10 Φεβ 2018

Χωρίς προβλήματα οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο οι κορασίδες του ΠΣ Ευκαρπίας επικράτησαν με 66-31 του ΠΚ Νεάπολης.

Τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα κορασίδων Παναθλητικός Συκεών-Άρης

Απίστευτη πρόκριση για το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας-Φωτορεπορτάζ από τη μεγάλη νίκη επί του ΠΚ Νεάπολης

Τεράστια πρόκριση για το εφηβικό του Αχιλλέα Τριανδρίας που αν και ηττήθηκε με 13 πόντους στην έδρα του, κατάφερε να επικρατήσει με 54-70 στη Νεάπολη του ΠΚ.

Κεραμιδάς: «Είχαμε χαμηλά ποσοστά στην επίθεση»-Κοσμά: «Δεν έχει χαθεί τίποτα»

Στην αστοχία της Εθνικής Γυναικών στάθηκε μετά το τέλος της αναμέτρησης με το Ισραήλ ο τεχνικός της ομάδας Κώστας Κεραμιδάς. Μιλώντας για τον αγώνα είπε χαρακτηριστικά:

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος κορασίδων της ΕΚΑΣΘ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι γυναίκες του Ηρακλή-Η βαθμολογία του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών

«Φορτσάροντας» στην τελευταία περίοδο ο Ηρακλής επικράτησε στο τοπικό ντέρμπι που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής του ομίλου Βορρά της Α2 γυναικών, με 54-41 της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου. Οι νικήτριες είχαν από την αρχή μια μικρή διαφορά την οποία διεύρυναν στο τέλος. Μεγάλη πρωταγωνίστρια του «Γηραιού» η Αλεξάνδρα Γιαννοπούλου που πέτυχε πάνω από τους μισούς πόντους της ομάδας.

«Φόρτσαραν» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι κορασίδες του Καλοχωρίου

«Ανέβασαν στροφές» μετά τη δεύτερη περίοδο οι κορασίδες του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καλοχωρίου και επικράτησαν άνετα (28-50) εκτός έδρας του ΕΟ Σταυρούπολης.

Ηττα στο... καλάθι (65-63) στο Ισραήλ για την Εθνική Γυναικών-Παραμένει όμως στο κυνήγι της πρόκρισης

Η Εθνική Γυναικών δεν τα κατάφερε στο Τελ Αβίβ και γνώρισε την πρώτη της ήττα για τα παράθυρα των προκριματικών του Ευρωμπάσκετ 2019. Μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι έχασε από το Ισραήλ με 65-63, ωστόσο, εξακολουθεί είναι μέσα στον στόχο πρόκρισης.

Νίκησε και την Καρδίτσα ο Ηρακλής-Νέα επιτυχία για το Περιστέρι-Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α2 ανδρών

Το Περιστέρι επικράτησε στην έδρα του Ψυχικού 75-62 και παραμένει πρώτο και αήττητο στην Α2 Ανδρών. Με νίκες συνέχισαν οι πλησιέστεροι διώκτες του, Ηρακλής και Χολαργός. Η 17η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με τον αγώνα Μαρούσι-Ερμής Αγιάς. Αναλυτικά η 17η αγωνιστική:

Ανατροπή δεδομένων και παραμονή Δώδου στον Πανσερραϊκό

Ανατροπή δεδομένων είχαμε αναφορικά με την υπόθεση της αποχώρησης του Κώστα Δώδου από τον Πανσερραϊκό. Όπως είχε ενημερώσει χτες το μεσημέρι το SerresBasket με αποκλειστικό ρεπορτάζ ο Σερραίος προπονητής υπέβαλλε τη παραίτησή από το τιμόνι της ομάδας επικαλούμενος προσωπικούς λόγους.

Ανετο «διπλό» για τις κορασίδες της Χαλάστρας

Εχοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του Πύργου Χαλάστρας επικράτησαν στο Κορδελιό του Πρωτέα με 30-72.

Ισραήλ-Ελλάδα για τα προκριματικά του Ευρωπαϊκού γυναικών, ζωντανά από το Τελ-Αβίβ

Μπάμπης Σιδερίδης και Παντελής Γεωργιανός, μιλούν για τον αγώνα των Ικαρων Σερρών με τον ΑΟ Αγρινίου

Εσπασε το αήττητο του ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων η Old School

Νίκη για την Old School εκτός έδρας επί του αήττητου για 15 αγώνες ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων στη δεύτερη αγωνιστική για τον όμιλο ανόδου από την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών, με 70-76.

«Διπλό» στην Πολίχνη για τον Αγιο Γεώργιο Νεοχωρούδας

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Αγιο Γεώργιο Νεοχωρούδας μέσα στην έδρα της Αναγέννησης Φλόγας με 61-63, σε ένα πολύ όμορφο και αμφίρροπο μέχρι το τέλος του ματς.

Διαφορά 50 πόντων για τις κορασίδες του Παναθλητικού

Εντυπωσιακές οι κορασίδες του Παναθλητικού επικράτησαν με 71-21 του Αρη.

«Γκρέμισε» τον πρωτοπόρο του ομίλου του ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Μόνο για καρδιακούς δεν ήταν το χθεσινό ματς ανάμεσα στον ΑΣΚ Λαγκαδά και τα Μετέωρα, καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 85-84 μετά από παράταση.

Δείτε τις δηλώσεις του Μάκη Αδαμόπουλου του Χαρίλαου Τρικούπη ενόψει του παιχνιδιού με την Ελίμεια

Τι δήλωσε ο προπονητής των Ικάρων Σερρών Στέργιος Ποργιόπουλος για τον αγώνα με τον ΑΟ Αγρινίου

Τα παιχνίδια των πρωταθλημάτων εφήβων και κορασίδων ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Το σημερινό πρόγραμμα στις Εθνικές κατηγορίες

Λιγότερα παιχνίδια από άλλα Σάββατα περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα των Εθνικών κατηγοριών που είναι το εξής:

Η συνέντευξη του Γιάννη Διαμαντάκου ενόψει του εκτός έδρας αγώνα του ΑΟ Αγρινίου με τους Ίκαρους Σερρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα ΑΕΕ Τούμπας-ΑΕ Πυλαίας για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πρεμιέρα στο δεύτερο «παράθυρο» σήμερα κόντρα στο Ισραήλ για την Εθνική Γυναικών-Τι δήλωσε η Αρτεμις Σπανού- Ο Τσίκληρας αναλύει τον αντίπαλό μας-Φωτορεπορτάζ από την προπόνηση στο Τελ-Αβιβ

Τον περασμένο Νοέμβριο η Εθνική Γυναικών έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην τελική φάση του Ευρωμπάσκετ 2019. Απαιτούνται όμως και άλλα για να πετύχει η ομάδα το  στόχο της, αρχής γενομένης από αύριο (19.40) απέναντι στο Ισραήλ στο Shlomo Group Arena του Τελ Αβιβ.

Ανετη επικράτηση για τον Πρωτέα Ελευθερίου Κορδελιού

Μεγάλη νίκη για την  ομάδα του Πρωτέα που επικράτησε στην έδρα του, του Πύργου  Χαλάστρας με 58-41 έχοντας  στον πάγκο του το  νέο προπονητή της  Σταύρο  Γουναρίδη.