13 Φεβ 2018

«Πέρασαν» σαν... σίφουνας από το «Αλεξάνδρειο» οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά του αγώνα οι νεάνιδες του ΠΑΟΚ, αν και αγωνίστηκαν χωρίς την Κριμίλη, επικράτησαν με 30-54 του Αρη στο «Αλεξάνδρειο» και πέτυχαν τη δεύτερή τους νίκη στην σειρά των τελικών.

Διαμαρτύρεται για τη διαιτησία και με… βίντεο η ΑΕΕ Τούμπας

Με το γνωστό της στυλ και με τίτλο «Χθες το βράδυ η ΑΕΕΤάρα έχασε στην Μίκρα από τον Μέγα με 56-55.. Ε και; Έχασε η Βενετιά βελόνι...», η ΑΕΕ Τούμπας εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση που συνοδεύεται από βίντεο για τη διαιτησία του αγώνα της με τον Μέγα Αλέξανδρο:

Ενημέρωση ανά δεκάλεπτο για το δεύτερο τελικό νεανίδων της ΕΚΑΣΘ μεταξύ Αρη και ΠΑΟΚ

Ο δεύτερος τελικός νεανίδων της ΕΚΑΣΘ μεταξύ Αρη και ΠΑΟΚ άρχισε πριν από λίγο στο «Αλεξάνδρειο». Το μπλογκ θα σας ενημερώνει για την διακύμανση του σκορ ανά δεκάλεπτο:

Καλύτερος στο τέλος ο Ελλάνιος Ζευς

Ύστερα από ωραίο ματς, γεμάτο ένταση, που κρίθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ελλανιος Ζευς, επικράτησε του Μάρκου Μπότσαρη με 87-77.

Βάτσιος: «Είμαστε μια οικογένεια στον ΑΓΣΙ»

Το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ στην κατηγορία των εφήβων ολοκληρώθηκε με τον ΑΓΣΙ να αναδεικνύεται ο μεγάλος πρωταθλητής κερδίζοντας στον τελικό την ΑΛΦΑ ’93 με 58-52.

Δώδος: «Παραιτούμαι οριστικά από τον Πανσερραϊκό-Δεν τηρήθηκαν τα συμφωνηθέντα»

Ντόμινο εξελίξεων έχουμε στον Πανσερραϊκό, αφού μετά τις αποχωρήσεις των κ.κ. Παπαδόπουλου και Βλάχμπεη από τη διοίκηση των «κόκκινων», ο Κώστας Δώδος αποφάσισε να παραιτηθεί οριστικά από τη θέση του προπονητή. Ο Σερραίος τεχνικός μίλησε στο SerresBasket τονίζοντας τα εξής:

Ενημέρωση για διαπιστεύσεις του τελικού του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών

Από την ΕΟΚ ανακοινώθηκαν τα εξής: «Σας ενημερώνουμε ότι η παραλαβή διαπιστεύσεων ΜΜΕ για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Ανδρών θα γίνεται από το Κλειστό Γυμναστήριο Ηρακλείου (Δύο Αοράκια) από την Παρασκευή 16 Φεβρουαρίου από τις 12.00.

Η Καφαντάρη αναλύει την Πορτογαλία- Η 12άδα του αγώνα της Εθνικής Γυναικών-Στιγμιότυπα από την επίσκεψη σε σχολεία στη Χαλκίδα

Ιδιαίτερα κρίσιμο είναι το αυριανό παιχνίδι της Εθνικής Γυναικών με αντίπαλο την Πορτογαλία (17.00, ΕΡΤ) για το δεύτερο παράθυρο των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2019.

Στιγμιότυπα από την πρωινή προπόνηση της Εθνικής γυναικών στην Χαλκίδα

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον πρώτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Αυξάνουν την υπέρ τους διαφορά Περδίκας-Μπεχλιβάνης

Μετά την 17η αγωνιστική οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών είναι οι εξής:

Το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Παρασκευής που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Μακαμπή-ΔΕΚΑ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Ηλεκτρονικά τα εισιτήρια των αγώνων της Εθνικής Ανδρών στο Ηράκλειο-Δείτε την ιστοσελίδα

Η Εθνική Ανδρών βρίσκεται στο δρόμο για το FIBA Basketball World Cup 2019!

Νέοι κλυδωνισμοί στο γυναικείο του Πανσερραϊκού με αποχωρήσεις Παπαδόπουλου και Βλάχβεη

Οι… αναταράξεις συνεχίζονται στον Πανσερραϊκό σε όλα τα επίπεδα. Μετά το θέμα που προέκυψε με τον Κώστα Δώδο την προηγούμενη εβδομάδα τώρα έχουμε τις αποχωρήσεις από την ομάδα του Χρήστου Παπαδόπουλου και του Ηλία Βλάχβεη, οι οποίοι ήταν παράγοντες και βασικοί χρηματοδότες στις «λιονταρίνες».

Δείτε το κάρφωμα του Πεταλωτή στον αγώνα της Χαλκηδόνας με τους Τιτάνες Παλαμά για την Β΄ Εθνική ανδρών

Αποθέωση των διεθνών γυναικών από μαθητές στη Χαλκίδα

Την ευκαιρία να βρεθούν δίπλα σε μαθητές της Χαλκίδας είχαν αθλήτριες της Εθνικής Γυναικών.
Λίγο μετά την πρωινή προπόνηση η Αφροδίτη Κοσμά και η Μαριέλλα Φασούλα επισκέφθηκαν το 7ο και το 20ο Δημοτικό Σχολείο της πόλης και γνώρισαν την αποθέωση.

Ανετη επικράτηση για την GBA

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους μετά τη δεύτερη περίοδο οι άνδρες της GBA επικράτησαν άνετα του Θερμαϊκού Θέρμης με 78-63.

Φωτορεπορτάζ και οι τελευταίες στιγμές του αγώνα Αριστοτέλης Επανομής-ΠΚ Νεάπολης για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Κεραυνός Αγίου Παύλου-ΔΑΣΩ για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πέρδικας, Χατζόπουλος, Μιχαηλίδης και Ντούλης μιλούν για το παιχνίδι ΑΕ Πυλαίας-Ποσειδών Μηχανιώνας της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Αύριο η κλήρωση της προημιτελικής φάσης εφήβων της ΕΚΑΣΘ-Ποιες ομάδες θα συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται οι εκπρόσωποι των παρακάτω σωματείων, όπως προσέλθουν στα γραφεία της Ένωσης την Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2018  και ώρα 17:15  για  την κλήρωση της επόμενης φάσης εφήβων.

Επίσκεψη σε δημοτικά σχολεία της Χαλκίδας για την Εθνική γυναικών

Αντίστροφα για την αναμέτρηση με την Πορτογαλία μετρά η Εθνική γυναικών. Σήμερα μετά το τέλος της πρωινής προπόνησης, στις 11 το πρωί, αθλήτριες της ομάδας θα επισκεφθούν δημοτικά σχολεία της Χαλκίδας.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ξεχωρίζει ο δεύτερος τελικός των νεανίδων

Αρκετά παιχνίδια από τα οποία ξεχωρίζει ο δεύτερος τελικός νεανίδων μεταξύ Αρη και ΠΑΟΚ, περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στις Ακαδημίες Πρωταθλητών το ντέρμπι κορυφής του πρώτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

Σε ένα συναρπαστικό εντός έδρας ματς οι Πρωταθλητές Πεύκων κατάφεραν να πάρουν την νίκη απέναντι στον Αστέρα Κουκλουτζά με 56-55.

Στιγμιότυπα και δηλώσεις από τον αγώνα ΑΕ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Τα αποτελέσματα των υπολοίπων σημερινών αγώνων της ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών και νέους

Γ1΄ κατ. ΑΝΔΡΩΝ

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

«Ανεβάζοντας στροφές» στο δεύτερο ημίχρονο ο Κεραυνός επικράτησε με 92-70 στον Αγιο Παύλο του ΔΑΣΩ.

«Περίπατος» στο Ωραιόκαστρο και κορυφή για τον ΒΑΟ

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο ο ΒΑΟ επικράτησε στο Ωραιόκαστρο με 56-85 του Κεραυνού και επωφελούμενος από την ήττα της ΔΕΚΑ, την… έπιασε στην πρώτη θέση.

Νίκη στον… πόντο για τον Μέγα Αλέξανδρο

Αν και προηγήθηκε με 17 πόντους στις αρχές της τρίτης περιόδου, ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε με 56-55 της ΑΕΕ Τούμπας. Με τρίποντο του Χατζηπαραδείση, η ΑΕ Τούμπας προηγήθηκε με 53-54, λίγο πριν το τέλος.

Μεγάλο «διπλό» στην Επανομή για το ΠΚ Νεάπολης

Υστερα από συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι, το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε στην Επανομή του Αριστοτέλη με 74-76. Οι νικητές αν και βρέθηκαν πίσω με 11 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο, «ροκάνισαν» σιγά σιγά τη διαφορά.

Δίκαια επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Σημαντική νίκη πέτυχε στην έδρα της η ΑΕ Πυλαίας που επικράτησε με 77-66 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας.