιακού και τελικά οι ερυθρόλευκες να επικρατούν πολύ δύσκολα με 64-63.

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

«Διπλό» στο ICBS για το εφηβικό του ΑΣ Πανόραμα

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι έφηβοι του ΑΣ Πανόραμα επικράτησαν στο ICBS με 66-69.

Τι δήλωσαν Χατζηκυριακίδης και Αγγελακόπουλος μετά την ήττα του Ηρακλή από τον Απόλλωνα Πάτρας

«Φόρτσαρε» στην τέταρτη περίοδο η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης

Μια ακόμη νίκη πέτυχε η Ολυμπιάδα Ανω Πόλης κερδίζοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο την ομάδα του Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης. Η διοίκηση και οι παίκτες αφιερώνουν τη νίκη στον Αντώνη Δαύρο, ο οποίος τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Ανατροπή στο τέλος για το εφηβικό του Πρωτέα

Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι που κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 25-11, οι έφηβοι του Πρωτέα με τεράστια ψυχικά αποθέματα πήραν τη νίκη απέναντι στην μαχητική ομάδα της ΑΕ Πυλαίας με 63-52.

Παραμένει στο κυνήγι των πλέι-οφ ο Θερμαϊκός Θέρμης

Μεγάλη νίκη επί του πρωτοπόρου Φοίνικα Καλαμαριάς με 72-65 πετυχε ο Θερμαϊκός Θέρμης που παραμένει στο… κόλπο για τα πλέι-οφ. Για έναν ακόμη αγώνα η νίκη αφιερώνεται στο  κλινήρη κόουτς Βαλάντη Κουνατίδη .

«Γκρέμισε» και τον δεύτερο του ομίλου του ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον ματς ο ΑΣΚ Λαγκαδά επικράτησε του Χορτιάτη με 55-47. Ο ΑΣΚ έχτισε μια διαφορά πέντε πόντων στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο πήγαινε πόντο πόντο. Ο Σαντσόλι με τρίποντο-φάουλ και βολή και η ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά έκριναν το ματς.

Νέα επιτυχία για την Old School

Δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη για την Old School, με αντίπαλο αυτή την φορά την ομάδα του Αξιού Ανατολικού και τελικό σκορ 51-58. Χωρίς να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση και αυξάνοντας την συγκέντρωση και την πίεση στην άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων ΒΑΟ-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Αρη

Μοιράζοντας τον χρόνο συμμετοχής και παίρνοντας σκοράρισμα και από τις 12 παίκτριες οι κορασίδες του Αρη επικράτησαν με 88-23 του Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού.