11 Φεβ 2018

Ξαναγύρισε στις επιτυχίες ο ΓΣ Ηλιούπολης

Στις νίκες επέστρεψε ο ΓΣ Ηλιούπολης καθώς επικράτησε εκτός έδρας με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Θεσσαλονίκης με  48-57

Δείτε τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός για την Γ΄ Εθνική ανδρών

«Διπλό» στη Μίκρα για το παιδικό της ΑΕ Πυλαίας

Μεγάλη νίκη πέτυχε η παιδική ομάδα της ΑΕ Πυλαίας μέσα στην Μίκρα επί της Βεργίνας με 33-37.

Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων της Κυριακής στην ΕΚΑΣΘ σε Γ1, Γ2 ανδρών, παίδες και κύπελλο γυναικών

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Οι δηλώσεις του προπονητή του ΑΓΣ Ιωαννίνων Σοφοκλή Τσουκανέλη μετά τη νίκη με τους Ίκαρους Τρικάλων

Ανετο «διπλό» για το παιδικό του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του ΔΑΣΩ

Με νίκη γύρισαν από το κλειστό της Νεοχωρούδας οι αθλητές του παιδικού του ΠΚ Νεάπολης που επικράτησαν με 34-68 του ΔΑΣΩ.

Τα φύλλα αγώνα από τα παιχνίδια του ομίλου Νότου της Α2 γυναικών

Ηλιούπολη –Αγία Παρασκευή 48-56

Επόμενος προορισμός η Χαλκίδα για την Εθνική Γυναικών

Στην Ελλάδα βρίσκεται από το πρωί η αποστολή της Εθνικής Γυναικών, καθώς επέστρεψε από το Ισραήλ. Σήμερα οι παίκτριες έχουν ρεπό και αύριο η Ομάδα θα αναχωρήσει για τη Χαλκίδα όπου την Τετάρτη (14/2, 17.00) θα αντιμετωπίσει την Πορτογαλία σε αγώνα για το δεύτερο «παράθυρο» των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2019.

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των τεσσάρων ομίλων της Γ΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παίδες του ΠΑΟΚ-Φωτορεπορτάζ του Κώστα Γκόρα από τη νίκη επί του Αρη

Νικήτρια αναδείχθηκε η παιδική ομάδα του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι με τον Αρη με 85-61. Οι παίκτες του «Δικεφάλου» κυριάρχησαν στο τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 20-6 και έφτασαν στην νίκη με ευρεία διαφορά

Τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές των δύο ομίλων της Β΄ Εθνικής ανδρών-Συνεχής ενημέρωση

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Στους «οκτώ» του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ γυναικών ο Ζέφυρος-Το πανόραμα της διοργάνωσης

Χάρη σε σερί 0-6 στο τέλος ο Ζέφυρος πέρασε στους 8 του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ κερδίζοντας με 36-39 τον Αστέρα Πλαγιαρίου. Τίποτε στην αρχή του αγώνα δεν προδίκαζε αυτή την εξέλιξη.

Χωρίς προβλήματα οι γυναίκες του Αρη

Εχοντας διψήφιο προβάδισμα από την πρώτη περίοδο οι γυναίκες του Αρη επικράτησαν με 25-66 στην Σταυρούπολη του ΕΟΣ.

Σημαντική επιτυχία για τους Τιτάνες Δράμας-Ενσταση για τον κόουτς του Πανσερραϊκού από τους νικητές

Μεγάλη επιτυχία για τους Τιτάνες Δράμας που επικράτησαν στις Σέρρες με 50-56 του Πανσερραϊκού. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στη δεύτερη και τρίτη περίοδο μετά το πρώτο δεκάλεπτο στο οποίο η ομάδα της Δράμας είχε προηγηθεί με 9-18.

«Πέρασαν» από τη Λάρισα οι γυναίκες του Απόλλωνα Καλαμαριάς

Εχοντας μικρό προβάδισμα μετά τη δεύτερη περίοδο και παίρνοντας σημαντική διαφορά στο τέλος ο Απόλλων Καλαμαριάς επικράτησε στη Λάρισα της Ολύμπια με 55-59.

Μεγάλο «διπλό» του Πιερικού Αρχέλαου στην Ξάνθη δια χειρός… Δαβιτίδου

Ο Πιερικός Αρχέλαος επικράτησε με 59-61 στην παράταση της Ασπίδας Ξάνθης, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ευμοίρου «Χριστίνα Χριστοδούλου».

Σταμάτη: «Μονόδρομος η νίκη με την Πορτογαλία»

Η αποστολή στο Ισραήλ δεν στέφθηκε με επιτυχία για την Εθνική Γυναικών, η οποία, ωστόσο, παραμένει φαβορί για την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ 2019.

Ανετη επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Ανεβάζοντας την απόδοσή της μετά το δεύτερο δεκάλεπτο, η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε άνετα στη Μίκρα του Ναύαρχου Βότση με 54-77.

Τα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα εφήβων ΠΚ Νεάπολης-Αχιλλέας Τριανδρίας

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων ΒΑΟ-Ποσειδών Μηχανιώνας 76-48

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 γυναικών-Συνεχής ενημέρωση

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Τα παιχνίδια των παίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Παιχνίδια για τις περισσότερες κατηγορίες ανδρών και γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Γενική Συνέλευση και εκλογές στους Πελαργούς

Το Δ.Σ. των Πελαργών αποφάσισε ομόφωνα σύμφωνα με το αρθ.14/παρ.2(α,β) του Καταστατικού τη σύγκλιση της ετήσιας τακτικής εκλογο-απολογιστικής Γενικής Συνέλευσης του Συνδέσμου στις 25 Φεβρουαρίου 2018, ημέρα Κυριακή και ώρα 10:00, στο ξενοδοχείο Lato Boutique, στο Ηράκλειο Κρήτης.

Επιτυχία εκτός έδρας για το ανδρικό του Καλοχωρίου

Πολύ καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι άνδρες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου επικράτησαν εκτός έδρας της ΕΔΗΛ με 41-70.

Διακοπή λόγω… βροχής στο Μαχητές-Αναγέννηση για το εφηβικό

Διακόπηκε διότι έσταζε η οροφή του γηπέδου των Πεύκων και γλιστρούσε στο όγδοο λεπτό το δεύτερο παιχνίδι μεταξύ Μαχητών Πειραματικού Πεύκων και Αναγέννησης Νέου Ρυσίου για την πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης και ενώ το σκορ ήταν 5-17.

Πρόκριση με δύο νίκες για το εφηβικό της ΗΟΟΡ

Καλύτεροι στο τέλος οι έφηβοι της ΗΟΟΡ επικράτησαν και στο δεύτερο παιχνίδι με 54-49 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου. Από τους νικητές ξεχώρισαν Πολυμένης και Μουρατίδης από τους ηττημένους Παπαχριστοφόρου και Δαμιανίδης.

Με επιτυχία η κοπή πίτας των Βετεράνων του Αρη-Πλούσιο φωτορεπορτάζ του Γιώργου Γκολέμα

Την ετήσια καθιερωμένη κοπή βασιλόπιτας των Βετεράνων Καλαθοσφαιριστών του Άρη πραγματοποίησε ο πρόεδρός τους Χάρης Παπαγεωργίου και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, στον όμορφο χώρο του μουσείου μπάσκετ του Άρη.

Νίκη στο τέλος για τον Ορφέα Πλαγιαρίου επί της ΔΕΗ

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο του αγώνα  ο Ορφέας Πλαγιαρίου επικράτησε εκτός έδρας της ΔΕΗ με 86-76. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι το 32ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 60-60. Με ένα επιμέρους σκορ 16-26 στα τελευταία οκτώ λεπτά ο Ορφέας πέτυχε τελικά τη νίκη.

Στον Ποσειδώνα το ντέρμπι της Καλαμαριάς

Επιστροφή στις νίκες για τον Ποσειδώνα που επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι της Καλαμαριάς του μαχητικού Άγιου Νικόλαου με70-59 .Οι νικητές ανέβασαν την απόδοση τους στο τέταρτο δεκάλεπτο και εξασφάλισαν την νίκη.